Esas Oğlan: Jack Huston

Daha ne olsun


Fakir Ama Gururlu: Anne ve babasından dolayı gerek Hollywood’a gerekse İngiliz aristokrasisine yabancı olmayan Jack Huston, oyunculuk camiasında Angelica Huston’ın yeğeni olarak tanınmaya başlandı. Daha önce birkaç projede yer alsa da ilk ciddi çıkışı 2006 tarihli Factory Girl ile oldu.

Biz Sevişiyoruz: Keşfedilmesi ne yazık ki biraz zaman alan Huston bu sırada, Ernest Hemingway’in romanından uyarlanan The Garden of Eden, Shrink, Boogie Woogie ve The Twilight Saga: Eclipse‘de rol aldı. Yeteneğinin hak ettiği ilgiyi görmesini sağlayan adımı ise Boardwalk Empire‘a katılarak attı. Dizinin en iyi kurgulanmış karakterlerinden biri olan Richard Harrow’un travmatik savaş anılarına rağmen içinde taşıdığı çocuksu duygusallığı takdire şayan bir şekilde gösteren Huston, alkışları toplamakta gecikmedi.

Bitmesin Bu Rüya: İlerleyen zamanlarda kendisini Boardwalk Empire’ın yanı sıra birkaç filmde de izleyeceğiz. The Sopranos’un yapımcısı David Chase’in Not Fade Away adlı filminde, 1960’larda müzik grubu kurmaya çalışan bir grup gençten biriyken, Michael C. Hall ve Daniel Radcliffe ile birlikte rol alacağı Kill Your Darlings‘de ise ünlü Amerikalı yazar Jack Kerouac’i oynayacak.

One thought on “Esas Oğlan: Jack Huston

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *