TAKVİM

ŞUBAT TAKVİMİ: HAFTA İÇİ

Bu ay hafta sonlarımız kadar hafta içlerimiz de dopdolu geçecek.”Work hard, play hard” ruhunu sonuna kadar yaşayacağımız ayın seçtiğimiz etkinlikleri hemen aşağıda. İyi eğlenceler.

1 Şubat

Babylon // Gevende
KLEIN // WhoMadeWho

2 Şubat

MAMA // SUB: MAMA’s House
Babylon // Gaye Su Aksoy

3 Şubat

Salon // Open Club Day: Mind Shifter & Club Bangkok
Babylon // Oldies but Goldies
IF Performance Hall Beşiktaş // The Avener DJ Set
DasDas // Sattas

7 Şubat

Babylon // Jakuzi
Joker No.19 // Metronomy Dj Set (Anna Prior)
Zorlu Performans Sanatları Merkezi // Moon Duo
Salon // King Krule

8 Şubat

Sanat Performance // Ezhel
Zorlu Performans Sanatları Merkezi // Elif Çağlar Albüm Lansmanı
Salon // King Krule

9 Şubat

Babylon // Bob Marley Doğum Günü Kutlaması
(Sattas, Selekta Firuzaga (DJ set) ve Beton Orman Sound System)
DasDas // Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt

10 Şubat

Babylon // Y2K Millennium Party
Salon // %100 Metal: Laneth Bir Gece 2
Zorlu Performans Sanatları Merkezi // Lokaalize: Büyük Ev Ablukada – Ay Şuram Hala Ağrıyor
Zorlu Performans Sanatları Merkezi // Hurts

13 Şubat

Zorlu Performans Sanatları Merkezi // Ceylan Ertem

14 Şubat

BKM Mutfak – Uniq // Can Kazaz
Salon // Ahmet Ali Aslan Albüm Lansmanı
TİM Show Center // Yalın
Hypnos Hall // Kalben

15 Şubat

-!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali başlangıcı-
Cemiyet // Palmiyeler
Babylon // Christian Löffler Ensemble

16 Şubat

Babylon // Nightmares on Wax
Salon // Hedonutopia Albüm Lansmanı
Zorlu Performans Sanatları Merkezi // We Luv Techno!

17 Şubat

Salon // Son Feci Bisiklet
Babylon // !f Açılış Partisi

19 Şubat

bomontiada // Punk’ta hayat var!: Yerli Punk Sahnemiz Hakkında Bir Sohbet

20 Şubat

Salon // Evren Uysal Albüm Lansmanı
IF Performance Hall Beşiktaş // Blonde Redhead

21 Şubat

bomontiada // Lounge Buluşması: Plak & Play
IF Performance Hall Beşiktaş // Mor ve Ötesi
Salon // minimalismus+: Martin Kohlstedt
Babylon // Luke Elliot

22 Şubat

DasDas // Ezhel
Babylon // Ghostpoet

23 Şubat

DasDas // Redd
Babylon // !f Music: Aşk Olsun!

24 Şubat

DasDas // Korhan Futacı ve Kara Orkestra
Babylon // Weval

25 Şubat

-!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali sonu-

EYLÜL TAKVİMİ: TATİL BİTTİ

Tatil bitti ve uzunca bir süre ara vermemek üzere iş başı yapacağımız o karanlık gün geldi. Neyse ki hüznümüzü bir nebze hafifletecek konserler var takvimimizde. Eylül ayı için seçtiğimiz etkinlikler ajandalara notlar alınsın ve bitmek bilmeyen mesai saatleri bir sonraki konserin hayaliyle biraz olsun hızlı aksın diye hemen burada. İyi eğlenceler!

6 Eylül

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Sanat Performance Açıkhava Sahnesi // Deniz Tekin

8 Eylül

Garaj // Jens Lekman
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Zorlu PSM // MONO

9 Eylül

Garaj // Jens Lekman
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Beirut Performance // Mirkelam
Kilyos // Babylon Soundgarden

10 Eylül

Jolly Joker // Levent Yüksel
Beykoz Kundura // Gezgin Salon: Kiasmos, Pantha du Prince, Pional…

11 Eylül

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Zorlu PSM // 6. Uluslararası Klarnet Festivali – New York Gypsy All Stars ft. Brenna MacCrimmon & Ara Dinkjian

12 Eylül

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan

13 Eylül

IF Performance Hall Beşiktaş // Baba Zula

14 Eylül

IF Performance Hall Beşiktaş // Deniz Tekin
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Zorlu PSM // 6. Uluslararası Klarnet Festivali – Souad Massi ft. Serkan Çağrı

15 Eylül

Zorlu PSM // The Magician
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Garaj // Azealia Banks

16 Eylül

Sanat Performance Açıkhava Sahnesi // Birsen Tezer
Garaj // The Field (Live) + Coma (Live)

19 Eylül

UNIQ Açıkhava Sahnesi // Ceylan Ertem
BÜMED // -33: Adamlar, Sattas, Hey! Douglas

20 Eylül

Sanat Performance Açıkhava Sahnesi // Sena Şener

21 Eylül

Babylon // Nouvelle Vague

22 Eylül

Garaj // Steve Mason (Akustik)
Babylon // Nouvelle Vague
Salon İKSV // Roosevelt

23 Eylül

Garaj // Agar Agar + Samaris
Babylon // A-WA
Zorlu PSM // Coyu
Zorlu PSM // Tom Odell

26 Eylül

Babylon // A-WA
Babylon // Midnight Sessions: Eli&Fur
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Yalın

27 Eylül

Salon İKSV // Zoe Keating
Babylon // Ceylan Ertem
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // MFÖ
Zorlu PSM // Michael Kiwanuka

28 Eylül

Dorock XL // Ezhel
Babylon // Deniz Tekin

29 Eylül

Salon İKSV // Flunk
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Göksel
Zorlu PSM // Lokalize: Ceza

30 Eylül

Garaj // Dave DK + Dauwd
Salon İKSV // Minor Empire
Mask // Sattas
IF Performance Hall Beşiktaş // Vega
KadıköySahne // Kalben
Zorlu PSM // Lokalize: Hey! Douglas

SALON İKSV: 2017 GÜZ

Sonunda yılın o vakti geldi; morallerimizi yükseltmek ve ajandalarımızı doldurmak üzere Salon yine dopdolu programını açıkladı. Biletleri bugün satışa çıkan konserlerden seçtiklerimizi nedenleriyle sıraladık;

Kiasmos – 10 Eylül

Beykoz Kundura’da gerçekleşecek Gezgin Salon projesinin ilk örneğini kaçırmak istemiyoruz, siz de istemezsiniz bizce.

Flunk – 29 Eylül

Eylülde yayımlanacak yeni albümlerini canlı dinleyen azınlıkta olma fırsatı gerçeten çok çekici görünüyor.

Forest Swords – 28 Ekim

Hala biletinizi almadıysanız Compassion’ı dinlemediniz demektir, şöyle buyurun:

Julie Byrne – 15 Kasım

Genç yaşta evinden ayrılıp gerçek dünyayı deneyimleyip müzik yapma isteğiyle Patti Smith’e, tarzıyla Joni Mitchell’a benzeyen Julie Bryne’i çok seviyoruz, siz de bu isimleri seviyorsanız kesinlikle kaçırmamalısınız.

Hidden Orchestra – 23 Kasım

Hemen şurada her şey gayet açık, bir kez daha dinleme fırsatı bulabilmek harika.

Washed Out – 26 Kasım

İlk İstanbul konserinin daha nicelerine vesile olması umuduyla bütün fangirllüğümüzle birlikte biz en ön sırada olacağız.

Liars – 1 Aralık

Yeni şarkılarını çok sevdik, kaçırmayı göze alamayız.

65daysofstatic – 7 Aralık

Grubun canlı performanslarına ve kliplerine bayılıyoruz, görsellerle de destekledikleri bir performans izlemek umuduyla 7 Aralık’ta Salon’dayız!

Programın devamına ve ayrıntılara saloniksv.com‘dan ulaşabilirsiniz. Hepimize bol müzikli sezonlar!

TEMMUZ TAKVİMİ: AÇIKHAVA

Haziranın boğucu havasını, durağanlığını ve klima altında hayata tutunma çabalarımızı geride bırakıp koşarak açıkhavaya çıkıyor ve festivallerle dolu Temmuz ayına giriyoruz. İyi eğlenceler!

1 Temmuz

Babylon Bomonti // Radyo Eksen Partisi
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
kargART // Byzantion Show Series #31: Ragana (US) / SBSM (US) / Tampon (TR) & AudIOcity Copy
bomontiada avlu // Ülkü Aybala Sunat

2 Temmuz

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Peyote Cennet Bahçesi // SO Duo / Volkan İncüvez
Kafes // Kafes: Monolink (live)

4 Temmuz

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Avusturya Kültür Ofisi // İstanbul Caz Festivali Açılış Konseri: Fatih Erkoç / DELADAP

5 Temmuz

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Peyote Cennet Bahçesi // Sarp Maden 4tet
arkaoda // Ülfet Eker
Fransız Sarayı Bahçesi // “Terramondo” Jacky Terrasson & Stephane Belmondo / Can Çankaya & Kağan Yıldız
Salon İKSV // Korhan Futaci ve Kara Orkestra // Rain Lab İdil Meşe & Da Poet
bomontiada avlu // Açık Havada Başka Sinema: Captain Fantastic

7 Temmuz

KüçükÇiftlik Park // Smash the House – Dimitri Vegas & Like Mike
Sanat Performance Açıkhava Sahnesi // Mirkelam
Arkaoda // Shangri La – Işıl Kılkış
Kafes // Isolate: Mano Le Tough, Baikal, The Drifter
Mentha // Armen Miran (LA)
kargART // Tantana Label Night (The Ringo Jets)
Beykoz Kundura // JUNUN featuring Shye Ben Tzur and the Rajasthan Express – Miles Mosley

8 Temmuz

Salon İKSV // “Caz Matine” Yürüyen Merdiven Feat. Tolga Bilgin & Kristian Lind / Geeva
Peyote Cennet Bahçesi // Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Arkaoda // DJ Hırs – DJ Turbo
Kafes // Kafes: D-Nox & SwitchBox
bomontiada avlu // Ediz Hafızoğlu ‘Nazdrave’
Babylon Bomonti // Nusaibin – Midnight Sessions
Zorlu PSM Ana Tiyatro // Flamenko yıldızlarıyla Paco de Lucia Anısına: Carles Benavent, Jorge Pardo, Levent Yüksel

9 Temmuz

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
kargART // Yüzyüzeyken Konuşuruz (canlıkarga Sezon Kapanış Konseri)
Kafes // Katermukke Showcase: Dirty Doering, Marcus Meinhardt, Miyagi
Peyote Cennet Bahçesi // Cennet Sundate: The Micronaut

10 Temmuz

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Tarkan
Sultan Park – Swissotel the Bosphorus // Christian McBride’s New Jawn / Kandace Springs

11 Temmuz

Zorlu PSM Ana Tiyatro // Joshua Redman, Christian Mcbride, Kandace Springs ve TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası

12 Temmuz

Arkaoda // Status: Dansta – Betül Çevik
UNIQ Açıkhava Sahnesi // “Havana Gecesi” Roberto Fonseca Abuc / Dayme Arocena
bomontiada avlu // Açık Havada Başka Sinema: My Life as a Zucchini

13 Temmuz

Zorlu PSM Drama Sahnesi // Mehmet Ali Sanlıkol & Whatsnext? Featuring Tiger Okoshi
Zorlu PSM Drama Sahnesi // Nik Bärtsch’s Ronin
Mentha // Hey! Douglas

14 Temmuz

Zorlu PSM – Drama Sahnesi // Antonio Sanchez & Migration
Zorlu PSM – Drama Sahnesi // Kerem Görsev Quartet
Arkaoda // Ögem Yılmaz
Kafes // Kafes: Adana Twins
Babylon Bomonti // Oldies But Goldies – Midnight Sessions

15 Temmuz

KadıköySahne // Deniz Tekin
Arkaoda // Natural Energy – Barış Açıkgöz & Ozan Maral
bomontiada avlu // Deniz Taşar

17 Temmuz

The Grand Tarabya Panorama Terrace // Fatoumata Diawara & Hindi Zahra

18 Temmuz

The Marmara Esma Sultan Yalısı // Dee Dee Bridgewater “Memphis”
Arkaoda // Velvet Underground ve Nico Saygı Gecesi – Zoltan Robotny
Salon İKSV // Donny Mccaslin “Beyond Now”

19 Temmuz

Beykoz Kundura // Bokanté / Bill Laurance
bomontiada avlu // Açık Havada Başka Sinema: The Beatles – Eight Days a Week

20 Temmuz

Sakıp Sabancı Müzesi // Isfar Sarabskı Ve Konuk Sanatçı İzzet Kızıl // Basel Rajoub’s Sorıana Featurıng Sırojıddın Juraev

21 Temmuz

Arkaoda // Twins Behind the Decks – Umut & Murat Kahya
Suma Beach // Big Burn İstanbul

22 Temmuz

Suma Beach // Big Burn İstanbul
Arkaoda // Haring (live) (BE) & Doğukan Ires (DJ Set)
IF Performance Hall Beşiktaş // Deniz Tekin
bomontiada avlu // The Away Days

23 Temmuz

Suma Beach // Big Burn İstanbul

24 Temmuz

ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu // Fazıl Say Resitali

26 Temmuz

Blumen Radio Night #1 // DJ Femalemacho (Heike Suerman) (DE) – Güneş Alpman – LBS

28 Temmuz

Arkaoda // Hünkar
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi // Goran Bregovic

29 Temmuz

Suma Beach // %100 Music: Electronica Festival İstanbul 2017
Arkaoda // Kati̇ Suretle Vi̇ni̇l – Da Frogg – Ras Memo – Selekta Firuzaga
UNIQ Açıkhava Sahnesi // Rock Off 2017

HAZİRAN TAKVİMİ: YAZ YÜKLENİYOR (%51)

Yazın gelmeyi reddettiği İstanbul, takvimini de dolayısıyla pek şenlikli sunmuyor önümüze. En keyifli haberin Peyote Cennet Bahçesi olduğu bu Haziran ayı için umuyoruz kendinize müzikli günler yaratabilirsiniz. İyi eğlenceler!

1 Haziran

Arkaoda // DJ NIO

kargART // Robonima Label Night (Roof Penguin + Midvil + Nokken)

2 Haziran

Arkaoda // Sacha Mambo

Kafes // EGG London Presents: & ME + Adam Port

kargART // Frozen Clouds / Grapes in the Mouth /

3 Haziran

Kanto // Melik Şah ve Saz Arkadaşları

Kafes // Just This İstanbul: Hunter/Game, Pizetsky

kargART // Reptilians from Andromeda + Young Shaven

Akbank Sanat // Akbank Sanat Nordik Film Günleri

Peyote Cennet Bahçesi // Kim Ki O – Gevende

4 Haziran

Arkaoda // Klan 2.yıl Buluşması

kargART // Tahribad-ı İsyan

5 Haziran

Zorlu PSM // 45. İstanbul Müzik Festivali: La Stravaganza

7 Haziran

Arkaoda // Islandman DJ Set – Tolga Böyük

8 Haziran

Mentha // Hey! Douglas

9 Haziran

Zorlu PSM // Babamın Şarkıları Munir Nurettin Selçuk Eserleri

Kafes // Oxia + Jonathan Kaspar

If Performance Hall Beşiktaş // Adamlar

10 Haziran

Kafes // Cubicolor

Arkaoda // Sleep D. DJ Set

Peyote Cennet Bahçesi // Jakuzi & Palmiyeler

14 Haziran

bomontiada // Fête de la Musique – Kolektif Istanbul

15 Haziran

bomontiada // Fête de la Musique – Titi Robin

16 Haziran

Kafes // Stil Vor Talent Night: Teenage Mutants + Moonwalk + Klangkuester

bomontiada // Fête de la Musique -La Caravene Passe

Zorlu PSM // Lokalize: Son Feci Bisiklet

17 Haziran

Kafes // Alex Stein

Arkaoda // 118.1 – Ece Özel – Ozan Maral

18 Haziran

Kafes // Jan Blomqwist (live)

20 Haziran

Zorlu PSM // 45. İstanbul Müzik Festivali: Opus 2

30 Haziran

Arkaoda // Candan Baş

Kafes // Re.You

 

 

MART TAKVİMİ: TEKRAR SOKAĞA!

Kış, soğuk, parasızlık, gündem, korku derken sanki evlere biraz fazla kapandık. Ve açıkçası bundan inanılmaz sıkıldık.

Güneş yavaştan kendini göstermiş, gözlerimiz daha ince kıyafetlere kaymaya başlamışken bizce artık silkelenme ve tekrar sokağa çıkma vakti geldi. Bu ay bütün bahaneleri bir kenara, kendimizi de müziğe bırakıyoruz. (daha&helliip;)

ARALIK TAKVİMİ: DALGALANDIK DA DURULDUK

Kasım ayında hemen her gün en az bir etkinlikle şımarmalara doyamamıştık ki yeni ayın takvimiyle silkelenip kendimize geldik. Bu ay, artık kış sezonunun bitiminden ve belki de yılbaşı heyecanının yükselmeye başlamasından, çok daha az etkinlikle karşıladı müzikseverleri. Yine de evden çıkmak için sebep çok. Afiyetle.

1 Aralık

Nordik Simit İşbirliği ile Tellef Raabe 21:30 @Salon
Royal Opera House Gösterimi: Cosi Fan Tutte 19:30 @Zorlu PSM Studio
Barıştık Mı – Barış Demirel 22:00 @Karga

2 Aralık

%100 Müzik: Emiliana Torrini and The Colorist 22:00 @Salon
Hey! Douglas – 10 Numara Parti 21:30 @Babylon
Deforme @Arkaoda
No Land: Aramızda Kadıköy Tanıtım Konseri 22:30 @Karga

3 Aralık

%100 Müzik: Emiliana Torrini and The Colorist 22:00 @Salon
XXF: Fanfarai 22:30 @Babylon
Jean Tonique – Midnight Session 23:59 @Babylon
Betoko 22:00 @Zorlu PSM Studio
P A Z + Skata 22:00 @Karga
Mind Shifter DJ Set @Arkaoda

4 Aralık

XXF: La Caravane Passe 17:00 @Babylon

6 Aralık

Michelle Gurevich (Chinawoman) 21:30 @Babylon

7 Aralık

Painstow 21:30 @Salon
Michelle Gurevich (Chinawoman) 21:30 @Babylon
Yüzyüzeyken Konuşuruz @Dorock XL
Ponza DJ Set @Arkaoda

8 Aralık

Neil Cowley Trio 21:30 @Salon
XXF: Aaron 21:30 @Babylon

9 Aralık

Kerem Görsev Trio 21:30 @Salon
İlhan Erşahin’s Wonderland featuring Hüsnü Şenlendirici 22:30 @Bablyon
Francesco Tristano 22:00 @Zorlu PSM Studio
In The Dark We Live @Arkaoda

10 Aralık

Garanti Caz Yeşili: El Perro del Mar / Sin Fang 22:30 @Salon
Weval ‘Live’ 22:00 @Zorlu PSM Studio

11 Aralık

Noir 23:00 @Babylon

14 Aralık

Royal Opera House Gösterimi: Anastasia 19:30 @Zorlu PSM Studio

15 Aralık

Taner Akyol Trio 21:30 @Salon
Mabel Matiz 21:30 @Babylon
Ed Harcourt 20:30 @Zorlu PSM Studio

16 Aralık

Gaye Su Akyol & Bubituzak 22:00 @Salon
Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt 22:30 @Babylon
Cola & Jimmu – deephouse revival 22:00 @Zorlu PSM Studio
Blackout Affairs / Tolga Oral – Hello Alien  – Gurko @Arkaoda

17 Aralık

The Comet is Coming 22:30 @Salon
Baba Zula 21:30 @Babylon
Hey! Douglas @Dorock XL
Korhan Futacı ve Kara Orkestra @Peyote

18 Aralık

NOISEISTANBUL #15 @Arkaoda

21 Aralık

Konstrukt meets Keiji Haino 21:30 @Salon

22 Aralık

Demonation DJ Set @Arkaoda

23 Aralık

Omar Souleyman – Grup Ses 21:30 @Babylon
Mor ve Ötesi 20. Yıl Konseri 20:00 @ZorluPSM

24 Aralık

Radyo Eksen Partisi 22:00 @Babylon

26 Aralık

Hedwig ve Angry Inch (Müzikal) @Moda Sahnesi

29 Aralık

Royal Opera House Gösterimi: Les Contes D’Hoffman 19:30 @Zorlu PSM Studio

30 Aralık

Adamlar @Dorock XL

31 Aralık

Oldies But Goldies New Years Eve Party 22:00 @Bablyon

KASIM TAKVİMİ: EKSERİYETLE YERLİ

Kasım ayı bereketiyle geldi! Bu ay neredeyse her gün en az bir etkinlikle karşı karşıyayız. Moderat, Sophie Hunger, Kitaro, Oh Land ve The Veils gibi isimler bu ay İstanbul’da olsa da takvimde aynı zamanda çok sayıda heyecan verici yerli performans var. Etkinliklerin önemli bir kısmıysa yeni albüm lansmanlarından oluşuyor. Kısacası, kulaklarınızı yerli müzisyenlere vermek isterseniz tam yeri tam zamanı.

2 Kasım

Jakuzi 22:00 @Future House
Yok Öyle Kararlı Şeyler Şarkı Sergisi ve “Beklenen” Lansman Konseri 21:00 @Zorlu PSM
Sevdaliza @Babylon Bomonti
Neigh Pupil / Acayipademler @Peyote
Kamufle DJ Set @Arkaoda

3 Kasım

Kalben 21:30 @Babylon Bomonti
Kleerup / Dunger / Californiaman / Barish Firatli 20:30 @saloniksv
Irtifakaybediyoruz! / Help! The Captain Threw Up @Peyote

4 Kasım

Kadebostany 21:00 @Zorlu PSM
Fennesz 22:30 @Zorlu PSM
Acid Pauli 21:30 @Babylon
Kolektif İstanbul 21:30 @Moda Sahnesi
Seretan / Tolerance Break @Peyote
Deforme @Arkaoda

5 Kasım

Choir of Young Believers 22:30 @saloniksv
Rubsilent @Arkaoda

6 Kasım

%100 Müzik: Stu Hamm Band feat. Greg Howe 21:00 @saloniksv

8 Kasım

Mumford & Sons: Live from South Africa: Dust and Thunder Film Gösterimi 20:00 @Zorlu PSM

9 Kasım

Deniz Taşar “Uykuda Bir Bulut” Lansman Konseri 21:00 @Zorlu PSM
Weather Report @Arkaoda

10 Kasım

Ars Longa @Peyote

11 Kasım

Moderat 22:00 @Zorlu PSM
Eskiz / Cosmic Wings / Heavy Sky 22:00 @saloniksv
Ağaçkakan & Ethnique Punch ‘Zerdüşt’ Lansman @Peyote
Dodolove @Arkaoda

12 Kasım

Khruangbin 22:30 @saloniksv
Sophie Hunger 22:30 @Babylon Bomonti
Korhan Futacı & Kara Orkestra 00:00 @Babylon Bomonti

13 Kasım

Social Inclusion Band 16:00 @Babylon Bomonti
RBMA Radio Istanbul: Jameszoo – Iskeletor – Bawer @Arkaoda

15 Kasım

Sophie Tukker 20:30 @Babylon Bomonti

16 Kasım

Kitaro 21:00 @Zorlu PSM

17 Kasım

No Land “Aramızda” Lansman Konseri 21:30 @saloniksv
Büyük Ev Ablukada ‘Fırtınayt’ 21:00 @Moda Sahnesi

18 Kasım

Fuchs / Audiofly / Cure-Shot 22:00 @Zorlu PSM
Wooden Wisdom / DJ Fitz / Grup Ses Beats 22:00 @Babylon Bomonti
Men With A Plan DJ Set @Arkaoda

19 Kasım

Garanti Caz Yeşili: The Veils 22:30 @saloniksv
Gaye Su Akyol 22:30 @Babylon Bomonti
The Ringo Jets / The Young Shaven @Peyote

23 Kasım

lunar

In Hoodies ”A Lunar Manoeuvre’’ Tanıtım Konseri 21:30 @saloniksv
Royal Opera House Gösterimi: Norma 19:30 @Zorlu PSM

24 Kasım

%100 Müzik: Local Natives 21:30 @saloniksv

25 Kasım

Dorian Concept 22:00 @saloniksv
XXF: Brodinski 23:00 @Babylon Bomonti
Glasxs / Mind Shifter @Peyote
Grup Ses ‘Alliance’ Plak Lansman Partisi @Arkaoda

26 Kasım

Gevende 22:30 @saloniksv
Miss Kittin 22:00 @Zorlu PSM
XXF: Guts 22:30 @Babylon Bomonti
Kabus Kerim 00:00 @Babylon Bomonti
roadside.picnic Le Cafard Lansmanı / Da Poet @Peyote

29 Kasım

Garanti Caz Yeşili: Oh Land 21:30 @saloniksv

30 Kasım

Garanti Caz Yeşili: Oh Land 21:30 @saloniksv

****

Ay bitmeden görmeniz gerekenlere gelince:

3. İstanbul Tasarım Bienali ‘Biz İnsan Mıyız?’ – 20 Kasım’da sona eriyor
Tek ve Çok – 13 Kasım’da sona eriyor @Salt Galata
Contemporary Istanbul 2016 3-6 Kasım @Istanbul Kongre Merkezi
İnci Eviner Retrospektifi – 27 Kasım’da sonra eriyor @Istanbul Modern

EKİM TAKVİMİ: TATİLLERİN SONU

Tatiller, uzayan tatiller ve daha uzayan tatillerden sonra İstanbul yine taşma noktasına ulaştı. Tabi hal böyle olunca sezonlar açıldı. Programlar sıkıştı. Yine de konserlerle dolu bir aya hayır demiyoruz.

1 EKİM

Salon İKSV // Kalben

Zorlu PSM // MIX Festival

(http://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/festival/mix-festival-seslerarasi-bir-deneyim)

2 EKİM

Babylon // Deniz Tekin

6 EKİM

Kadıköy Sahne // Ahmet Beyler & Süpernova

Salon İKSV // Cihan Mürtezaoğlu

Babylon // Lucy Rose – Nilipek

7 EKİM

Salon İKSV // Jakuzi

Babylon // Kwabs

8 EKİM

Peyote İstanbul // Ars Longa – Yiğit Seferoğlu

Salon İKSV // Jaakko Eino Kalevi

12 EKİM

Hayal Kahvesi Beyoğlu // Yok Öyle Kararlı Şeyler

15 EKİM

Babylon // Nouvelle Vague

Salon İKSV // Liima

20 EKİM

Salon İKSV // Sena Şener

21 EKİM

Hayal Kahvesi Beyoğlu // PEYK

22 EKİM

Peyote İstabul // The Away Days – Skata

Salon İKSV // Anna RF

25 EKİM

Babylon // Emel Mathlouthi

26 EKİM

All Saints Moda Kilisesi, Arkaoda, Dorock XL, Kadıköy Sahne, KargART, Living Room, Yeldeğirmeni Sanat, Zor // 23. İstanbul Caz Festivali – Gece Gezmesi

Yasemin Mori, Glasxs, Akın Sevgör, KAM, Ahmet Ali Arslan, Lara Di Lara, Elif Çağlar, Önder Focan & Şallıbel Bora ‘Funkbook’, In Hoodies, Islandman, Efe Demiral, Palmiyeler, Hey Douglas, Simba Roots Hi-Fi meets Barış Demirel & Da Frogg, The Cold Vibes, Kök, Çağrı Yılmaz Band, Ülkü Aybala Sonat ‘Artiz Kahvesi’, Hünkar, Undomondo, Barış K, Sena Şener

gecegezmesi

27 EKİM

Peyote İstabul // Nihil Piraye – Sedef Sebüktekin

Salon İKSV // Mammal Hands

28 EKİM

Peyote İstabul // Comet

Salon İKSV // Avishai Cohen

29 EKİM

İndigo // &ME

Salon İKSV // Avishai Cohen

30 EKİM

Arkaoda // Kadın Dayanışma: Biblo – Ekin Fil – Kaosmos – Seyhan Musa

AĞUSTOS TAKVİMİ: YAZA VEDA

Son zamanlarda yaşanan üzücü olaylar ve kayıplar nedeniyle birçok konser iptal edildi. Yine de bazı sanatçılar ve organizatörler “Hayatımıza devam etmeliyiz.” diyerek konserlerini ve festivallerini sürdürme kararı aldı. Yazın son ayında güneşin ve tatilin tadını çıkarmak için sınırlı sayıda etkinlik var maalesef. Yine de son son tatilin tadını çıkarmak isteyenler için ağustos takvimimiz hazır!

3 AĞUSTOS
Müzik Boğaz’dan Gelir Teknesi // Cem Adrian

5 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Funda Arar

Bodrum Antik Tiyatro // Buika

Kadıköy Sahne // Zuhal Olcay

Palace Beach Club // Festival No: 35

6 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Göksel

Bodrum Antik Tiyatro // MFÖ

Altınoluk Amfitiyatro Balıkesir // Sibel Can

Kadıköy Sahne // Hüsnü Arkan

Life Park // Life in Color Festival

IF Performance Hall Ataşehir // Halil Sezai

Dorock XL // Mor ve Ötesi

7 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Buika

8 AĞUSTOS
Küçükçiftlik Park // Masstival: Sia- Selah Sue- Oh Land ve diğerleri…

9 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Hande Yener

Expo 2016 Antalya // Sting

10 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Sibel Can

11 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Berkay

Volume Alsancak // Hüsnü Arkan

12 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Murat Dalkılıç

Kadıköy Sahne // Bülent Ortaçgil

13 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Mustafa Ceceli

Suma Beach // Burn Electronica Festival Istanbul 2016

Kadıköy Sahne // Mehmet Erdem

Dorock XL // Nev

Babylon Çeşme // Doritos Presents: Babylon Soundgarden Çeşme

14 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Aşka Dair Şarkılar

Suma Beach // Burn Electronica Festival Istanbul 2016

16 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Sertab Erener

Expo 2016 // Enrique Iglesias

17 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Jamala

Altınoluk Amfitiyatro Balıkesir // Kardeş Türküler & Candan Erçetin

18 AĞUSTOS

Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Bengü

19 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Ferhat Göçer

Bodrum Antik Tiyatro // Sibel Can

Kadıköy Sahne // Pilli Bebek

20 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Şebnem Ferah

Bodrum Antik Tiyatro // Kardeş Türküler & Candan Erçetin

Çeşme Açıkhava Tiyatrosu // Sibel Can

Lifepark // Electropol Festival Istanbul 2016

Kadıköy Sahne // Feridun Düzağaç

Dorock XL // Istanbul Arabesque Project

D- Marin Turgutreis // Açılış Konseri: İdil Biret

D- Marin Turgutreis // 12. Uluslararası D- Marin Klasik Müzik Festivali

21 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Volkan Konak

22 AĞUSTOS
ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu // Şevval Sam & Kurtulan Ekspress

Bodrum Kalesi // Fazıl Say

23 AĞUSTOS
D- Marin Turgutreis // Aşkın Sesi: Monica Mollina

Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Ajda Pekkan

24 AĞUSTOS
D- Marin Turgutreis // Fazıl Say (Tükendi)

25 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Murat Boz

Zeytinli Rock Festivali // Balıkesir

26 AĞUSTOS
Zeytinli Rock Festivali // Balıkesir

Kadıköy Sahne // Leman Sam

27 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Erkan Oğur- İ. Hakkı Demircioğlu

Zeytinli Rock Festivali // Balıkesir

Bodrum Antik Tiyatro // Kenan Doğulu

Kadıköy Sahne // Pinhani

Küçükçiftlik Park // %100 Metal Fest: Headbangers’ Weekend

Fun Beach Club // Chill- Out Festival Çeşme 2016

28 AĞUSTOS
Harbiye Cemil Topuzlu Hava Sahnesi // Kubat

Zeytinli Rock Festivali // Balıkesir

29 AĞUSTOS
Bodrum Antik Tiyatro // Funda Arar

UNİQ Açıkhava Sahnesi // Yalınayak Müzikhol

Dorock XL // Ceylan Ertem

30 AĞUSTOS
Bodrum Antik Tiyatro // Ajda Pekkan

31 AĞUSTOS
Bodrum Antik Tiyatro // Şebnem Ferah

HAZİRAN TAKVİMİ: AZ ÖZ

Biz hayatımızda bir Haziran ayını hem bu kadar az hem de bu kadar dolu görmedik desek ne kadar ikna edici olur bilemiyorum ancak PJ Harvey mi diyelim, Patti Smith mi diyelim yoksa Die Antwood ve Oscar and the Wolf mu? Liste uzun, liste güzel. Güle güle kullanın.

 

1-24 Haziran

İKSV MÜZİK FESTİVALİ

4-29 Haziran

AKBANK SANAT NORDİK FİLM GÜNLERİ

 

1 Haziran

KadıköySahne // Work Hard, Play Hard

Peyote // Hedonutopia

Arkaoda // West Coast – Anil Akyildiz

2 Haziran

Albert Long Hall // İdil Biret: Bir Virtüözün Piyano Maratonu – I

Peyote // Kara Cephe

Bronx Pi // Sansar Salvo Yakında Şans (Lansman)

3 Haziran

The Ritz-Carlton, Bleu Lounge // James Walsh

Peyote // TKO – Z Axis – Hiccup

60 Metrekare // Jehan Barbur

Arkaoda // Deform-e

Kadıköy Sahne // Bülent Ortaçgil

4 Haziran

Hayal Kahvesi Atakent // Ceylan Ertem: Sezen Aksu Tribute

Tırmata Beach Kilyos // Renkli Çadır Festivali

Arkaoda // Klan Showcase 1. Gün

Peyote // Volkan İncüvez vs. Fitisound – Kırkbinsinek

Babylon Kilyos // Babylon Soundgarden 2016

5 Haziran

santralistanbul // MindBody Festival 2016

Arkaoda // Klan Showcase 2. Gün

KüçükÇiftlik Park // Dropout Festival – Die Antwoord

6 Haziran

Aya İrini Müzesi // Academy of St. Martin in the Fields

7 Haziran

Akbank Sanat // Müzikus Ensemble

Aya İrini Müzesi // Academy of St. Martin in the Fields

8 Haziran

Aya İrini // İdil Biret:

Peyote // Emergency Broadcast – Wolf Down

Arkaoda // lightbringsshade – Şafak Oral

Zorlu PSM // PJ Harvey

9 Haziran

Peyote // Tolerance Break – Roof Penguin

10 Haziran

Peyote //  Locus Star – The Ousted

Arkaoda // Kim Ki O DJ Set

11 Haziran

Volkswagen Arena // TEDxİstanbul

Peyote // The Medical Phalanx of Space – Foton Kuşağı

Arkaoda // Blacktrick

Zorlu PSM // Sigur Ros

12 Haziran

Arkaoda // Neon Lies – Kaosmos (Live)

13 Haziran

14 Haziran

Aya İrini Müzesi // Borusan İstanbul Filarmoni Orkestra

Peyote // Müzik Üzerine Konuşmalar 2: Ülkenin, Dünyanın ve Varoluşun Gamları – Emre Karacaoğlu

15 Haziran

Peyote // Kozmik Ykım – Velet

Arkaoda //Black is the Color – DJ Jam&Jazz

16 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Duman

17 Haziran

Peyote // Acaipademler

Peyote // Semra Çelik DJ Set

İş Sanat Kültür M. // Beethoven Akademi Orkestrası & Herbert Schuch

Akbank Sanat // Günümüz Türkiye’sinden Ses Manzaraları (1990-2015)

18 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Şebnem Ferah

Arkaoda // Soul Mates – Tam Kadro

Peyote // Black Omen

Dorock XL // Pilli Bebek

İş Sanat Kültür M. // Beethoven Akademi Orkestrası & Gautıer Capuçon

19 Haziran

Arkaoda // Spin&Spray – Ares – Cünort

Harbiye Cemil Topuzlu // MFÖ

20 Haziran

21 Haziran

22 Haziran

Peyote // Deli Saçması – Mosquito

Fransız Sarayı Bahçesi // Richard Galliano & Sylvain Luc

Arkaoda // Plaktan – Kornelia Binicewicz

23 Haziran

Peyote // Ozan Yıldız – İdil Meşe

Zorlu PSM // Patti Smith and her band

24 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Teoman

Peyote // Kam

Arkaoda // Kati Suretle Vinil

Lütfi Kırdar Auditorium // Viyana Senfoni Orkestrası & Pablo H

25 Haziran

Peyote // Islandman

Arkaoda // Mr. Riddler

26 Haziran

27 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Africa Express presents: The Orchestra of Syrian Musicians + Damon Albarn + Guests

28 Haziran

KüçükÇiftlik Park // CHIC Feat. Nile Rodgers / Unknown Mortal Orchestra

29 Haziran

Peyote // A.I.D. Takes Over! – Isıdor Fink

Arkaoda // Yerin Dibi – Emre Aksoy

30 Haziran

Peyote // Can Karadoğan – Umut Töre Bandosu

 

MAYIS TAKVİMİ: SESSİZLİK ÖNCESİ FIRTINA

Haziran ayı ile birlikte ufaktan bir sessizlik olacak İstanbul’da çünkü bir sezon kapanıyor, diğer sezon başlayacak. Haziran, sonlarına doğru istediğimiz enerjiyi verecek olsa da Mayıs ayı hiç bir ayı hatırlatmayacak güzellikte dolu. Bir çok festivalin – özellikle üniversitede olanların – memleketi Mayıs ayı, neredeyse hepimizin istediği dozda kendini tamamlamış; bize de kendi programımızı yapmak düşüyor:

3 Mayıs

Zorlu PSM // Nil Karaibrahimgil

4 Mayıs

Peyote // Elif Güngör – Nuxx

Arkaoda // Sarah Records Gecesi – Barış Kıvanç

Roxy // Cahit Berkay’la Hayat: Harun Tekin – Jehan Barbur – Mert Koral – Özge Fışkın

60 Metrekare // Burcu Tatlıses – Selin Sümbültepe – Nil İpek – Sena Şener

Babylon Bomonti // Matt Simons

5 Mayıs

Peyote // Yiğit Seferoğlu

Arkaoda // Get Funked – Tobumusikizm

Akbank Sanat // Mensemble

Babylon Bomonti // Kalben

6 Mayıs

garajistanbul // Manga – Birol Giray

Peyote // Islandman

Zorlu PSM // Sertab Erener

Arkaoda // DJ TOBSEN – ANNA LEISER

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Bulutsuzluk Özlemi

KadıköySahne // Pilli Bebek

60 Metrekare // Siya Siyabend

Roxy // Sattas & Herbafrique

Bronx Pi // Manuş  Baba

Trump Kültür ve Gösteri Merkezi // Kerem Görsev Trio

Babylon Bomonti // Metroplane (Alex Metric & Aeroplane DJ Set)

7 Mayıs

Beyrut Performance // Mabel Matiz

Beyoğlu Hayal Kahvesi // İstanbul Arabesque Project

Babylon Bomonti // Gaye Su Akyol

Arkaoda // Threefinger: Ozoyo – Gökalp K. – Badmixday

garajistanbul // Gece

BKM Mutfak Sahne // Cihan Mürtezaoğlu

Peyote // Selekt Festival III: Steinz / Dwyseed (Live( / Feelinmet (Live) / Erman Sarı / Howl

8 Mayıs

Bostancı  Gösteri Merkezi // Candan Erçetin

9 Mayıs

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Batu Mutlugil

10 Mayıs

Zorlu PSM // mor ve ötesi

Bronx Pi // Akustik Seri: Doğan Duru & Feridun Düzağaç

11 Mayıs

Mall of İstanbul // Ayhan Sicimoğlu – Latin All Stars

Zorlu PSM // Esra Kayıkçı

Arkaoda // Plaktan – Wild Cat Shake Out

Beyrut Performance // Levent Yüksel

Peyote // Kam

12Mayıs

KadıköySahne // Allen Hulsey

Peyote // İrtifa Kaybediyoruz – Elephant and Whale

13 Mayıs

Kloster // Ellen Allien

KadıköySahne // Hayko Cepkin

Arkaoda // DEFORM-E

Dorock XL // mor ve ötesi akustik

Cue İstiklal // Mira & Chris Schwarzwalder

Peyote // Ponza – The Away Days

garajistanbul // Birsen Tezer

Babylon Bomonti // Kamufle Moral Band + 10 Numara Sunar: Kabus Kerim @ Midnight Session

14 Mayıs

Peyote // İndefinite Time Period – Lopenstraat

Beyrut Performance // Göksel

Arkaoda // Lotte Ahoi – Popov Marconi

Babylon Bomonti // Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Küçükçiftlik Park // 100% Metal Presents Haggard

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Sattas

garajistanbul // Limits Off presents: FG Digital – Markus Schulz

15 Mayıs

Zorlu PSM // Joshua Bell

Arkaoda // Jakuzi Lansman Konseri

KüçükÇiftlik Park // 100% Music Presents: Parkfest

16 Mayıs

CRR Konser Salonu // Cem Karaca’yı Anma Konseri

17 Mayıs

Peyote // / Müzik Üzerine Konuşmalar 1: 20 yy. Müziği ve Gürültü: Bir İmkansızlığı İlişkisi >> Volkan Çağlayan

Zorlu PSM // Erkan Oğur & İsmail H. Demircioğlu

18 Mayıs

Peyote // Grapes in the Mouth – God Mode

KadıköySahne // Manuş Baba

Arkaoda // High Senior

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Adamlar

19 Mayıs

Peyote // Last Hope – Standback

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Eski Bando

20 Mayıs

Peyote // Sülfür Ensemble – The Ringo Jets

KadıköySahne // Kurban

Arkaoda // David Mears – Caleesi

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Kolektif İstanbul

Mask Live Music Club // Kalben

21 Mayıs

Peyote // No Land – Al’ York

Arkaoda // LSD

KüçükÇiftlik Park // Genç Bi Şenlik

Zorlu PSM Drama // Nicholas McCarthy

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hüsnü Arkan

KadıköySahne // BabaZula

22 Mayıs

İş Sanat Kültür M. // Avishai Cohen ile Bir Gece

Kadıköy Halk E. M // Kaan Tangöze

Arkaoda // Çizgi Roman Pazarı

23 Mayıs

Trump Kültür ve Gösteri Merkezi // Hedwig ve Angry Inch/Glam Rock Müzikali

25 Mayıs

KadıköySahne // Jehan Barbur

Arkaoda // FEARPLAY

Peyote // Meczup – Seretan

26 Mayıs

Peyote // Açık Seçik Aşk Bandosu

KadıköySahne // Gökçe Kılınçer

27 Mayıs

Peyote // Cemiyette Pişiyorum – Poster-iti – Rötbrains

Bronx Pi // Redd

KüçükÇiftlik Park // Spaceland Festival – Eva Simons

garajstanbul// Ceza

Arkaoda // Intelligent Jerks

Salon IKSV // Garanti Caz Yeşili: Caz Ağacı 2016 Gitar Ustaları

Borusan Müzik Evi // Mercan Dede Secret Tribe

Akbank Sanat // Yinnon Muallem  Guy Mintus ft. Elif Çağlar

Dorock XL // Kalben

KadıköySahne // Birsen Tezer

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet

Zorlu PSM // Tindersticks

28 Mayıs

Peyote // Robotat

KadıköySahne // Luxus

Bronx Pi // Deniz Tekin

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceylan Ertem

Arkaoda // Katil Suretle Vinil

KüçükÇiftlik Park // Beirut

Life Park // Chill-Out Fest

garajsitanbul // Burn Presents: Jon Rundell, Loco & Jam, Steve Mulder

29 Mayıs

Arkaoda // Yerli Baskı Festivali

Life Park // Chill – Out Festival

31 Mayıs

Mask Live Music Club //  TeSeMe

 

 

OCAK TAKVİMİ: 2016

Bolca eğlenerek geçirdiğinizi umduğumuz bir yılbaşının ardından 2016’ya gümbür gümbür başlıyoruz. Demonation Fest, Tricky, Sofar’dan Salon’a, Oscar & The Wolf, Com Truise ve daha nicesiyle bu ay yine dopdolu. Final dönemini en az hasarla atlatıp soluğu ayın etkinliklerinde almanız dileğiyle, mutlu seneler!

2 Ocak

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Can Gox

5 Ocak

Zorlu Center PSM // Büyük Ev Ablukada

6 Ocak

Peyote // Sekerse Tehlike

Beyoğlu Hayal Kahvesi // No Land

7 Ocak

Peyote // İrtifa Kaybediyoruz & Mammoths on Giants

Coop // Béatrice Ardisson

Babylon Bomonti // Hamdi Akatay & Tepecik Flarmoni Orkestrası

kargART // Mikado

8 Ocak

garajistanbul // Bülent Ortaçgil (Ön grup: Kalben)

Peyote // Paradisos Sessions: Ponza & The Young Shaven & Mertmertmertmert

Kadıköy Sahne // Ceylan Ertem

Indigo // Sebastian Mullaert & Ulf Eriksson

Salon İKSV // Kırıka

kargART // Kırkbinsinek

Arkaoda // Demonation Fest 1. Gün: Gökalp K & Age Reform & Kolonel Blip & Ağaçkakan

9 Ocak

garajistanbul // Ceza

Salon İKSV // Nilipek & Can Kazaz

Indigo // Dynamic Showcase

Arkaoda // DJ The Wild

kargART // Cihan Mürtezaoğlu

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vega

Babylon Bomonti // Demonation Fest 2. Gün: Palmiyeler & Elektro Hafız & Ha Za Vu Zu & Uluru & In Hoodies

10 Ocak

Arkaoda // Empty Taxi & Z AXIS

KargART // Demonation Fest 3. Gün: Ahmet Ali Arslan & Fani Kedi & Sena Şener & Asphodel & I’mpty

13 Ocak

Arkaoda // Le Murmur

Peyote // Emergency Broadcast & Hatred Barricade

Salon İKSV // MadenÖktemErsönmez

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Adamlar

Bronx Pi Sahne // Nihil Piraye – Albüm Lansman Konseri

14 Ocak

Sakıp Sabancı Müzesi the Seed // Finghin Collins – İstanbul Resitalleri

Peyote // Na!f & Yarımada

Salon İKSV // İncesaz

Beyrut Performance // Adamlar

Babylon Bomonti // Hüsnü Şenlendirici – Albüm Lansman Konseri

15 Ocak

Indigo // The Black Madonna + Oracy

Volkswagen Arena // Sezen’li Yıllar

Salon İKSV // İncesaz

Babylon Bomonti // Irma (Ardından: Peter Kruder DJ Set)

16 Ocak

Indigo // Extrawelt

Peyote // The Away Days & Skysketch

Garajistanbul // Udo Dirkschneider (ve Anvil)

Volkswagen Arena // Sezen’li Yıllar

Salon İKSV // %100 Müzik: Marble Sounds

20 Ocak

Peyote // Zeleia & Embodead

Kadıköy Sahne // Marsis

Salon İKSV // Manu Delago Handmade

21 Ocak

Salon İKSV // Kuzeyden Güneye: Okay Temiz & Lennant Aberg

Peyote // Percussive!

