HAFTANIN ALBÜMLERİ: BLUR & MEW & MARTIN GORE

Yılın başından beri olduğu gibi bu yine dopdolu bir hafta yaşıyoruz. Şu üç albüm bile 2015’in son yılların müzik açısından en dopdolu geçen yılı olduğuna kanıt olabilir. Beklediğimiz albümlerin ardı arkası kesilmiyor, gerçekten hangi birine yetişip hangisini dinleyeceğimizi şaşırmış durumdayız.

Haftanın ağır topu, tabi ki Blur‘ün 12 yıl aradan sonra çıkardığı 8. albümü The Magic Whip. Çıkışından önce pek çok single ile desteklenen albümle ilgili açıkçası bazı şüphelerimiz vardı. Fakat albüm gerçektenden beklediğimiz çok ama çok daha güzel olmuş. Blur’e böyle bir geri dönüş yakışırdı doğrusu. Yılın en iyilerinden olduğunu söylemek zor değil.

Bu hafta geri dönüş yapan bir başka grupsa Mew. 6 yıl aradan sonra +- isimli albümlerini çıkaran Danimarkalı grup, Harvest Festival kapsamında ülkemize de uğrayacak. Dinlenmeli.

(Benim gibi) Depeche Mode fanlarını zıp zıp oynatan albüm MG de bu hafta çıktı. Martin Gore‘un solo çalışması MG, elektronik/enstrümental 16 adet şarkıdan oluşuyor. Çığır açan, mükemmel bir albüm diyemeyiz fakat özellikle çalışırken, bir şeyler okurken arka planda güzel gidiyor. DM özleminizi az biraz giderebilirsiniz aynı zamanda.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *