colin stetson

KASIM TAKVİMİ: O ZAMAN DANS RENK

Kış kendini bir güzel hissetirmeye başladı. Bazı hafta sonları soğuğa karşı gelmek en büyük isyanlardan biri. Bir de buna vizeler, projeler, raporlar, sendromu bitmek bilmeyen iş günleri eklenince ev çok cazip geliyor, değil mi? Dışarı çıkmak için gerçekten “O zaman dans-renk.” motivasyonuna sahip olmak gerekiyor.

Bu noktada söyleyeceklerimiz: “O zaman dans-renk” durumuna yaklaşmakla beraber şu sınırı olmayan takvime baktığınızda zaten ajandanıza not almaya başladınız çünkü takvim bir harika!

E o zaman – iyi eğlenceler – dans, renk!

3 Kasım

Salon IKSV // % 100 Müzik: Rhye

4 Kasım

Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Iron & Wine (Solo & Akustik)
Peyote // Acaipademler
Salon IKSV // Sofar’dan Salona

5 Kasım

Garanti Caz Yeşili: Jojo Mayer – The Nerve
Salon IKSV // Colin Stetson – Sarah Neufeld

6 Kasım

KadıköySahne // Ceyl’an Ertem
Bronx Pi // Mode XL
Babylon Bomonti // Gaye Su Akyol + Barış K
Peyote // Ars Longa – Gözyaşı Çetesi – Blacktrick
Salon IKSV // Limits Off: Zola Jesus

7 Kasım

garajistanbul // Birsen Tezer
Kadıköy Halk E.M // Adamlar
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vega
D22 // Demet Evgar – Tuluğ Tırpan
Babylon Bomonti // Radyo Eksen Partisi
Coop // Tektosag Label Night
Küçükçiftlik Park // Skrillex

9 Kasım

CRR Konser Salonu // Snarky Puppy

10 Kasım

Coop // Korhan Futacı ve Kara Orkestra

11 Kasım

garajistanbul // Erkin Koray
Bronx Pi // Best Of Sundance hosted by Nadir Sarıbacak
Babylon Bomonti // Nilipek. Albüm Lansman Konseri

12 Kasım

Babylon Bomonti // Göksel
Salon IKSV // Dawn of Midi
Beyoğlu Hayal Kahvesi // No Land

13 Kasım

Kloster // Beat the Night presents: Jimpster
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Jehan Barbur
Coop // Wattican Punk Ballet
KadıköySahne // Baba Zula
Roxy // 13th of Friday Horror Party
Jazz Company // İlham Gencer & İpek Dinç
Babylon Bomonti // Planet of Sound: Mdou Moctar + Shabazz Palaces @Midnight Session
Salon IKSV // Hiatus Kayiote – Lara Di Lara

14 Kasım

BKM Mutfak // Peyk
Life Park // Don’t Let Daddy Know (Afrojack)
Arkaoda // 1890 katkılarıyla ARKAODA VE BANT MAG. sunar KASIM’DA İKİ GÜN: DERADOORIAN (ABD) – ERIC COPELAND (ABD) – DJ FITZ (IRL) – GRUP SES BEATS (TR) – ÇERİKUNDA (TR) // Konser – DJ set
Salon IKSV // Christian Scott

15 Kasım

Bostancı Gösteri Merkezi // Duman
Arkaoda // 1890 katkılarıyla ARKAODA VE BANT MAG. sunar KASIM’DA İKİ GÜN: DERADOORIAN (ABD) – ERIC COPELAND (ABD) – DJ FITZ (IRL) – GRUP SES BEATS (TR) – ÇERİKUNDA (TR) // Konser – DJ set
Bronx Pi // 90 BPM

16 Kasım

Salon IKSV // Unknown Mortal Orchestra

17 Kasım

Babylon Bomonti // Garanti Caz Yeşili: Kaki King
Zorlu Performans // Godspeed You! Black Emperor

18 Kasım

Coop // Kesmeşeker
Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet
Peyote // Miss Crowley – Pilot

19 Kasım

Salon IKSV // Norwegian Oud – Yinon Muallem, Daniel Herskedal
Babylon Bomonti // İlhan Erşahin’s Wonderland feat. Hüsnü Şenlendirici

20 Kasım

Zorlu Performans // Sinatra & Friends
Peyote // In Hoodies – Skysketch
Salon IKSV // Hidden Orchestra
Bronx Pi // 123- Ah!Kosmos
Babylon Bomonti // Grant Lazlo @ Midnight Session (XXF Very Very French Festival)

21 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceyl’an Ertem
Roxy // Radyo Eksen Partisi
Babylon Bomonti // Oldies but Goldies
Zorlu Performans // Sinatra & Friends

22 Kasım

Zorlu Performans // Sinatra & Friends

23 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vera

24 Kasım

Tim Show Center // Red Bull Anadolu Break

25 Kasım

Bronx Pi // Kök & Kes
Babylon Bomonti //Pony Pony Run Run (XXF Very Very French Festival)

26 Kasım

garajistanbul // Sepultura
Coop // Noiseist Label Night
Kadıköy Sahne // Rubato
Babylon Bomonti // Renaud Garcia Fons & Derya Türkan “Silk Moon” (XXF)
Maslak Arena // Yellow Card Blood for Mercy Tour

27 Kasım

Bronx Pi // Redd
garajistanbul // Bulutsuzluk Özlemi – Aylin Aslım – Malt
Babylon Bomonti // Chinese Man + FKJ (Live) (XXF Very Very French Festival)

28 Kasım

Volkswagen Arena // Yavuzfest
Peyot // The Ringo Jets
Bronx Pi // Yüzyüzeyken Konuşuruz
Salon IKSV // Suuns – Jerusalem In My Heart

29 Kasım

CRR Konser Salonu // Jaga Jazzist & Nils Petter Molvaer

KASIM TAKVİMİ: ”ARE WE HAVING FUN YET?”

Başınız dönsün, neye uğradığınızı şaşırın diye ince eleyip sık dokuyarak uzun uzadıya takvim hazırladık. Sadece asker uğurlama şenliklerinin olmadığı Kasım Takvimi, multi kültürel konserler, alternatif sahneler ve sağlı sollu DJler içeriyor. İşlerin yoğunlaştığı, sınavların üst üste geldiği şu Kasım ayının her köşe başında ”Eğleniyor muyuz?” sorusuyla karşılaşırsanız, bizi hatırlayın.
*Party Down’a sevgi, selam. 

1 Kasım

Volkswagen Arena // Chet Faker

3 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vera

5 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4, Rock & Love: Tolga Bostancı

Arkaoda // Bohemian Drips Record Release – Wermuth DJ Set

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Son Feci Bisiklet, Özge Fışkın

Salon IKSV // The Boxer Rebellion

Peyote // Percussive!

Babylon // Festival XXF – Very Very French:Sebastien Tellier

6 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4

Peyote // Deli Gömleği

Beyoğlu Hayal Kahvesi // TNK, On The Rocks

Akbank Sanat // Jokleba

Babylon // Garanti Caz Yeşili: The Richard Bona Quintet

7 Kasım

Karga // Müzik Hayvanı Sunar: Bağımsız Festival 4

Propaganda // Ame

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Can Gox, Koray Candemir

Salon IKSV // Gaye Su Akyol – Bubituzak

Peyote // Winona Riders, Cemiyette Pişiyorum, Nelken, Zigan Aldi

Kloster // German Brigante

Indigo // Festival XXF – Very Very French: Breakbot & Irfane

Volkswagen Arena // Jack White

 

8 Kasım

Beyrut Performance // Hayko Cepkin – Kurtalan Ekspress

KadıköySahne // Suzan Kardeş

Roxy // Roxy Başlıyor! – Debruit

Zorlu Center PSM // Eric Whitacre – Rezonans

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Minor Empire, Soul Stuff

Bronx Pi // Baba Zula

Salon IKSV // Festival XXF – Very Very French: Emilie Simon

Kloster // Gardens of God, Agents of Time

İndigo // Format: B

Peyote // Partapart Sunar: Indiecity III

 

9 Kasım

garajistanbul // 6. Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı

Ülker Sports Arena // Sarah Brightman

D22 // Büyük Ev Ablukada

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Erdem Akakçe Band

 

10 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Şenay Lambaoğlu, Ercüneyt Özdemir

BKM Mutfak Sahne // Yüzyüzeyken Konuşuruz

Peyote // The Rodeo Idiot Engine, Saatleri Ayarlama Enst.

 

11 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Piiz, Nefes

 

12 Kasım

BKM Mutfak Sahne // Deniz Alnıtemiz

Babylon // Emiliana Torrini

Peyote // Help! The Captain Threw Up, Golden Horn

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Güntaç Özdemir, Özge Fışkın

Roxy // Festival XXF – Very Very French: Zaza Fournier

 

13 Kasım

KadıköySahne // Birsen Tezer

Akbank Sanat // RGG Trio

Sabancı Gösteri Merkezi // MFÖ

The Mekan Live // Tara Mamedova

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Komik Günler, On The Rock

Babylon // Festival XXF – Very Very French: Club Cheval – Yuksek

 

14 Kasım

Arkaoda // Philippe Petit DJ Set

The Mekan Live // Tara Mamedova

garajistanbul // Telvin – Maden – Öktem – Ersönmez

Peyote // Afonia, Standback, Meth Shop Boys, Baba The Knife

KadıköySahne // Birsen Tezer

Bronx Pi // Neyse – The Away Days

İndigo // Bunkernacht x Indigo: Robag Wruhme, Ahmet Şişman

Kloster // Matthew Dear, Somne

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ümit Besen, Koray Candemir

Babylon // Red Bull Music Academy Night: James Holden (Live)

Hayal Kahvesi Park Arena // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville

Salon IKSV // Colin Stetson

Life Park // Top 100DJs World Tour: Armin van Buuren – Martin Garrix

 

15 Kasım

Arkaoda // Soul Service Collective DJ Set

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vega, Soul Stuff

Borusan Müzik Evi // Nova Muzak Series: Jesu – Philippe Petit

İndigo // NewSpeak Presents: Clockwork

Peyote // Indefinite Time Period, Kırkbin Sinek, Seray Arslan

Babylon // Plaid ( Live) – Objekt (DJ Set)

 

16 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Fahri Öztezcan Albüm Lansmanı, Erdem Akakçe Band

Ülker Sports Arena // Demi Lovato

17 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Selin Damar, Ercüneyt Özdemir

18 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Suzan Kardeş, Nefes

İş Sanat Kültür Merkezi // Stacey Kent

Hayal Kahvesi Park Arena // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville

Babylon // Lykke Li

19 Kasım

Babylon // Lykke Li

Peyote // TRansmit// Sunar: Signals From Outside #31 Klaus Legal, Point Invisible, Batur Sönmez

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Gece, Özge Fışkın

Salon IKSV // Balmorhea

20 Kasım

Peyote // Rubber Walrus, Kinesis

Bronx Pi // Son Feci Bisiklet – Yok Öyle Kararlı Şeyler

Salon IKSV // Balmorhea

Babylon // Garanti Caz Yeşili: Amp Fiddler

21 Kasım

Roxy // Frirave XS – Gregori Klosman

Zorlu Center PSM // Dee Dee Bridgewater

Cue İstiklal // Monkey Safari (Hommage, DE)

Bronx Pi // Sahte Rakı

The Mekan Teras // Baba Zula

KadıköySahne // Bulutsuzluk Özlemi feat. Aylin Aslım

Babylon // Radyo Eksen Partisi

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville, Koray Candemir

22 Kasım

The Mekan Teras // Pilli Bebek

KadıköySahne // Gece Yolcuları

İndigo // Karmon

Kloster // Richy Ahmed, Russ Yallop

Peyote // Haossa, Balina, Trance Ferdinand, Neonderthal

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Hayal Kahvesi Shining Stars Sunar: Brazzaville, Soul Stuff

Babylon // Garanti Caz Yeşili Sunar: Cat Power

23 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Erdem Akakçe Band

garajistanbul // Pentagram

Peyote // Bölzer, Engulfed, Hellsodomy, Sarinvomit

Babylon // Garanti Caz Yeşili Sunar: Cat Power

24 Kasım

BKM Mutfak Sahne // Kolektif İstanbul

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Mara, Ercüneyt Özdemi 

25 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Dört x Dört, Nefes

26 Kasım

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Birsen Tezer, Özge Fışkın

Peyote // Miss Crowley

Babylon // The Lost Fingers

27 Kasım

Salon IKSV // Dilek Türkan

İş Sanat Kültür Merkezi // Cazın Ustaları: Pharoah Sanders

Sinan Erdem Spor Salonu İstanbul // Andre Rieu

Peyote // Underscene Project Gecesi : The Outsted, Plaj

Babylon // Garanti Caz Yeşili: Russian Red

28 Kasım

Akbank Sanat // Anjelika Akbar

KadıköySahne // Flört

Peyote // Gözyaşı Çetesi, Burhan Yüksekkaş

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Melis Danişmend, Koray Candemir

Kloster // Kevin Saunderson

The Hall // Moguai

Bronx Pi // Mahsrou’ Leila

Babylon // Tonight Presents: David Clarke

Salon IKSV // Submotion Orchestra

29 Kasım

Arkaoda // Tektosag Record Gecesi V.3 / Kiraz – Dalt Wisney – Sami Baha

garajistanbul // Nic Fanciulli

Kloster // Recondite, Len Faki

İndigo // Crom & Thanh

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Mirkelam, Soul Stuff

Babylon // Fourinthepocket

Salon IKSV // Submotion Orchestra

Ülker Sports Arena // Andre Rieu