DEV KEDİ: LEA SEYDOUX
Munis…Tatlı…:Kariyerinde ailesinin hiçbir katkısının olmadığını ve kendilerinden hiç yardım istemediğini söylese de Fransa’nın tanınmış sinema kuruluşlarında önemli yerlere sahip olan bir aileden gelen Léa Seydoux‘nun sinema dünyasına girmemesi ihtimal verilemeyecek bir durum olurdu. Öncelikle müzik okuduğu konservatuvarı bırakıp modellik yapmaya ve oyunculuk dersleri almaya başlayan güzel oyuncuyu hepimizin tanıdığı ilk proje bir Levi’s reklamı oldu.
.

Kedi Canını Senin: Inglourious Basterds ve Midnight in Paris‘teki küçük ama akılda kalıcı rolleri Léa’nın yükselişini her ne kadar hızlandırsa da, tanınırlığını asıl arttılan yapım Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye ödülünü kazanan La Vie D’Adele filmi oldu.

Modelik kariyerine de devam eden yetenekli oyuncu Prada‘nın bir reklamı aracılığıyla Wes Anderson ve Roman Copolla gibi yönetmenlerle çalışma fırsatı buldu.

http://www.youtube.com/watch?v=OnsXlxYiH6c

Seni Bu Konuda İkna Edeceğim: Bond kızı olmasının yanı sıra şu an yapımda olduğunu bildiğimiz birkaç filmi daha var, yükselişinin hızına bakarak bu projelerin sayısının çok kısa sürelerde çok fazla artacağını düşünüyoruz. Biz kendisini izlemelere doyamadık ve göründüğü kadarıyla güzel oyuncu hakkında herkes aynı düşüncelere sahip. Bu yüzden bu Fransız harikası hanımı çok daha uzun süreler boyunca göreceğimizden hiç şüphemiz yok.