SALI PAZARI: 02.10.2018

Evet, evet, haftanın en sevdiğimiz günündeyiz. Yine bir salı gününde, günün en huzurlu anlarına yaklaşırken (Yaşasın uyku saatleri!) düşüncelerinizi bir kenara bırakmanız, yarın için biraz enerji toplamanız için buradayız. Avaz ahalisinin geçtiğimiz hafta dinlemeden duramadığı şarkıların dünyasına davetlisiniz. Buyurun:

BURÇAK’IN TEZGAHI

NoMbe feat. Geneva White – Eden

Hande’nin NoMbe için yazdığı Tanışın’dan sonra Avaz ahalisi döne dolaşa sürdürdüğü uzun yolları NoMbe ile sonlandırıyor sanırım. Kimse bizim NoMbe sevdamızı sorgulamasın!

Stereophonics – I Wanna Get Lost With You

Hepimizin romantizm anlayışı aynı olmayabilir pek tabii, yine de bu şarkıyı hiç romantik bulmayan biri beni çok kırmış olur. Birkaç ayda bir aralara sıkışıp kendini defalarca dinleten, benim için uzun süre eskimeyecek şarkılardan biri.

Belle & Sebastian – Poor Boy

Sizi yeni keşifler peşinde koştururken karşılaştığım bir ikili olan Belle & Sebastian ile tanıştırmak isterim. Hiç değilse bu şarkı ve kliple gününüze bir gülümseme dahil olmuş olur belki. Özellikle Wes Anderson sevenleri bu tatlı klibi izlemeye davet ediyorum.

Nilipek. – Koşuyolu

Çok stabil ya da sıradan bulduğum albümler, sanatçılar, tarzların asla kopamadığım şarkıları oluyor sık sık. Koşuyolu da benim için nedenini bilmeden aşırı bağlandığım şarkılardan biri.

Peyk – Sobe

Yeni Peyk albümü Lay Lay Lom’dan sonra hızımı alamadım ve günde birkaç posta Sobe dinlemeye başladım. Yakın zamanda bu bağımlılıktan kurtulmayı umarak iyi dileklerinizi bekliyorum.

HANDE’NİN TEZGAHI

Lucy Dacus – Yours & Mine

Bu albümden nefret ettiğim günleri hatırlıyor musunuz? Şimdi o şarkıları bir bir yiyip sindiriyorum.

Kendrick Lamar (ft. SZA) – All The Stars

Bu şarkının modası 3 sene daha geçmez.

Superorganism – Something for your M.I.N.D

Bağımlılıklarımdan kurtulamıyorum desem?

Wolf Alice – Formidable Cool

Çünkü Mercury Prize almalarını kutlamalıydım.

EGE’NİN TEZGAHI

Killa Hakan – İlacın Bende

Hayatımın neredeyse sadece Killa Hakan ve Lil Wayne dinlediğim bir dönemindeyim ve bu rüya hiç bitmesin istiyorum.

Lil Wayne – Mr. Carter

Lil Wayne’in çıkmak bilmeyen albümü Tha Carter V’i içten içe çok büyük merakla bekliyordum. Çevremdekiler çoğunlukla Lil Wayne sevgimi yadırgıyor ama ben de bu adama duyulan antipatiye asla anlam veremiyorum. Neyse, albüm beklentilerimi karşıladı ve yanında bir de Tha Carter III’e tekrar sardırttı ki tüm o Irreplaceable referanslarına falan rağmen albümün hiç eskimediğine tekrar şahit oldum. İki Carter’ın şov yaptığı bu klasiği de buraya bırakmış olayım.

Robyn – Honey

Sanıyorum ki hayatımda hiçbir şeyi Robyn’in yeni albümünü beklediğim kadar beklemedim. Honey’i dinlerken de mutluluktan azıcık ağlamış olabilirim.

Christine and the Queens – Feel So Good

Chris hit üstüne hitle dolu, throwback’ini yaparken coolluğunu elden bırakmazken kırılganlığını da gizlemeyen bir albüm. Kaliteli pop’a her zamankinden daha çok ihtiyacımız var gibime geliyor. Sweetener ile üst üste dinleyip kombo yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RUWHv-NMetY

Marie Davidson – Work It

Günlük motivasyon kaynağım, yaşam koçum Marie Davidson sayesinde güne artık daha enerjik uyanıyorum. Kafadan bu yılki favori şarkılarım arasına girdi Work It. Bu kadını biri İstanbul’a getirsin ve yarın yokmuşçasına dans edelim lütfen.

CEMRE’NİN TEZGAHI

St. Vincent – Los Ageless

Bojack Horseman sayesinde bir kez daha bu şarkıya ve albüme düşmüş bulunuyorum.

Sharon Van Etten – Comeback Kid

Yeni albüm haberine nasıl sevindiğimi anlatacak kelime yok, bir sonraki single için merakla beklemeye başladım bile.

Jay Z – Empire State of Mind (feat. Alicia Keys)

Şu meme yüzünden günlerdir sadece Jay Z dinleyebiliyorum, The Blueprint 3’ye ayıp edilmiş.

Her zamanki gibi toplu playlistimiz de hemen burada: