SAYGI DURUŞU: BABYLON’UN ÖNÜ

Mekanın dışına taşmanın en güzel noktalarından biri için,  Babylon’un önü için saygı duruşundayız. Üzerinden 3 sene geçmiş olmasına rağmen bir kapının fotoğrafını görsen duygulanır mısın diye sorsalar, açıkçası dalga mı geçiyorsun derdim. Şimdi bu şakayı Babylon’un Asmalımescit’teki kapısının fotoğrafını görünce gerçek kılıyorum.

Peki neydi Babylon’un önünü bu kadar hatırlanır kılan?

İlk nedeni sanırım isminde gizli. Adı üstünde, Babylon’un önü. Ipod’umda ve kalbimde özenle taşıdığım isimleri 1 metre bile olmayan mesafelerden izlememi sağlayan bir mekanın kapısının önünden bahsediyorum.

Sonra Babylon’un önündeki o ruh, az sonra çıkacak ismin hayranları olarak Babylon önünde toplanmış olmak, içeride pahalılaşan içkilerden önce son bir büfe seferi, konserin başladığını haber veren zil sesi.

Babylon Önü

Bir gelenin bir daha geldiği bir mekan olarak Babylon’un önünde oluşmaya başlayan tanıdık yüzler, daimi üyelerin hiç değişmeyen yerleri, içeride danslar konuşacağı için son demlerini yaşayan çeneler, az sonra çıkacak ismin dedikoduları, müzik sohbetleri…

Artık öyle bir raddeye gelmişti ki sadece Babylon’un önünde takılmak diye yeni etkinlikler türemişti. İçerisi kadar dışarısını da özleyeceğimiz bir mekanın anısı hala sıcacık bir şekilde hafızamızda.

Kapının fotoğrafını da şöyle bırakayım da beraber duygulanalım.

Babylon Önü 2

One thought on “SAYGI DURUŞU: BABYLON’UN ÖNÜ

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *