ESAS OĞLAN: OLLY ALEXANDER

Fakir ama Gururlu: Hiç göstermese de 25 yaşında olan Olly Alexander, oyunculuğa çok sık rastlamadığımız bir şekilde tiyatrolarda başlamış. Ardından televizyon filmlerinde ve dizilerde küçük roller alan genç oyuncuyu asıl tanıma sebebimiz ise bu filmler değil, vokali olduğu Years & Years oldu.

Biz Sevişiyoruz: Years&Years projesi ise grubun diğer iki üyesinin, ortak bir arkadaşlarının evinde, Olly’nin duşta şarkı söyleyişini duyup gruplarına katılmasını teklif etmesiyle başlamış. Şu ana kadar yayınlanmış 5 EPleri ve bir albümleri var.

Olly’nin oyuncu yanını da kliplerinde çok net bir şekilde görebiliyoruz.

Kendisini Dish & the Spoon‘da Greta Gerwig gibi daha bilindik insanlarla ya da Skins gibi daha bilindik yapımlarda görmeye devam etsek de, bizce müzisyen yanı şu an için daha baskın geliyor gibi görünüyor.

Bitmesin Bu Rüya: Brit Awards’a aday olmasıyla Years&Years tarafından; Stuart Murdoch’un God Help The Girl filmi, Penny Dreadful dizisiyle oyunculuk tarafından bilinirliği fazlaca artan yetenekli aktör/boyband vokali tatlışı çokça görüp dinleyeceğimizi umuyoruz.