AVAZ AVAZ

2002’de BÜMK’te kurulduk, sonra biraz durulduk.
2008’de dergi olarak gördünüz tekrar, 2009’da blog.
Uzun yıllar, onlarca yazar ve birkaç bin yazının ardından Haziran 2014’te yuvadan uçtuk, artık yolumuza bağımsız olarak devam ediyoruz.
Yeniye olan merakımız, müziğe duyduğumuz heyecan ve üretmenin coşkusuysa aynen devam.

MÜZİK NEREYE DOKUNURSA!

BÜŞRA MUTLU

Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümün bitirdi. Ateşin icadından bu yana Avaz’da. Yer yer copywriter, her zaman proje insanı. İnterneti çok seviyor, yetişkin olmak istemiyor.

@mushroombrain

BUSE ÖZDELİCE

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdi ama müziği her şeyin önünde tutuyor. 2009’dan beri Avaz’da. Eskiden çok gezerdi şimdilerde Avaz’ın kadını, çocukların anası.

@BuseOzdelice

AHMET KARACA

Boğaziçi İşletme’ye kamp kurdu. Björk’ü canlı gözlerle gördü. 2008’de blog işleriyle tanıştı. 2010’dan beri Avaz’da.

@krchmt

EGE KAYALAR

Boğaziçi Çeviribilim öğrencisi. Bir hayli kararsız ve takıntılı, biraz da geek. En çok Depeche Mode sever. 2008’de Blogger ve Last.fm ile tanıştı. 2013’ten beri de Avaz’da.

@ayreonaut

CEMRE COŞKUN

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencisi. Avaz’ın en yenilerinden. Sürekli izler, dinler, okur; kayıtlı bulunan her şeyi bu şekilde tüketebileceğine inanıyor. Hiçbir şeyi az sevemiyor, ilgili olduğu her şeyin fangirl’ü. Hep yeni bir şeyler keşfetmenin peşinde.

AHMET MERT ÇAMGÖREN

2014’te Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji öğrencisi olma kıvamında henüz hazırlıktayken Avaz’la tanıştı. Boş zamanlarını boş geçirmeyi sever. Fanboyluk gerçekliğini hayatının merkezine almış biri. Biraz da sosyal medya takıntısı var. 2010 yılında Florence Welch’i ana varlık olarak kabul etti. Türk kadın arabesk/fantezi sanatçılarına anlaşılamaz bir çekimi var. Sınırları yok, sadece mantığın sesini dinlemez.

@acamgoren

ARDA TAHİROĞLU

2014 girişli Marmara Üniversitesi Sosyoloji öğrencisi. Avaz’la, hazırlığa başlayıp insanlardan haz etmediği bir sırada tanıştı ve bu topluluktayken dünyayı çok daha yaşanır algılayabileceğini fark etti. Avaz’ın tek transferi oldu. Sosyal medya özürlüsü bir disconnectus erectus. Her zaman yeniyi dinlemenin, yeniyi duyma isteğinin yanında kendi klasiklerinden de vazgeçemiyor. Sürekli okuyup yeni bir şeyler bulma peşinde. Geç tamamlanan işler adamı.

@inicembenburda

 

HANDE YILDIRIM

 

Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme okuyor. Avaz’ın en yeni üyesi. Hobileri arasında konserlerde fangirllük yapmak, Orta Kantin’de kahve içerken yazılarını yazmak ve en önemlisi de uyumak bulunur. Çatı katındaki odasında, sabaha kadar, tüm Laura Marling ve Sharon Van Etten şarkılarını gitar çalarak söyleme kabiliyetine sahiptir. Bu yüzden komşular tarafından sevilmez.