arkaoda

KASIM TAKVİMİ: EKSERİYETLE YERLİ

Kasım ayı bereketiyle geldi! Bu ay neredeyse her gün en az bir etkinlikle karşı karşıyayız. Moderat, Sophie Hunger, Kitaro, Oh Land ve The Veils gibi isimler bu ay İstanbul’da olsa da takvimde aynı zamanda çok sayıda heyecan verici yerli performans var. Etkinliklerin önemli bir kısmıysa yeni albüm lansmanlarından oluşuyor. Kısacası, kulaklarınızı yerli müzisyenlere vermek isterseniz tam yeri tam zamanı.

2 Kasım

Jakuzi 22:00 @Future House
Yok Öyle Kararlı Şeyler Şarkı Sergisi ve “Beklenen” Lansman Konseri 21:00 @Zorlu PSM
Sevdaliza @Babylon Bomonti
Neigh Pupil / Acayipademler @Peyote
Kamufle DJ Set @Arkaoda

3 Kasım

Kalben 21:30 @Babylon Bomonti
Kleerup / Dunger / Californiaman / Barish Firatli 20:30 @saloniksv
Irtifakaybediyoruz! / Help! The Captain Threw Up @Peyote

4 Kasım

Kadebostany 21:00 @Zorlu PSM
Fennesz 22:30 @Zorlu PSM
Acid Pauli 21:30 @Babylon
Kolektif İstanbul 21:30 @Moda Sahnesi
Seretan / Tolerance Break @Peyote
Deforme @Arkaoda

5 Kasım

Choir of Young Believers 22:30 @saloniksv
Rubsilent @Arkaoda

6 Kasım

%100 Müzik: Stu Hamm Band feat. Greg Howe 21:00 @saloniksv

8 Kasım

Mumford & Sons: Live from South Africa: Dust and Thunder Film Gösterimi 20:00 @Zorlu PSM

9 Kasım

Deniz Taşar “Uykuda Bir Bulut” Lansman Konseri 21:00 @Zorlu PSM
Weather Report @Arkaoda

10 Kasım

Ars Longa @Peyote

11 Kasım

Moderat 22:00 @Zorlu PSM
Eskiz / Cosmic Wings / Heavy Sky 22:00 @saloniksv
Ağaçkakan & Ethnique Punch ‘Zerdüşt’ Lansman @Peyote
Dodolove @Arkaoda

12 Kasım

Khruangbin 22:30 @saloniksv
Sophie Hunger 22:30 @Babylon Bomonti
Korhan Futacı & Kara Orkestra 00:00 @Babylon Bomonti

13 Kasım

Social Inclusion Band 16:00 @Babylon Bomonti
RBMA Radio Istanbul: Jameszoo – Iskeletor – Bawer @Arkaoda

15 Kasım

Sophie Tukker 20:30 @Babylon Bomonti

16 Kasım

Kitaro 21:00 @Zorlu PSM

17 Kasım

No Land “Aramızda” Lansman Konseri 21:30 @saloniksv
Büyük Ev Ablukada ‘Fırtınayt’ 21:00 @Moda Sahnesi

18 Kasım

Fuchs / Audiofly / Cure-Shot 22:00 @Zorlu PSM
Wooden Wisdom / DJ Fitz / Grup Ses Beats 22:00 @Babylon Bomonti
Men With A Plan DJ Set @Arkaoda

19 Kasım

Garanti Caz Yeşili: The Veils 22:30 @saloniksv
Gaye Su Akyol 22:30 @Babylon Bomonti
The Ringo Jets / The Young Shaven @Peyote

23 Kasım

lunar

In Hoodies ”A Lunar Manoeuvre’’ Tanıtım Konseri 21:30 @saloniksv
Royal Opera House Gösterimi: Norma 19:30 @Zorlu PSM

24 Kasım

%100 Müzik: Local Natives 21:30 @saloniksv

25 Kasım

Dorian Concept 22:00 @saloniksv
XXF: Brodinski 23:00 @Babylon Bomonti
Glasxs / Mind Shifter @Peyote
Grup Ses ‘Alliance’ Plak Lansman Partisi @Arkaoda

26 Kasım

Gevende 22:30 @saloniksv
Miss Kittin 22:00 @Zorlu PSM
XXF: Guts 22:30 @Babylon Bomonti
Kabus Kerim 00:00 @Babylon Bomonti
roadside.picnic Le Cafard Lansmanı / Da Poet @Peyote

29 Kasım

Garanti Caz Yeşili: Oh Land 21:30 @saloniksv

30 Kasım

Garanti Caz Yeşili: Oh Land 21:30 @saloniksv

****

Ay bitmeden görmeniz gerekenlere gelince:

3. İstanbul Tasarım Bienali ‘Biz İnsan Mıyız?’ – 20 Kasım’da sona eriyor
Tek ve Çok – 13 Kasım’da sona eriyor @Salt Galata
Contemporary Istanbul 2016 3-6 Kasım @Istanbul Kongre Merkezi
İnci Eviner Retrospektifi – 27 Kasım’da sonra eriyor @Istanbul Modern

HAZİRAN TAKVİMİ: AZ ÖZ

Biz hayatımızda bir Haziran ayını hem bu kadar az hem de bu kadar dolu görmedik desek ne kadar ikna edici olur bilemiyorum ancak PJ Harvey mi diyelim, Patti Smith mi diyelim yoksa Die Antwood ve Oscar and the Wolf mu? Liste uzun, liste güzel. Güle güle kullanın.

 

1-24 Haziran

İKSV MÜZİK FESTİVALİ

4-29 Haziran

AKBANK SANAT NORDİK FİLM GÜNLERİ

 

1 Haziran

KadıköySahne // Work Hard, Play Hard

Peyote // Hedonutopia

Arkaoda // West Coast – Anil Akyildiz

2 Haziran

Albert Long Hall // İdil Biret: Bir Virtüözün Piyano Maratonu – I

Peyote // Kara Cephe

Bronx Pi // Sansar Salvo Yakında Şans (Lansman)

3 Haziran

The Ritz-Carlton, Bleu Lounge // James Walsh

Peyote // TKO – Z Axis – Hiccup

60 Metrekare // Jehan Barbur

Arkaoda // Deform-e

Kadıköy Sahne // Bülent Ortaçgil

4 Haziran

Hayal Kahvesi Atakent // Ceylan Ertem: Sezen Aksu Tribute

Tırmata Beach Kilyos // Renkli Çadır Festivali

Arkaoda // Klan Showcase 1. Gün

Peyote // Volkan İncüvez vs. Fitisound – Kırkbinsinek

Babylon Kilyos // Babylon Soundgarden 2016

5 Haziran

santralistanbul // MindBody Festival 2016

Arkaoda // Klan Showcase 2. Gün

KüçükÇiftlik Park // Dropout Festival – Die Antwoord

6 Haziran

Aya İrini Müzesi // Academy of St. Martin in the Fields

7 Haziran

Akbank Sanat // Müzikus Ensemble

Aya İrini Müzesi // Academy of St. Martin in the Fields

8 Haziran

Aya İrini // İdil Biret:

Peyote // Emergency Broadcast – Wolf Down

Arkaoda // lightbringsshade – Şafak Oral

Zorlu PSM // PJ Harvey

9 Haziran

Peyote // Tolerance Break – Roof Penguin

10 Haziran

Peyote //  Locus Star – The Ousted

Arkaoda // Kim Ki O DJ Set

11 Haziran

Volkswagen Arena // TEDxİstanbul

Peyote // The Medical Phalanx of Space – Foton Kuşağı

Arkaoda // Blacktrick

Zorlu PSM // Sigur Ros

12 Haziran

Arkaoda // Neon Lies – Kaosmos (Live)

13 Haziran

14 Haziran

Aya İrini Müzesi // Borusan İstanbul Filarmoni Orkestra

Peyote // Müzik Üzerine Konuşmalar 2: Ülkenin, Dünyanın ve Varoluşun Gamları – Emre Karacaoğlu

15 Haziran

Peyote // Kozmik Ykım – Velet

Arkaoda //Black is the Color – DJ Jam&Jazz

16 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Duman

17 Haziran

Peyote // Acaipademler

Peyote // Semra Çelik DJ Set

İş Sanat Kültür M. // Beethoven Akademi Orkestrası & Herbert Schuch

Akbank Sanat // Günümüz Türkiye’sinden Ses Manzaraları (1990-2015)

18 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Şebnem Ferah

Arkaoda // Soul Mates – Tam Kadro

Peyote // Black Omen

Dorock XL // Pilli Bebek

İş Sanat Kültür M. // Beethoven Akademi Orkestrası & Gautıer Capuçon

19 Haziran

Arkaoda // Spin&Spray – Ares – Cünort

Harbiye Cemil Topuzlu // MFÖ

20 Haziran

21 Haziran

22 Haziran

Peyote // Deli Saçması – Mosquito

Fransız Sarayı Bahçesi // Richard Galliano & Sylvain Luc

Arkaoda // Plaktan – Kornelia Binicewicz

23 Haziran

Peyote // Ozan Yıldız – İdil Meşe

Zorlu PSM // Patti Smith and her band

24 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Teoman

Peyote // Kam

Arkaoda // Kati Suretle Vinil

Lütfi Kırdar Auditorium // Viyana Senfoni Orkestrası & Pablo H

25 Haziran

Peyote // Islandman

Arkaoda // Mr. Riddler

26 Haziran

27 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Africa Express presents: The Orchestra of Syrian Musicians + Damon Albarn + Guests

28 Haziran

KüçükÇiftlik Park // CHIC Feat. Nile Rodgers / Unknown Mortal Orchestra

29 Haziran

Peyote // A.I.D. Takes Over! – Isıdor Fink

Arkaoda // Yerin Dibi – Emre Aksoy

30 Haziran

Peyote // Can Karadoğan – Umut Töre Bandosu

 

MAYIS TAKVİMİ: SESSİZLİK ÖNCESİ FIRTINA

Haziran ayı ile birlikte ufaktan bir sessizlik olacak İstanbul’da çünkü bir sezon kapanıyor, diğer sezon başlayacak. Haziran, sonlarına doğru istediğimiz enerjiyi verecek olsa da Mayıs ayı hiç bir ayı hatırlatmayacak güzellikte dolu. Bir çok festivalin – özellikle üniversitede olanların – memleketi Mayıs ayı, neredeyse hepimizin istediği dozda kendini tamamlamış; bize de kendi programımızı yapmak düşüyor:

3 Mayıs

Zorlu PSM // Nil Karaibrahimgil

4 Mayıs

Peyote // Elif Güngör – Nuxx

Arkaoda // Sarah Records Gecesi – Barış Kıvanç

Roxy // Cahit Berkay’la Hayat: Harun Tekin – Jehan Barbur – Mert Koral – Özge Fışkın

60 Metrekare // Burcu Tatlıses – Selin Sümbültepe – Nil İpek – Sena Şener

Babylon Bomonti // Matt Simons

5 Mayıs

Peyote // Yiğit Seferoğlu

Arkaoda // Get Funked – Tobumusikizm

Akbank Sanat // Mensemble

Babylon Bomonti // Kalben

6 Mayıs

garajistanbul // Manga – Birol Giray

Peyote // Islandman

Zorlu PSM // Sertab Erener

Arkaoda // DJ TOBSEN – ANNA LEISER

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Bulutsuzluk Özlemi

KadıköySahne // Pilli Bebek

60 Metrekare // Siya Siyabend

Roxy // Sattas & Herbafrique

Bronx Pi // Manuş  Baba

Trump Kültür ve Gösteri Merkezi // Kerem Görsev Trio

Babylon Bomonti // Metroplane (Alex Metric & Aeroplane DJ Set)

7 Mayıs

Beyrut Performance // Mabel Matiz

Beyoğlu Hayal Kahvesi // İstanbul Arabesque Project

Babylon Bomonti // Gaye Su Akyol

Arkaoda // Threefinger: Ozoyo – Gökalp K. – Badmixday

garajistanbul // Gece

BKM Mutfak Sahne // Cihan Mürtezaoğlu

Peyote // Selekt Festival III: Steinz / Dwyseed (Live( / Feelinmet (Live) / Erman Sarı / Howl

8 Mayıs

Bostancı  Gösteri Merkezi // Candan Erçetin

9 Mayıs

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Batu Mutlugil

10 Mayıs

Zorlu PSM // mor ve ötesi

Bronx Pi // Akustik Seri: Doğan Duru & Feridun Düzağaç

11 Mayıs

Mall of İstanbul // Ayhan Sicimoğlu – Latin All Stars

Zorlu PSM // Esra Kayıkçı

Arkaoda // Plaktan – Wild Cat Shake Out

Beyrut Performance // Levent Yüksel

Peyote // Kam

12Mayıs

KadıköySahne // Allen Hulsey

Peyote // İrtifa Kaybediyoruz – Elephant and Whale

13 Mayıs

Kloster // Ellen Allien

KadıköySahne // Hayko Cepkin

Arkaoda // DEFORM-E

Dorock XL // mor ve ötesi akustik

Cue İstiklal // Mira & Chris Schwarzwalder

Peyote // Ponza – The Away Days

garajistanbul // Birsen Tezer

Babylon Bomonti // Kamufle Moral Band + 10 Numara Sunar: Kabus Kerim @ Midnight Session

14 Mayıs

Peyote // İndefinite Time Period – Lopenstraat

Beyrut Performance // Göksel

Arkaoda // Lotte Ahoi – Popov Marconi

Babylon Bomonti // Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Küçükçiftlik Park // 100% Metal Presents Haggard

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Sattas

garajistanbul // Limits Off presents: FG Digital – Markus Schulz

15 Mayıs

Zorlu PSM // Joshua Bell

Arkaoda // Jakuzi Lansman Konseri

KüçükÇiftlik Park // 100% Music Presents: Parkfest

16 Mayıs

CRR Konser Salonu // Cem Karaca’yı Anma Konseri

17 Mayıs

Peyote // / Müzik Üzerine Konuşmalar 1: 20 yy. Müziği ve Gürültü: Bir İmkansızlığı İlişkisi >> Volkan Çağlayan

Zorlu PSM // Erkan Oğur & İsmail H. Demircioğlu

18 Mayıs

Peyote // Grapes in the Mouth – God Mode

KadıköySahne // Manuş Baba

Arkaoda // High Senior

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Adamlar

19 Mayıs

Peyote // Last Hope – Standback

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Eski Bando

20 Mayıs

Peyote // Sülfür Ensemble – The Ringo Jets

KadıköySahne // Kurban

Arkaoda // David Mears – Caleesi

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Kolektif İstanbul

Mask Live Music Club // Kalben

21 Mayıs

Peyote // No Land – Al’ York

Arkaoda // LSD

KüçükÇiftlik Park // Genç Bi Şenlik

Zorlu PSM Drama // Nicholas McCarthy

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hüsnü Arkan

KadıköySahne // BabaZula

22 Mayıs

İş Sanat Kültür M. // Avishai Cohen ile Bir Gece

Kadıköy Halk E. M // Kaan Tangöze

Arkaoda // Çizgi Roman Pazarı

23 Mayıs

Trump Kültür ve Gösteri Merkezi // Hedwig ve Angry Inch/Glam Rock Müzikali

25 Mayıs

KadıköySahne // Jehan Barbur

Arkaoda // FEARPLAY

Peyote // Meczup – Seretan

26 Mayıs

Peyote // Açık Seçik Aşk Bandosu

KadıköySahne // Gökçe Kılınçer

27 Mayıs

Peyote // Cemiyette Pişiyorum – Poster-iti – Rötbrains

Bronx Pi // Redd

KüçükÇiftlik Park // Spaceland Festival – Eva Simons

garajstanbul// Ceza

Arkaoda // Intelligent Jerks

Salon IKSV // Garanti Caz Yeşili: Caz Ağacı 2016 Gitar Ustaları

Borusan Müzik Evi // Mercan Dede Secret Tribe

Akbank Sanat // Yinnon Muallem  Guy Mintus ft. Elif Çağlar

Dorock XL // Kalben

KadıköySahne // Birsen Tezer

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet

Zorlu PSM // Tindersticks

28 Mayıs

Peyote // Robotat

KadıköySahne // Luxus

Bronx Pi // Deniz Tekin

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceylan Ertem

Arkaoda // Katil Suretle Vinil

KüçükÇiftlik Park // Beirut

Life Park // Chill-Out Fest

garajsitanbul // Burn Presents: Jon Rundell, Loco & Jam, Steve Mulder

29 Mayıs

Arkaoda // Yerli Baskı Festivali

Life Park // Chill – Out Festival

31 Mayıs

Mask Live Music Club //  TeSeMe

 

 

KASIM TAKVİMİ: O ZAMAN DANS RENK

Kış kendini bir güzel hissetirmeye başladı. Bazı hafta sonları soğuğa karşı gelmek en büyük isyanlardan biri. Bir de buna vizeler, projeler, raporlar, sendromu bitmek bilmeyen iş günleri eklenince ev çok cazip geliyor, değil mi? Dışarı çıkmak için gerçekten “O zaman dans-renk.” motivasyonuna sahip olmak gerekiyor.

Bu noktada söyleyeceklerimiz: “O zaman dans-renk” durumuna yaklaşmakla beraber şu sınırı olmayan takvime baktığınızda zaten ajandanıza not almaya başladınız çünkü takvim bir harika!

E o zaman – iyi eğlenceler – dans, renk!

3 Kasım

Salon IKSV // % 100 Müzik: Rhye

4 Kasım

Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Iron & Wine (Solo & Akustik)
Peyote // Acaipademler
Salon IKSV // Sofar’dan Salona

5 Kasım

Garanti Caz Yeşili: Jojo Mayer – The Nerve
Salon IKSV // Colin Stetson – Sarah Neufeld

6 Kasım

KadıköySahne // Ceyl’an Ertem
Bronx Pi // Mode XL
Babylon Bomonti // Gaye Su Akyol + Barış K
Peyote // Ars Longa – Gözyaşı Çetesi – Blacktrick
Salon IKSV // Limits Off: Zola Jesus

7 Kasım

garajistanbul // Birsen Tezer
Kadıköy Halk E.M // Adamlar
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vega
D22 // Demet Evgar – Tuluğ Tırpan
Babylon Bomonti // Radyo Eksen Partisi
Coop // Tektosag Label Night
Küçükçiftlik Park // Skrillex

9 Kasım

CRR Konser Salonu // Snarky Puppy

10 Kasım

Coop // Korhan Futacı ve Kara Orkestra

11 Kasım

garajistanbul // Erkin Koray
Bronx Pi // Best Of Sundance hosted by Nadir Sarıbacak
Babylon Bomonti // Nilipek. Albüm Lansman Konseri

12 Kasım

Babylon Bomonti // Göksel
Salon IKSV // Dawn of Midi
Beyoğlu Hayal Kahvesi // No Land

13 Kasım

Kloster // Beat the Night presents: Jimpster
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Jehan Barbur
Coop // Wattican Punk Ballet
KadıköySahne // Baba Zula
Roxy // 13th of Friday Horror Party
Jazz Company // İlham Gencer & İpek Dinç
Babylon Bomonti // Planet of Sound: Mdou Moctar + Shabazz Palaces @Midnight Session
Salon IKSV // Hiatus Kayiote – Lara Di Lara

14 Kasım

BKM Mutfak // Peyk
Life Park // Don’t Let Daddy Know (Afrojack)
Arkaoda // 1890 katkılarıyla ARKAODA VE BANT MAG. sunar KASIM’DA İKİ GÜN: DERADOORIAN (ABD) – ERIC COPELAND (ABD) – DJ FITZ (IRL) – GRUP SES BEATS (TR) – ÇERİKUNDA (TR) // Konser – DJ set
Salon IKSV // Christian Scott

15 Kasım

Bostancı Gösteri Merkezi // Duman
Arkaoda // 1890 katkılarıyla ARKAODA VE BANT MAG. sunar KASIM’DA İKİ GÜN: DERADOORIAN (ABD) – ERIC COPELAND (ABD) – DJ FITZ (IRL) – GRUP SES BEATS (TR) – ÇERİKUNDA (TR) // Konser – DJ set
Bronx Pi // 90 BPM

16 Kasım

Salon IKSV // Unknown Mortal Orchestra

17 Kasım

Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Kaki King
Zorlu Performans // Godspeed You! Black Emperor

18 Kasım

Coop // Kesmeşeker
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet
Peyote // Miss Crowley – Pilot

19 Kasım

Salon IKSV // Norwegian Oud – Yinon Muallem, Daniel Herskedal
Babylon Bomonti // İlhan Erşahin’s Wonderland feat. Hüsnü Şenlendirici

20 Kasım

Zorlu Performans // Sinatra & Friends
Peyote // In Hoodies – Skysketch
Salon IKSV // Hidden Orchestra
Bronx Pi // 123- Ah!Kosmos
Babylon Bomonti // Grant Lazlo @ Midnight Session (XXF Very Very French Festival)

21 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceyl’an Ertem
Roxy // Radyo Eksen Partisi
Babylon Bomonti // Oldies but Goldies
Zorlu Performans // Sinatra & Friends

22 Kasım

Zorlu Performans // Sinatra & Friends

23 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vera

24 Kasım

Tim Show Center // Red Bull Anadolu Break

25 Kasım

Bronx Pi // Kök & Kes
Babylon Bomonti //Pony Pony Run Run (XXF Very Very French Festival)

26 Kasım

garajistanbul // Sepultura
Coop // Noiseist Label Night
Kadıköy Sahne // Rubato
Babylon Bomonti // Renaud Garcia Fons & Derya Türkan “Silk Moon” (XXF)
Maslak Arena // Yellow Card Blood for Mercy Tour

27 Kasım

Bronx Pi // Redd
garajistanbul // Bulutsuzluk Özlemi – Aylin Aslım – Malt
Babylon Bomonti // Chinese Man + FKJ (Live) (XXF Very Very French Festival)

28 Kasım

Volkswagen Arena // Yavuzfest
Peyot // The Ringo Jets
Bronx Pi // Yüzyüzeyken Konuşuruz
Salon IKSV // Suuns – Jerusalem In My Heart

29 Kasım

CRR Konser Salonu // Jaga Jazzist & Nils Petter Molvaer

AĞUSTOS TAKVİMİ: IT’S COMPLICATED

Ağustos bir yaz ayıdır. Yaz ayı olması dolayısıyla bir sezonu geride bırakmış, yeni sezona hazırlık yapan insanların yaz gecelerinde güzel müzik dinlemeleri amacıyla dışarı çıkmaları sonucunda varlığını sürdürmektedir [1]. Bu yüzden karışık müzik gecelerinden bir araya gelmektedir (Iglesias, E., 19 Ağustos; Katatonia, 29 Ağustos; Ağustos Takvimi, scroll down) Haliyle bu kafa karışıklığı, iş karışıklığı, ilişki karışıklığı benim takvimi yorumlamama da yansımıştır. O yüzden, bir sonuca vararak, yine çok eğlenceli, bol müzikli günler diliyorum.

1 Ağustos

Küçük Bronx // Koala Reggae Band
Peyote // The Ringo Jets
Arkaoda // DJ Pete Slowenly
Küçükçiftlik Park // Life In Color The Big Bang
Life Park // Rock Off

İzmir – Hangout Beach Club – Snoop Dog aka DJ Snoopadelic

2 Ağustos

Life Park // Rock Off

Muğla – Xuma – Chill-Out Festival Bodrum

3 Ağustos

Harbiye Cemil Topuzlu // Nil Karaibrahimgil

7 Ağustos

KadıköySahne // Pilli Bebek
Arkaoda // DEFORM – E
Küçük Bronx // Arda Kemirgent (Son Feci Bisiklet) – Akustik

Muğla – Xuma – Melis Danişmend

8 Ağustos

The Primetime Cruise // İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions
Dorock Stage // Mabel Matiz
Bronx Pi // 90 BPM 

10 Ağustos

Harbiye Cemil Topuzlu // Bülent Ortaçgil – Birsen Tezer – Hüsnü Arkan

11 Ağustos

Harbiye Cemiz Topuzlu // Goran Bregovic

14 Ağustos

Arkaoda // Partapart Records Gecesi
KadıköySahne // Baba Zula
Küçükçiftlik Park // The Charlatans 

15 Ağustos

Arkaoda // Chiara Kickdrum DJ Set
KüçükçiftlikPark // Axwell – Ingrosso

19 Ağustos

Küçükçiftlik Park // Enrique Iglesias

20 Ağustos

Balıkesir  – Zeytinli Dalyan Sahili – Zeytinli Rock Festivali 

21 Ağustos

Maslak Arena // Boom Carnaval: DJ Snake

22 Ağustos

Galata Mevlevihanesi // Tuluyhan Uğurlu
KadıköySahne // 7 Pink Floydlar 2 Prenses
Babylon Kilyos // GusGus Live

23 Ağustos

Arkaoda // Papazerik Soundsystem sunar: Kamiel Rongen  – Waterballet 

26 Ağustos

Arkaoda // Ventochild

28 Ağustos

KadıköySahne // YÖKŞ – Nilipek.

Arkaoda // KATİ SURETLE VİNİL: Da-Frogg – Ras Memo – Selekta Firuzaga

29 Ağustos

Bronx Pi // Deniz Tekin – Selin Sümbültepe

KadıköySahne // Adamlar – Cihan Mürtezaoğlu

 

Küçükçiftlik Park // %100 Metal Fest Headbanger’s Weekend

29 Ağustos 2015 Cumartesi:
Katatonia, At The Gates, Ensiferum, Moonspell, Septicflesh, Soul Sacrifice, Chaosnerve

30 Ağustos 2015 Pazar:
Kreator, Therion, Carcass, Rotting Christ, Metalium, Pitch Black Process, Athor

31 Ağustos 2015 Pazartesi:
Mastodon, Arch Enemy, Murder King, Thrown To The Sun, Kes, Svengali, Vortex of Clutter

 

HAZİRAN TAKVİMİ: PİKNİK

Haziran ayı sanki biraz “Atın kendinizi çimlere!” diye bağırıyor. Takvimi incelediğinizde ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Gelsin piknikler, gitsin sahiller.

İyi eğlenceler.

1 Haziran

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vera

 

2 Haziran

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Lal Albüm Lansman Konseri

Salon IKSV // Now of Rock’n Roll – Shellac & Mudhoney

 

3 Haziran

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet

Peyote // Selin Damar

 

4 Haziran

Peyote // Otherman – Skata

 

5 Haziran

Salon IKSV // Elif Çağlar

KadıköySahne // Bajar – Bandista

Peyote // İrtifa Kaybediyoruz – On Your Horizon

Arkaoda // Biblo & Fearplay

 

6 Haziran

KadıköySahne // Moğollar – Hüsnü Arkan

Peyote // Kök

Zorlu Center PSM // Anne Sophie Mutter

 

8 Haziran

CRR Konser Salonu // mum

 

9 Haziran

Süreyya Operası // Fazıl Say İle Mozart Maratonu

CRR Konser Salonu // Aziza Mustafa Zadeh

 

10 Haziran

Peyote // Bir Gün Bir Adam

Arkaoda // Christian Bergmann

 

11 Haziran

Peyote // Adult Monkey – Mekruh

KadıköySahne // Dying Fetus

 

12 Haziran

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Melis Danişmend

KadıköySahne // Yasemin Mori

Arkaoda // Barquero – Barış Açıkgöz

Peyote // Barış Demirel – Ars Longa

 

13 Haziran

Zorlu Center PSM // Kızıl Ordu Korosu

Life Park // One Love Festival

14 Haziran

Life Park // One Love Festival

 

18 Haziran

Peyote // Destroy Earth – Uluru

 

19 Haziran

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceylan Ertem

Peyote // Yerçekimi

Arkaoda // Kati Suretle Vinil (Da-Frogg – Ras Memo – Selekta Firuzaga)

 

20 Haziran

Bronx Pi Sahne // Redd

Peyote // Hedonutopia – KırkBinSinek

Arkaoda // Yerli Baskı Festivali V.2 (Partapart – Blactrick – Wounded Wolf – Petra Digital)

 

21 Haziran

Arkaoda // Yerli Baskı Festivali V.2 (Partapart – Blactrick – Wounded Wolf – Petra Digital)

 

23 Haziran

Beyoğlu Hayal Kahvesi // No Land

Arkaoda // Barzound – Çağlayan Çevik

 

25 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Bülent Ortaçgil-Birsen Tezer

Peyote // Kalben

 

26 Haziran

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Adamlar

Peyote // Cemiyette Pişiyorum

Arkaoda // Deform-E

 

27 Haziran

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Yasemin Mori

Harbiye Cemil Topuzlu // Şebnem Ferah

Arkaoda // Gizli Bahçe Gecesi (Hüseyin Çağlar – Ahmet Kutal)

 

28 Haziran

Harbiye Cemil Topuzlu // Teoman

 

Illustrasyon: Maori Sakai 

KASIM TAKVİMİ: ”ARE WE HAVING FUN YET?”

Başınız dönsün, neye uğradığınızı şaşırın diye ince eleyip sık dokuyarak uzun uzadıya takvim hazırladık. Sadece asker uğurlama şenliklerinin olmadığı Kasım Takvimi, multi kültürel konserler, alternatif sahneler ve sağlı sollu DJler içeriyor. İşlerin yoğunlaştığı, sınavların üst üste geldiği şu Kasım ayının her köşe başında ”Eğleniyor muyuz?” sorusuyla karşılaşırsanız, bizi hatırlayın.
*Party Down’a sevgi, selam. 

1 Kasım

Volkswagen Arena // Chet Faker

3 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vera

5 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4, Rock & Love: Tolga Bostancı

Arkaoda // Bohemian Drips Record Release – Wermuth DJ Set

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet, Özge Fışkın

Salon IKSV // The Boxer Rebellion

Peyote // Percussive!

Babylon // Festival XXF – Very Very French:Sebastien Tellier

6 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4

Peyote // Deli Gömleği

Beyoğlu Hayal Kahvesi // TNK, On The Rocks

Akbank Sanat // Jokleba

Babylon // Garanti Caz Yeşili: The Richard Bona Quintet

7 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4

Propaganda // Ame

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Can Gox, Koray Candemir

Salon IKSV // Gaye Su Akyol – Bubituzak

Peyote // Winona Riders, Cemiyette Pişiyorum, Nelken, Zigan Aldi

Kloster // German Brigante

Indigo // Festival XXF – Very Very French: Breakbot & Irfane

Volkswagen Arena // Jack White

 

8 Kasım

Beyrut Performance // Hayko Cepkin – Kurtalan Ekspress

KadıköySahne // Suzan Kardeş

Roxy // Roxy Başlıyor! – Debruit

Zorlu Center PSM // Eric Whitacre – Rezonans

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Minor Empire, Soul Stuff

Bronx Pi // Baba Zula

Salon IKSV // Festival XXF – Very Very French: Emilie Simon

Kloster // Gardens of God, Agents of Time

İndigo // Format: B

Peyote // Partapart Sunar: Indiecity III

 

9 Kasım

garajistanbul // 6. Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı

Ülker Sports Arena // Sarah Brightman

D22 // Büyük Ev Ablukada

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Erdem Akakçe Band

 

10 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Şenay Lambaoğlu, Ercüneyt Özdemir

BKM Mutfak Sahne // Yüzyüzeyken Konuşuruz

Peyote // The Rodeo Idiot Engine, Saatleri Ayarlama Enst.

 

11 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Piiz, Nefes

 

12 Kasım

BKM Mutfak Sahne // Deniz Alnıtemiz

Babylon // Emiliana Torrini

Peyote // Help! The Captain Threw Up, Golden Horn

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Güntaç Özdemir, Özge Fışkın

Roxy // Festival XXF – Very Very French: Zaza Fournier

 

13 Kasım

KadıköySahne // Birsen Tezer

Akbank Sanat // RGG Trio

Sabancı Gösteri Merkezi // MFÖ

The Mekan Live // Tara Mamedova

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Komik Günler, On The Rock

Babylon // Festival XXF – Very Very French: Club Cheval – Yuksek

 

14 Kasım

Arkaoda // Philippe Petit DJ Set

The Mekan Live // Tara Mamedova

garajistanbul // Telvin – Maden – Öktem – Ersönmez

Peyote // Afonia, Standback, Meth Shop Boys, Baba The Knife

KadıköySahne // Birsen Tezer

Bronx Pi // Neyse – The Away Days

İndigo // Bunkernacht x Indigo: Robag Wruhme, Ahmet Şişman

Kloster // Matthew Dear, Somne

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ümit Besen, Koray Candemir

Babylon // Red Bull Music Academy Night: James Holden (Live)

Hayal Kahvesi Park Arena // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville

Salon IKSV // Colin Stetson

Life Park // Top 100DJs World Tour: Armin van Buuren – Martin Garrix

 

15 Kasım

Arkaoda // Soul Service Collective DJ Set

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vega, Soul Stuff

Borusan Müzik Evi // Nova Muzak Series: Jesu – Philippe Petit

İndigo // NewSpeak Presents: Clockwork

Peyote // Indefinite Time Period, Kırkbin Sinek, Seray Arslan

Babylon // Plaid ( Live) – Objekt (DJ Set)

 

16 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Fahri Öztezcan Albüm Lansmanı, Erdem Akakçe Band

Ülker Sports Arena // Demi Lovato

17 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Selin Damar, Ercüneyt Özdemir

18 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Suzan Kardeş, Nefes

İş Sanat Kültür Merkezi // Stacey Kent

Hayal Kahvesi Park Arena // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville

Babylon // Lykke Li

19 Kasım

Babylon // Lykke Li

Peyote // TRansmit// Sunar: Signals From Outside #31 Klaus Legal, Point Invisible, Batur Sönmez

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Gece, Özge Fışkın

Salon IKSV // Balmorhea

20 Kasım

Peyote // Rubber Walrus, Kinesis

Bronx Pi // Son Feci Bisiklet – Yok Öyle Kararlı Şeyler

Salon IKSV // Balmorhea

Babylon // Garanti Caz Yeşili: Amp Fiddler

21 Kasım

Roxy // Frirave XS – Gregori Klosman

Zorlu Center PSM // Dee Dee Bridgewater

Cue İstiklal // Monkey Safari (Hommage, DE)

Bronx Pi // Sahte Rakı

The Mekan Teras // Baba Zula

KadıköySahne // Bulutsuzluk Özlemi feat. Aylin Aslım

Babylon // Radyo Eksen Partisi

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville, Koray Candemir

22 Kasım

The Mekan Teras // Pilli Bebek

KadıköySahne // Gece Yolcuları

İndigo // Karmon

Kloster // Richy Ahmed, Russ Yallop

Peyote // Haossa, Balina, Trance Ferdinand, Neonderthal

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville, Soul Stuff

Babylon // Garanti Caz Yeşili Sunar: Cat Power

23 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Erdem Akakçe Band

garajistanbul // Pentagram

Peyote // Bölzer, Engulfed, Hellsodomy, Sarinvomit

Babylon // Garanti Caz Yeşili Sunar: Cat Power

24 Kasım

BKM Mutfak Sahne // Kolektif İstanbul

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Mara, Ercüneyt Özdemi 

25 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Dört x Dört, Nefes

26 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Birsen Tezer, Özge Fışkın

Peyote // Miss Crowley

Babylon // The Lost Fingers

27 Kasım

Salon IKSV // Dilek Türkan

İş Sanat Kültür Merkezi // Cazın Ustaları: Pharoah Sanders

Sinan Erdem Spor Salonu İstanbul // Andre Rieu

Peyote // Underscene Project Gecesi : The Outsted, Plaj

Babylon // Garanti Caz Yeşili: Russian Red

28 Kasım

Akbank Sanat // Anjelika Akbar

KadıköySahne // Flört

Peyote // Gözyaşı Çetesi, Burhan Yüksekkaş

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Melis Danişmend, Koray Candemir

Kloster // Kevin Saunderson

The Hall // Moguai

Bronx Pi // Mahsrou’ Leila

Babylon // Tonight Presents: David Clarke

Salon IKSV // Submotion Orchestra

29 Kasım

Arkaoda // Tektosag Record Gecesi V.3 / Kiraz – Dalt Wisney – Sami Baha

garajistanbul // Nic Fanciulli

Kloster // Recondite, Len Faki

İndigo // Crom & Thanh

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Mirkelam, Soul Stuff

Babylon // Fourinthepocket

Salon IKSV // Submotion Orchestra

Ülker Sports Arena // Andre Rieu