SAYGI DURUŞU: POST DIAL

2010 yılında You Are Not Alone EP’sini çıkardıkları dönemde bir efsaneye dönüşen Post Dial için saygı duruşundayız.

Sinan Tınar ve Yiğit Bülbül ikilisinin dünyaya getirdiği Post Dial o zamana kadar Lights Off, Here It Is isminde bir EP yayınlamış ve Dogzstar gibi Taksim’in önemli yerlerinde sahne almıştı. Hatta 2009 senesinde Rock’n Coke sahnesine çıkmışlardı.

Post dial Rockncoke

2010 yılında, hatta kendi arşivimizden tam tarih verelim, 21 Mart akşamı çıkardıkları You Are Not Alone EP’si ile saygımızı hiç kaybetmemek üzere kazandılar. Altyapılarının güzelliğinin ipucusu olarak karşımıza çıkan intro’suyla başlayan albüm zamanı çok güzel yakalayan şarkılara sahipti. Albümün dinamik yapısı içindeki bütünlüğü albümü hiç çıkmamak üzere aklımıza kazıdı. Müziğiyle saygımızı kazanan Post Dial, bir yandan da yaptığı işlerle gönlümüzü çalmaya devam ediyordu. EP’nin kapağıyla çekilmiş dinleyicilerin fotoğraflarını toplayan ikili bunu bir blogspot sayfasına dönüştürmüştü.

post dial like

Bu başarılı albümden sonra bir çok yerde ve Archive, Zoot Woman gibi isimlerin öncesinde sahne aldılar. Tabi Post Dial deyince konser afişlerinden de bahsetmeden olmaz. 2010 yılında Bronx Pi Sahne konserleri öncesi paylaştıkları bir afişi şöyle bırakalım.

Post Dial Afiş

O kadar övdük EP’yi de şöyle bırakalım. İndirmek isteyenler için de link burada.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *