KASIM TAKVİMİ: ”ARE WE HAVING FUN YET?”

Başınız dönsün, neye uğradığınızı şaşırın diye ince eleyip sık dokuyarak uzun uzadıya takvim hazırladık. Sadece asker uğurlama şenliklerinin olmadığı Kasım Takvimi, multi kültürel konserler, alternatif sahneler ve sağlı sollu DJler içeriyor. İşlerin yoğunlaştığı, sınavların üst üste geldiği şu Kasım ayının her köşe başında ”Eğleniyor muyuz?” sorusuyla karşılaşırsanız, bizi hatırlayın.
*Party Down’a sevgi, selam. 

1 Kasım

Volkswagen Arena // Chet Faker

3 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vera

5 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4, Rock & Love: Tolga Bostancı

Arkaoda // Bohemian Drips Record Release – Wermuth DJ Set

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet, Özge Fışkın

Salon IKSV // The Boxer Rebellion

Peyote // Percussive!

Babylon // Festival XXF – Very Very French:Sebastien Tellier

6 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4

Peyote // Deli Gömleği

Beyoğlu Hayal Kahvesi // TNK, On The Rocks

Akbank Sanat // Jokleba

Babylon // Garanti Caz Yeşili: The Richard Bona Quintet

7 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4

Propaganda // Ame

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Can Gox, Koray Candemir

Salon IKSV // Gaye Su Akyol – Bubituzak

Peyote // Winona Riders, Cemiyette Pişiyorum, Nelken, Zigan Aldi

Kloster // German Brigante

Indigo // Festival XXF – Very Very French: Breakbot & Irfane

Volkswagen Arena // Jack White

 

8 Kasım

Beyrut Performance // Hayko Cepkin – Kurtalan Ekspress

KadıköySahne // Suzan Kardeş

Roxy // Roxy Başlıyor! – Debruit

Zorlu Center PSM // Eric Whitacre – Rezonans

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Minor Empire, Soul Stuff

Bronx Pi // Baba Zula

Salon IKSV // Festival XXF – Very Very French: Emilie Simon

Kloster // Gardens of God, Agents of Time

İndigo // Format: B

Peyote // Partapart Sunar: Indiecity III

 

9 Kasım

garajistanbul // 6. Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı

Ülker Sports Arena // Sarah Brightman

D22 // Büyük Ev Ablukada

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Erdem Akakçe Band

 

10 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Şenay Lambaoğlu, Ercüneyt Özdemir

BKM Mutfak Sahne // Yüzyüzeyken Konuşuruz

Peyote // The Rodeo Idiot Engine, Saatleri Ayarlama Enst.

 

11 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Piiz, Nefes

 

12 Kasım

BKM Mutfak Sahne // Deniz Alnıtemiz

Babylon // Emiliana Torrini

Peyote // Help! The Captain Threw Up, Golden Horn

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Güntaç Özdemir, Özge Fışkın

Roxy // Festival XXF – Very Very French: Zaza Fournier

 

13 Kasım

KadıköySahne // Birsen Tezer

Akbank Sanat // RGG Trio

Sabancı Gösteri Merkezi // MFÖ

The Mekan Live // Tara Mamedova

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Komik Günler, On The Rock

Babylon // Festival XXF – Very Very French: Club Cheval – Yuksek

 

14 Kasım

Arkaoda // Philippe Petit DJ Set

The Mekan Live // Tara Mamedova

garajistanbul // Telvin – Maden – Öktem – Ersönmez

Peyote // Afonia, Standback, Meth Shop Boys, Baba The Knife

KadıköySahne // Birsen Tezer

Bronx Pi // Neyse – The Away Days

İndigo // Bunkernacht x Indigo: Robag Wruhme, Ahmet Şişman

Kloster // Matthew Dear, Somne

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ümit Besen, Koray Candemir

Babylon // Red Bull Music Academy Night: James Holden (Live)

Hayal Kahvesi Park Arena // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville

Salon IKSV // Colin Stetson

Life Park // Top 100DJs World Tour: Armin van Buuren – Martin Garrix

 

15 Kasım

Arkaoda // Soul Service Collective DJ Set

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vega, Soul Stuff

Borusan Müzik Evi // Nova Muzak Series: Jesu – Philippe Petit

İndigo // NewSpeak Presents: Clockwork

Peyote // Indefinite Time Period, Kırkbin Sinek, Seray Arslan

Babylon // Plaid ( Live) – Objekt (DJ Set)

 

16 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Fahri Öztezcan Albüm Lansmanı, Erdem Akakçe Band

Ülker Sports Arena // Demi Lovato

17 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Selin Damar, Ercüneyt Özdemir

18 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Suzan Kardeş, Nefes

İş Sanat Kültür Merkezi // Stacey Kent

Hayal Kahvesi Park Arena // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville

Babylon // Lykke Li

19 Kasım

Babylon // Lykke Li

Peyote // TRansmit// Sunar: Signals From Outside #31 Klaus Legal, Point Invisible, Batur Sönmez

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Gece, Özge Fışkın

Salon IKSV // Balmorhea

20 Kasım

Peyote // Rubber Walrus, Kinesis

Bronx Pi // Son Feci Bisiklet – Yok Öyle Kararlı Şeyler

Salon IKSV // Balmorhea

Babylon // Garanti Caz Yeşili: Amp Fiddler

21 Kasım

Roxy // Frirave XS – Gregori Klosman

Zorlu Center PSM // Dee Dee Bridgewater

Cue İstiklal // Monkey Safari (Hommage, DE)

Bronx Pi // Sahte Rakı

The Mekan Teras // Baba Zula

KadıköySahne // Bulutsuzluk Özlemi feat. Aylin Aslım

Babylon // Radyo Eksen Partisi

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville, Koray Candemir

22 Kasım

The Mekan Teras // Pilli Bebek

KadıköySahne // Gece Yolcuları

İndigo // Karmon

Kloster // Richy Ahmed, Russ Yallop

Peyote // Haossa, Balina, Trance Ferdinand, Neonderthal

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville, Soul Stuff

Babylon // Garanti Caz Yeşili Sunar: Cat Power

23 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Erdem Akakçe Band

garajistanbul // Pentagram

Peyote // Bölzer, Engulfed, Hellsodomy, Sarinvomit

Babylon // Garanti Caz Yeşili Sunar: Cat Power

24 Kasım

BKM Mutfak Sahne // Kolektif İstanbul

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Mara, Ercüneyt Özdemi 

25 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Dört x Dört, Nefes

26 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Birsen Tezer, Özge Fışkın

Peyote // Miss Crowley

Babylon // The Lost Fingers

27 Kasım

Salon IKSV // Dilek Türkan

İş Sanat Kültür Merkezi // Cazın Ustaları: Pharoah Sanders

Sinan Erdem Spor Salonu İstanbul // Andre Rieu

Peyote // Underscene Project Gecesi : The Outsted, Plaj

Babylon // Garanti Caz Yeşili: Russian Red

28 Kasım

Akbank Sanat // Anjelika Akbar

KadıköySahne // Flört

Peyote // Gözyaşı Çetesi, Burhan Yüksekkaş

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Melis Danişmend, Koray Candemir

Kloster // Kevin Saunderson

The Hall // Moguai

Bronx Pi // Mahsrou’ Leila

Babylon // Tonight Presents: David Clarke

Salon IKSV // Submotion Orchestra

29 Kasım

Arkaoda // Tektosag Record Gecesi V.3 / Kiraz – Dalt Wisney – Sami Baha

garajistanbul // Nic Fanciulli

Kloster // Recondite, Len Faki

İndigo // Crom & Thanh

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Mirkelam, Soul Stuff

Babylon // Fourinthepocket

Salon IKSV // Submotion Orchestra

Ülker Sports Arena // Andre Rieu

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *