HAFTANIN ALBÜMLERİ: GOON & ECLIPSE & STRANGERS TO OURSELVES

Sanırız ki müzik açısından yılın en dopdolu haftasını yaşamaktayız. Kendrick Lamar‘ın muhteşemler ötesi, belki de yılın en iyi albümü olan To Pimp A Butterfly‘ın stream haberini vermiştik ve bu ara albümü çılgınlar gibi dinlemekteyiz. Marina & The Diamonds‘ın haftalar öncesinden sızan ve yine oldukça başarılı bulduğumuz 3. albümü FROOT‘un incelemesini de yaptık. Bu hafta merakla yolarını gözlediğimiz 3 albüm daha yayınlandı. Hepsini dinleyip sindirmeye nasıl vakit bulacağız bilemiyoruz.

Bunlardan ilki, Tobias Jesso Jr.‘ın ilk albümü Goon. Yayınladığı birkaç demoyla dikkati çeken ve How Could You Babe ile yavaş yavaş adını duyurmaya başlayan Tobias Jesso Jr.‘ın albümü, piyano temelli balladlardan oluşuyor. Albümde Patrick Carney, Ariel Rechtshaid ve Danielle Haim‘in de katkıları var. Biz tamamını dinleyebilmiş değiliz ama oldukça güzel bir albüme benziyor kendisi.

Twin Shadow‘un yeni albümü Eclipse‘e de bu hafta kavuştuk. Kendisinin dev bir müzik şirketinden (Warner Bros.) çıkan ilk albümü olan Eclipse, bunun neticesinde ilk dinlemede çok daha pop ve çok daha “büyük” şarkılara sahip gibi geldi bize. Kritik notlarıyla biraz korkutan albümü dinledikçe seveceğiz gibi geliyor. Albüm öncesinde yayınlanan şarkıları oldukça sevmiştik çünkü.

8 yıl aradan sonra yayınlanan Strangers to Ourselves de Mart ayının ağır toplarından. Albümün neredeyse yarısını önceden yayınlayan Modest Mouse, merakımızı üst seviyede tutmuştu. Albüm kusursuz değil fakat biz oldukça beğendik. Büyük hayranlarını belki tatmin etmeyecektir fakat 8 sene aradan sonra yeni bir Modest Mouse albümü dinlemek iyi hissettiriyor insana.