demonation fest

OCAK TAKVİMİ: 2016

Bolca eğlenerek geçirdiğinizi umduğumuz bir yılbaşının ardından 2016’ya gümbür gümbür başlıyoruz. Demonation Fest, Tricky, Sofar’dan Salon’a, Oscar & The Wolf, Com Truise ve daha nicesiyle bu ay yine dopdolu. Final dönemini en az hasarla atlatıp soluğu ayın etkinliklerinde almanız dileğiyle, mutlu seneler!

2 Ocak

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Can Gox

5 Ocak

Zorlu Center PSM // Büyük Ev Ablukada

6 Ocak

Peyote // Sekerse Tehlike

Beyoğlu Hayal Kahvesi // No Land

7 Ocak

Peyote // İrtifa Kaybediyoruz & Mammoths on Giants

Coop // Béatrice Ardisson

Babylon Bomonti // Hamdi Akatay & Tepecik Flarmoni Orkestrası

kargART // Mikado

8 Ocak

garajistanbul // Bülent Ortaçgil (Ön grup: Kalben)

Peyote // Paradisos Sessions: Ponza & The Young Shaven & Mertmertmertmert

Kadıköy Sahne // Ceylan Ertem

Indigo // Sebastian Mullaert & Ulf Eriksson

Salon İKSV // Kırıka

kargART // Kırkbinsinek

Arkaoda // Demonation Fest 1. Gün: Gökalp K & Age Reform & Kolonel Blip & Ağaçkakan

9 Ocak

garajistanbul // Ceza

Salon İKSV // Nilipek & Can Kazaz

Indigo // Dynamic Showcase

Arkaoda // DJ The Wild

kargART // Cihan Mürtezaoğlu

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Vega

Babylon Bomonti // Demonation Fest 2. Gün: Palmiyeler & Elektro Hafız & Ha Za Vu Zu & Uluru & In Hoodies

10 Ocak

Arkaoda // Empty Taxi & Z AXIS

KargART // Demonation Fest 3. Gün: Ahmet Ali Arslan & Fani Kedi & Sena Şener & Asphodel & I’mpty

13 Ocak

Arkaoda // Le Murmur

Peyote // Emergency Broadcast & Hatred Barricade

Salon İKSV // MadenÖktemErsönmez

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Adamlar

Bronx Pi Sahne // Nihil Piraye – Albüm Lansman Konseri

14 Ocak

Sakıp Sabancı Müzesi the Seed // Finghin Collins – İstanbul Resitalleri

Peyote // Na!f & Yarımada

Salon İKSV // İncesaz

Beyrut Performance // Adamlar

Babylon Bomonti // Hüsnü Şenlendirici – Albüm Lansman Konseri

15 Ocak

Indigo // The Black Madonna + Oracy

Volkswagen Arena // Sezen’li Yıllar

Salon İKSV // İncesaz

Babylon Bomonti // Irma (Ardından: Peter Kruder DJ Set)

16 Ocak

Indigo // Extrawelt

Peyote // The Away Days & Skysketch

Garajistanbul // Udo Dirkschneider (ve Anvil)

Volkswagen Arena // Sezen’li Yıllar

Salon İKSV // %100 Müzik: Marble Sounds

20 Ocak

Peyote // Zeleia & Embodead

Kadıköy Sahne // Marsis

Salon İKSV // Manu Delago Handmade

21 Ocak

Salon İKSV // Kuzeyden Güneye: Okay Temiz & Lennant Aberg

Peyote // Percussive!

Coop // Tricky

22 Ocak

Babylon Bomonti // Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Indigo // Olivier Giacomotto

Peyote // She Past Away & Balina

Arkaoda // Deform-e

The Mekan // Hard Skin

Salon İKSV // Sofar’dan Salon’a

23 Ocak

İstanbul Kongre Merkezi // Sömestr Fest: YÖKŞ, Aydilge, Athena

Indigo // Rival Consoles

Peyote // Seretan & Mauna Kea

Babylon Bomonti // Gaye Su Akyol

Bronx Pi Sahne // The Away Days

Beyoğlu Hayal Kahvesi // Ceylan Ertem

Salon İKSV // In Betwin; Doğan Duru & Güneş Duru

24 Ocak

İstanbul Kongre Merkezi // Sömestr Fest: Cem Adrian, Duman

27 Ocak

Arkaoda // Plaktan – Cünort

Peyote // Hiccup & Skata

Salon İKSV // Marc Ribot (Solo)

Babylon Bomonti // Oscar & The Wolf

28 Ocak

Salon İKSV // Vijay Iyer (Solo)

Peyote // Volkan İncüvez (Hepyek) & Kırkbinsinek

Beyrut Performance // Yüzyüzeyken Konuşuruz & Son Feci Bisiklet

Babylon Bomonti // Oscar & The Wolf

29 Ocak

Salon İKSV // Şenay Lambaoğlu

Indigo // Terranova

Arkaoda // Kati Suretle Vinil

Beyrut Performance // Mor ve Ötesi

Babylon Bomonti // Oldies but Goldies

Peyote // Ah! Kosmos

30 Ocak

Indigo // Pig&Dan

Arkaoda // Kerem Akdağ

Peyote // Uluru & Klan

Babylon Bomonti // Wankelmut

Salon İKSV // Limits Off: Com Truise

DEMONATION FEST NO.5

2010 yılından bugünlere Bant Mag. tarafından düzenlenen Demonation Fest. yine alternatif sahnenin sağından solundan bir araya getirdiği en yeni isimlerle uzun zamandır tanıdığımız grupları, müzisyenleri sahneye alıyor. 24-25 Ocak‘ta Babylon‘da gerçekleşecek olan festival 1890‘ın katkılarıyla haftasonuna en güzel “alternatif” oluyor.

Cumartesi:
22:00 – Can Güngör
22:50 – Peygamber Vitesi
23:40 – Mondual
00:30 – İki Direk Arası Temaşa
01:20 – Ethnique Punch
02:00 – DJ No Frost


Pazar:
20:00 – Kalben
20:50 – Can Kazaz
21:40 – Selim Saraçoğlu
22:30 – Astrofella
23:20 – Psycho-Gast
00:10 – İskeletor

Geride bıraktığımız 5 sene boyunca Demonation Fest‘in vesile olduğu  her yılda yeni isimleri hayatımıza katmak, süreçlerine ortak olmak ve farklı müziklerle tanışmak hepimiz için büyük tecrübe, güzel kazanım. Bu yüzden Demonation’ı yeri ayrı diyor, yenilere “merhaba”, bildiklerimize “iyi ki varsınız” diyoruz.