DEV KEDİ: AUBREY PLAZA

Munis… Tatlı…: Bunca yıldır nerelerde saklanıyormuş diye merak ettiğimiz 30 yaşındaki Aubrey Plaza, öğrendiğimiz üzere olabilecek her iş alanında stajyerlik yapmakla meşgulmüş. Oyunculuk kariyerine de stajyer olarak başlamış, önce küçük doğaçlama skeçlerde rol alan oyuncu, daha sonra The Jeannie Tate Show isimli internet dizisinde rol almış.

Kedi Canını Senin: 2006’da 30 Rock’ta küçük rol oynadığı küçük rol ile Aubrey Plaza hem televizyon dünyasına hem de kalplerimize adım atmış oldu. Ama kendisini asıl tanıttığı projeye 3 yıl sonra, 2009’da başladı. Parks & Recreation’la “deadpan” komedisinin ilk akla gelen temsilcileri arasına girdi. Dizinin ardından kendisini Funny People ve Scott Pilgrim vs. The World’ün kadrolarında gördük. Bunların ardından 2012 yılında Safety Not Guaranteed filminde ilk kez başrol oynadı. 2012’den beri yaptığı iyi işlere yetişemiyor olmamıza rağmen en çok The Fappening olayının mağdurlarından olmasıyla anıldı.

Seni Bu Konuda İkna Edeceğim: Parks & Recreation’ın bitmesinin ardından en azından Aubrey Plaza’nın şu anda yapım aşamasında olan 4 filminin olduğunu bilmek üzüntümüzü birazcık hafifletiyor. Genelde benzer tipte rollerde oynayan oyuncuyu daha farklı rollerde de görmeyi umuyoruz ve heyecanla bekliyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *