5 MUHTEMEL NEDEN: HAYALİ GİTAR ÇALAN İNSANLARIN KAYBOLUŞU

5 muhtemel neden; yaşadığımız şeylere, başımızdan geçenlere, unutulan kavramlara, dünyada olup biten olaylara kendimizce bir isyanımız. Yaptığımız sorguların, üstünde düşünmeye harcadığımız saatlerin ürünü. Bundan sonra bazı bize sorulan veya sorulmayan; bize düşen ya da düşmeyen konulara 5 muhtemel neden’imizle dahil olacağız. Bu sefer de kendimize hayali gitar çalan insanların kayboluşunu dert edindik. Buyurun;

Bir zamanlar dinledikleri şarkılara hayali gitarlarıyla eşlik eden insanlar vardı. Bu hayali gitarlarıyla solo attıklarını düşünerek aşka gelirlerdi. Hatta bazı festivallerde bu hayali gitaristlerin birbirleriyle yarıştıkları yarışmalar ortaya çıkmıştı. Fakat ne oldu da ülkemizdeki bu hayali gitaristler bir bir ortadan kayboldular.

Bu güzel insanların kayboluşlarının altındaki tahmini nedenlerimizi saymaya başlıyoruz o zaman;

1) Hayali Gitar Çalanlarla Dalga Geçilmesi

Hayali gitarcılar ülkemizin yükselen bir değeri olma yolunda ilerlerken bu insanlarla dalga geçen bir grup türedi. “Ne o öyle hayalden gitar mı çalınır?” ve “Arkadaşım gitar hayali bile olsa yanlış nota basıyorsun.” gibi argümanlarla hayali gitarcılarımızın heveslerini kırdılar. Onlar kazandı ve bize bu yazıyı yazdırdılar.

2) Gençlerin Artık Rap Dinlemesi

Geçmiş gözlemlerimize dayanarak söyleyebiliriz ki hayali gitarıyla hareketler sergileyen insanların çoğunu genç nüfus oluşturmaktadır. Fakat artık ülkemizde gençler rap müzik dinlediği için hayali gitarlar çoğu zaman bu müziklere eşlik edemiyor.

3) Müzik Dinlenirken Elde Telefon Olması

Eskiden müzik dinlenen cihazla yapabilecekleriniz sınırlıydı. Bir ipod’unuz olsa bile en fazla cihazda bulunan şarkılara bakabiliyordunuz. Zaten daha önce yüz kere daha bakmadıysanız. Şimdi ise aynı cihazla Twitter’a Instagram’a girebilirken hayali gitarcılık biraz uzak bir hobi.

4) Hayali Gitar Fiyatları

Ülke olarak yerli hayali gitar üretemediğimiz için dolar artışı hayali gitarcıları da vurdu.

5) Hayali Gitar Çalmanın Gerçekten Komik Durması

Arkalarından konuşmak gibi olmasın ama hayali gitar çalmak da abartıldığı zaman gerçekten komik duruyor. Eğlenceli ama komik. Şimdi sanki düşene bir tekme de biz atmış gibi olduk ama yine de aşağıdaki video seviyesinde olmasa da bu ülkenin parmaklarını küçük küçük hareket ettiren hayali gitaristlerini bizler unutmayacağız sizler de unutmayın.