CALVIN HARRIS’E DİYECEKLERİMİZ VAR

Calvin Harris’in birkaç hafta önce duyurmaya başladığı, geçtiğimiz cuma yayınlanan ve Dua Lipa’yla birlikte çalıştığı yeni şarkısı One Kiss üzerine “Herkesle de beraber çalışmak ve yayınlamak zorunda değilsin” isyanlarımızı içimizde tutmamaya karar verdik. En sevmediğimiz Calvin Harris collaboration’larını sıraladık:

1. Calvin Harris & Dua Lipa – One Kiss

Özellikle yazdığı sözlerle kalbimize giren, albümünü de başarıya götüren en önemli şey gerçekten kendi hikayesini anlatması olan birini alıp da üç cümle içeren, sadece clublarda çalınmak üzere bir şarkı yapmak Dua Lipa ile “iş birliği” yapmak mı oluyor emin olamıyorum. Keşke parlayan bir isimden yararlanma kaygısı bu kadar aşikar olmasaymış.

2. Calvin Harris & HAIM – Pray to God

HAIM’a zaten oldum olası ısınamadım ama kız kardeşlik durumundan ötürü gelen sempatiyi anlayabiliyorum. Bu kızları alıp hiç tarzları olmayan böylesine karanlık bir şarkı yapmanın kimin dinleyici kitlesine daha çok hitap ettiğini bulmak çok da zor değil.

3. Calvin Harris & Hurts – Under Control

Normalde Calvin Harris, yanına güçlü bir kadın vokal alıp yaz hit’leri yapmasıyla tanıdığımız biri olduğu için bu beni meraklandıran bir collaboration olmuştu. Ama ilk dinleyişte bile hemen unutulacak bir pop şarkısı olduğu anlaşılıyor. Maalesef Calvin Harris burada da David Guetta ya da herhangi bir EDM’ci tarafından yapılmış olabilecek bir şarkıyla, kendi alışılmışının dışındaki vokalin potansiyelini harcıyor.

4. Calvin Harris & Rihanna – This Is What You Came For

Yine aynı ikili olarak We Found Love‘ı takip edebilecek bir şarkı yapamayacağınız çok belli, üzerine bir de drama queenliğiyle ünlü kız arkadaşını niye karıştırıyorsun? Sonuç: Şarkı popüler olunca Taylor Swift‘in kendi payına düşen krediyi almak için yaptığı açıklamalar hala akıllarda ama şarkı değil.

5. Calvin Harris & 20 farklı isim – Funk Wav Bounces Vol. 1

Her şarkıyı ayrı ayrı dinlediğinde idare eder şarkılar (Slide‘ı olumlu yönde bu söylemin dışında tutuyorum) ama bir araya koyduğunda birden fazla kez bir arada dinlenecek şarkılar değiller, aynı albümde bu kadar farklı tarzlarda, bu kadar fazla insanla birlikte çalışmak gerçekten finansal anlamda bu kadar mı tatmin ediyor? Sadece plajlarda, partilerde çalınacak on tane single’ı bir araya toplayıp albüm yapmak 2007’de yeni nesil LCD Soundsystem olmaya gelen, I Created Disco‘yu yapan adamın hayali değildi bence.