Coop // Tricky

22 Ocak

Babylon Bomonti // Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Indigo // Olivier Giacomotto

Peyote // She Past Away & Balina

Arkaoda // Deform-e

The Mekan // Hard Skin

Salon İKSV // Sofar’dan Salon’a

23 Ocak

İstanbul Kongre Merkezi // Sömestr Fest: YÖKŞ, Aydilge, Athena

Indigo // Rival Consoles

Peyote // Seretan & Mauna Kea

Babylon Bomonti // Gaye Su Akyol

Bronx Pi Sahne // The Away Days

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceylan Ertem

Salon İKSV // In Betwin; Doğan Duru & Güneş Duru

24 Ocak

İstanbul Kongre Merkezi // Sömestr Fest: Cem Adrian, Duman

27 Ocak

Arkaoda // Plaktan – Cünort

Peyote // Hiccup & Skata

Salon İKSV // Marc Ribot (Solo)

Babylon Bomonti // Oscar & The Wolf

28 Ocak

Salon İKSV // Vijay Iyer (Solo)

Peyote // Volkan İncüvez (Hepyek) & Kırkbinsinek

Beyrut Performance // Yüzyüzeyken Konuşuruz & Son Feci Bisiklet

Babylon Bomonti // Oscar & The Wolf

29 Ocak

Salon İKSV // Şenay Lambaoğlu

Indigo // Terranova

Arkaoda // Kati Suretle Vinil

Beyrut Performance // Mor ve Ötesi

Babylon Bomonti // Oldies but Goldies

Peyote // Ah! Kosmos

30 Ocak

Indigo // Pig&Dan

Arkaoda // Kerem Akdağ

Peyote // Uluru & Klan

Babylon Bomonti // Wankelmut

Salon İKSV // Limits Off: Com Truise

ARALIK TAKVİMİ: HANGİ YILBAŞI?

Aralık ayının çoğu insan için ifade ettiği tek şey yılbaşı partileri ve-veya yılbaşı tatili. Ancak bu durum büyük ihtimalle bu sene son bulacak! Çünkü Aralık ayı için hazırladığımız takvimde -takvim ekte değildir, direk alttadır- de göreceğiniz üzere nasıl olursa olsun aynı geçen yılbaşı partilerine pek çok alternatifiniz var artık.

Soğuk, kar vb. hava durumlarından uzakta olup küresel ısındığımız şu yılda, vize notlarını öğrendiğimiz Aralık ayında sokağa çıkıp eğlenmememiz için hiçbir sebep yok.

 

1 ARALIK

Zorlu Performans // MFÖ

2 ARALIK

Beyoğlu Hayal Kahvesi // TNK
Peyote // Ars Longa 

3 ARALIK

garaistanbul // %100 Music Sunar: An evening with Daniel Cavanagh
Babylon Bomonti // Kovacs
Arkaoda // BANT MAG VE FILMA sunar: FREEHELD AFTER PARTISI Toprak Basgit – Ece Özel
Bronx Pi Sahne // Dilan Bozyel Workshop
Salon IKSV // Mathias Eick Quintet

 

4 ARALIK

Roxy // Blond:ish
B1 Live Performance // FOURinthePOCKET
Indigo // Beat the Night Presents: Infinity Ink
Küçükçiftlik Park // Evgeny Grinko
Bronx Pi // Nilipek. – Deniz Tekin
Babylon Bomonti // College – Rone @ Midnight Session (XXF Very Very French Festival)
Peyote // Seretan – Skata

5 ARALIK

Dorock Stage // mor ve ötesi
BKM // Boğaziçi Caz Korosu
Bronx Pi // Adamlar
Roxy // Blacktrick 1. Yıl
Salon IKSV // Limits Off: Denovali Label Night İstanbul: Greg Haines – Ah!Kosmos – Orson Hentschel
Peyote // SHXCXCHCXSH (SE) (Live) / Hiccup (Live) / Neonderthal / Trance Ferdinand
Babylon Bomonti // Kabus Kerim @ Midnight Session
Volkswagen Arena // Hip Hop Jam 2015

6 ARALIK

garajistanbul // The Aristocrats
Dorock Stage // Kes – Kök
Volkswagen Arena // Editors

8 ARALIK

Zorlu Performans // Bülent Ortaçgil & Birsen Tezer
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Su Soley
Salon IKSV // Limits Off: Thundercat

9 ARALIK

Dorock Stage // Kaan Tangöze
Babylon Bomonti // Karsu
KadıköySahne // Fatih Ahıskalı
Bronx Pi // Ali Cihan
Salon IKSV // Michael Price Trio

10 ARALIK

KadıköySahne // Manuş Baba
COOP // XJAZZ: Günter Baby Sommer & Tolga Tüzün – Soyut Boyut
Peyote // Yarımada – Agency
Bronx Pi // Can Koray
Salon IKSV // Thomas Dybdahl (Solo)

12 ARALIK

Jolly Joker // Sansar Salvo

15 ARALIK

Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Blonde Redhead

16 ARALIK

Bronx Pi // Doğan Duru & Aylin Aslım
Salon IKSV // Taksim Trio
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Burcu Tatlıses
Peyote // Z Axis – Hedonutopia
Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Blonde Redhead

17 ARALIK

KadıköySahne // Jehan Barbur
Peyote // Marta – Melek
Salon IKSV // Taksim Trio
Coop // Stian Westerhus
Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Selah Sue

18 ARALIK

Valentin // Jay Jay Johanson
Peyote // Gökalp K – Sycho Gast – 9VSS – Otherman
Küçükçiftlik Park // EPICA Turkish Enigma Tour with Finntroll as special guest
İstanbul Kongre Merkezi // 6. Avea Sıradışı Müzik Konserleri Bebe
Bronx Pi // No Land &  Peyk
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceylan Ertem
Kloster // Make the Move Presents: Ryan Crosson
Salon IKSV // Melis Danişmend
KadıköySahne // Adamlar
Babylon Bomonti // RBMA Sunar: Hudson Mohawke – Onra – Iskeletor

19 ARALIK

Volkswagen Arena // Mohsen Namjoo
Peyote // Can Güngör
Salon IKSV // Müzik Hayvanı Salon’da: In Hoodies – On Your Horizon
Bronx Pi // Can Bonomo

20 ARALIK

Arkaoda // Marika
Volkswagen Arena // Vodafone Freezone Festivali: Teoman – Duman – Ümit Besen

 22 ARALIK

CRR Konser Salonu // Dany Brillant

24 ARALIK

Peyote // Emir Aksoy – Roof Penguin

25 ARALIK

Beyrut Performance // Duman
Babylon Bomonti // Ayhan Sicimoğlu – Latin All Stars
KadıköySahne // Birsen Tezer
Babylon Bomonti // Shantel
Peyote // Destroy Earth – Kırkbinsinek

26 ARALIK

Babylon Bomonti // The Avener (DJ Set) & Synapson (DJ Set)
Indigo // Beat the Night Presents: Session Victim Live
KadıköySahne // Baba Zula
Arkaoda // Ah! Kosmos (DJ Set)

27-28-29-30-31 ARALIK

Birtakım yeni yıl aktiviteleri // Birtakım yerler

KASIM TAKVİMİ: O ZAMAN DANS RENK

Kış kendini bir güzel hissetirmeye başladı. Bazı hafta sonları soğuğa karşı gelmek en büyük isyanlardan biri. Bir de buna vizeler, projeler, raporlar, sendromu bitmek bilmeyen iş günleri eklenince ev çok cazip geliyor, değil mi? Dışarı çıkmak için gerçekten “O zaman dans-renk.” motivasyonuna sahip olmak gerekiyor.

Bu noktada söyleyeceklerimiz: “O zaman dans-renk” durumuna yaklaşmakla beraber şu sınırı olmayan takvime baktığınızda zaten ajandanıza not almaya başladınız çünkü takvim bir harika!

E o zaman – iyi eğlenceler – dans, renk!

3 Kasım

Salon IKSV // % 100 Müzik: Rhye

4 Kasım

Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Iron & Wine (Solo & Akustik)
Peyote // Acaipademler
Salon IKSV // Sofar’dan Salona

5 Kasım

Garanti Caz Yeşili: Jojo Mayer – The Nerve
Salon IKSV // Colin Stetson – Sarah Neufeld

6 Kasım

KadıköySahne // Ceyl’an Ertem
Bronx Pi // Mode XL
Babylon Bomonti // Gaye Su Akyol + Barış K
Peyote // Ars Longa – Gözyaşı Çetesi – Blacktrick
Salon IKSV // Limits Off: Zola Jesus

7 Kasım

garajistanbul // Birsen Tezer
Kadıköy Halk E.M // Adamlar
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vega
D22 // Demet Evgar – Tuluğ Tırpan
Babylon Bomonti // Radyo Eksen Partisi
Coop // Tektosag Label Night
Küçükçiftlik Park // Skrillex

9 Kasım

CRR Konser Salonu // Snarky Puppy

10 Kasım

Coop // Korhan Futacı ve Kara Orkestra

11 Kasım

garajistanbul // Erkin Koray
Bronx Pi // Best Of Sundance hosted by Nadir Sarıbacak
Babylon Bomonti // Nilipek. Albüm Lansman Konseri

12 Kasım

Babylon Bomonti // Göksel
Salon IKSV // Dawn of Midi
Beyoğlu Hayal Kahvesi // No Land

13 Kasım

Kloster // Beat the Night presents: Jimpster
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Jehan Barbur
Coop // Wattican Punk Ballet
KadıköySahne // Baba Zula
Roxy // 13th of Friday Horror Party
Jazz Company // İlham Gencer & İpek Dinç
Babylon Bomonti // Planet of Sound: Mdou Moctar + Shabazz Palaces @Midnight Session
Salon IKSV // Hiatus Kayiote – Lara Di Lara

14 Kasım

BKM Mutfak // Peyk
Life Park // Don’t Let Daddy Know (Afrojack)
Arkaoda // 1890 katkılarıyla ARKAODA VE BANT MAG. sunar KASIM’DA İKİ GÜN: DERADOORIAN (ABD) – ERIC COPELAND (ABD) – DJ FITZ (IRL) – GRUP SES BEATS (TR) – ÇERİKUNDA (TR) // Konser – DJ set
Salon IKSV // Christian Scott

15 Kasım

Bostancı Gösteri Merkezi // Duman
Arkaoda // 1890 katkılarıyla ARKAODA VE BANT MAG. sunar KASIM’DA İKİ GÜN: DERADOORIAN (ABD) – ERIC COPELAND (ABD) – DJ FITZ (IRL) – GRUP SES BEATS (TR) – ÇERİKUNDA (TR) // Konser – DJ set
Bronx Pi // 90 BPM

16 Kasım

Salon IKSV // Unknown Mortal Orchestra

17 Kasım

Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Kaki King
Zorlu Performans // Godspeed You! Black Emperor

18 Kasım

Coop // Kesmeşeker
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet
Peyote // Miss Crowley – Pilot

19 Kasım

Salon IKSV // Norwegian Oud – Yinon Muallem, Daniel Herskedal
Babylon Bomonti // İlhan Erşahin’s Wonderland feat. Hüsnü Şenlendirici

20 Kasım

Zorlu Performans // Sinatra & Friends
Peyote // In Hoodies – Skysketch
Salon IKSV // Hidden Orchestra
Bronx Pi // 123- Ah!Kosmos
Babylon Bomonti // Grant Lazlo @ Midnight Session (XXF Very Very French Festival)

21 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceyl’an Ertem
Roxy // Radyo Eksen Partisi
Babylon Bomonti // Oldies but Goldies
Zorlu Performans // Sinatra & Friends

22 Kasım

Zorlu Performans // Sinatra & Friends

23 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vera

24 Kasım

Tim Show Center // Red Bull Anadolu Break

25 Kasım

Bronx Pi // Kök & Kes
Babylon Bomonti //Pony Pony Run Run (XXF Very Very French Festival)

26 Kasım

garajistanbul // Sepultura
Coop // Noiseist Label Night
Kadıköy Sahne // Rubato
Babylon Bomonti // Renaud Garcia Fons & Derya Türkan “Silk Moon” (XXF)
Maslak Arena // Yellow Card Blood for Mercy Tour

27 Kasım

Bronx Pi // Redd
garajistanbul // Bulutsuzluk Özlemi – Aylin Aslım – Malt
Babylon Bomonti // Chinese Man + FKJ (Live) (XXF Very Very French Festival)

28 Kasım

Volkswagen Arena // Yavuzfest
Peyot // The Ringo Jets
Bronx Pi // Yüzyüzeyken Konuşuruz
Salon IKSV // Suuns – Jerusalem In My Heart

29 Kasım

CRR Konser Salonu // Jaga Jazzist & Nils Petter Molvaer

EKİM TAKVİMİ: TATİL BİTTİ

Tatil. Kendisine şimdilik veda ettik ve çok özleyeceğimizi biliyoruz. Ancak tatilin bitmesi ve yeni sezonun açılmasıyla bile bilir ki konserler, etkinlikler, sergiler, festivaller de takvimlerdeki yerini alır. Yeni sezon, çılgınca yağan yağmura inat bir gecede 3 ayrı yerde bulunabilme gibi bir kabiliyeti de insan doğasına kazandırır.

Bu yüzden ki bu takvim, ekim takvimi, yine bir harika!

İyi eğlenceler.

 

2 EKİM

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi // Tarkan
Beyrut Performance // Ceylan Ertem
Peyote  // Paradisos Sessions: Help! The Captain Threw Up – Eskis – Klan
Garajistanbul // Mabel Matiz
Babylon Bomonti // Mode XL + Kabus Kerim

3 EKİM

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi // Tarkan
Peyote // Kim Ki O – Foton Kuşağı
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Korhan Futacı ve Kara Orkestra
Salon IKSV // Sóley

5 EKİM

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi // Tarkan

6 EKİM

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi // Tarkan
Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi // Teoman

7 EKİM

Peyote // İrtifa Kaybediyoruz – Mr. Mina
Beyoğlu Hayal Kahvesi // No Land

8 EKİM

Peyote // Skysketch – Kinesis

9 EKİM

Peyote // Selekt Festival II: Biblo – Mutlu San – Mondual

10 EKİM

Peyote // Beton Orman Present: Selekta Genjah – Herfabrique

14 EKİM

Peyote // Can Karadoğan – Umut Töre Bandosu
Babylon Bomonti // Chinawoman
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Can Güngör
Salon IKSV // Sons of Kemet

15 EKİM

Peyote // Marta – Sapan
Babylon Bomonti // Chinawoman
Salon IKSV // Sebadoh

16 EKİM

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Jehan Barbur
Salon IKSV // CeU
Babylon Bomonti // The Orb

17 EKİM

Salon IKSV // CeU
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Sattas
Bronx // Demir Demirkan
Peyote // Seretan – Hiccup

18 EKİM

Volkswagen Arena // Pink Martini
Küçükçiftlik Park // Teoman, Duman ve Ümit Besen (Vodafone FreeZone Festivali)

19 EKİM

Peyote // Wank For Peace – Totorro
Beyoğlu Hayal  Kahvesi // Vera

20 EKİM

Babylon Bomonti // Oh Land

21 EKİM

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet

22 EKİM

Babylon Bomonti // Moriarty

23 EKİM

Babylon Bomonti // Sinkane

24 EKİM

Babylon Bomonti // Gaslamp Killer
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceyl’an Ertem “Sezen Aksu” Tribute
Peyote // Byzantion Fest #4: Mammonths on Giants – Saatleri Ayarlama Enst. – Indefinite Time Period – Mr. Mantis – Ağaçkakan

28 EKİM

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Cihan Mürtezaoğlu
Indigo // Rival Consoles

29 EKİM

Peyote // Hepyek – Kırkbinsinek
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Bulutsuzluk Özlemi

30 EKİM

Babylon Bomonti // Hercules and Love Affair
Salon IKSV // Neneh Cherry
Volkswagen Arena // Belle and Sebastian

31 EKİM

Peyote // Selin Sümbültepe – Hedonutopia – Clubtrix #21
Zorlu Center // Susanne Sundfør

Credit: Sainthoax