SALI PAZARI: 09.10.2018

İşte, haftanın en sevdiğimiz günü. Bir salı gününde daha tezgahlarımızı açtık. Bildiğiniz üzere her hafta elimizden geldiğince Salı Pazarı kapsamında sevdiğimiz isimlere de kendi tezgahlarını açmalarını rica ediyoruz. Bu hafta da hem müzisyen yanıyla hem de Youtube kanalı Çakal Lezzetler’den tanıdığımız Emir Yargın‘ı konuk ettik. Üstelik kendisi hazırladığı bir Spotify listesini de aşağıda sizlerle paylaştı. Peki, siz bu aralar neler dinliyorsunuz?

EMİR’İN TEZGAHI

Herkeslere selam,
Son yıllarda türeyen ve tam olarak adını bilemediğim bir tür var. (Belki adı vardır ama ben bilmiyorum.) Benim bu türe taktığım isim ‘ÇAKAL SOUNDS’

Çakal Lezzetler dünyasının 3’te 1’i müzik. Bir müzisyenin yemek kanalı olarak izleyenleri müzikal anlamda da doyurmamak olmazdı. Çok şanslıyım ki çevremde müthiş zeka ve deneyime sahip prodüktörler var. Kanalda kullandığım müzikler İbrahim Sefa Tuna (MODERN NOISE MACHINE) tarafından Çakal Lezzetler’e özel yapıldı. Her bölümün altındaki yorumlarda şarkıların adını öğrenmek isteyen izleyicilerime, büyük bir gururla şunu söylüyorum: İbrahim Sefa Tuna (MODERN NOISE MACHINE) tarafından kanal için yapılan 20’nin üstünde şarkıdan biri ve ne yazık bir çoğu başka yerde yayınlanmıyor.

MODERN NOISE MACHINE – Machine In The Jungle

O bizim gururumuz. Daha yolun çok başındayken tanıştığımız. Kendini geliştirmesini ve yaptığı şeyleri ağzı açık takip ettiğimiz İbrahim Sefa Tuna. Yurtdışı gig’lerine gidip kendi kitlesine sahip olma başarısına sahip biri . Çok daha iyi yerlere de gelecek şüphem yok.

Else – Mirage

Sound akıyaaa…

Photay – Reconstruct feat. Seafloor

Çok sevdiğim bir dizi olan Man Seeking Women’in jenerik müziği. Bence ancak bir dahi tarafından yapılabilecek bir şarkı.

Fakear – All Of Us

Yakında İstanbul’da çalacak. Aklınızda olsun.

Tennyson – Like What

Bu şarkıları nasıl yapıyorlar ben anlamıyorum gerçekten.

Bu sound ‘un olduğu, kendime sakladığım listemi sizin için açtım.

HANDE’NİN TEZGAHI

The Antlers – Sylvia

Arada Avaz’ın eski çalma listeleri ile anılarımı tazeliyorum. Sylvia Plath playlist‘indeki favorim!

Sharon Van Etten – Comeback Kid

Sevdiceğim geri döndü. Daha ne diyebilirim?

Gaye Su Akyol – İstikrarlı Hayal Hakikattır

Kendisinin hayranı sayılmasam da ilk çıktığı günden beri sürekli dinliyorum, hâla bıkamadım. Bir an önce yeni albümü dinlemek için sabırsızlanıyorum ve ilk defa bir GSA kaydı için böyle hissediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=pykJX9SCpAY

Rex Orange County – Apricot Princess

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile kendimi bu albümde buldum. Canlı izlemek isteyebileceğim yegane isim şu anda kendisi. Teşekkürler Dilara!

https://www.youtube.com/watch?v=b0pCjYEesQw

First Aid Kit – Walk Unafraid

Çok az insan bilir, ancak bu şarkı benim tüm zamanlar kategorisinde favorilerimdendir. Uzun zamandır kendisini ziyaret etmemiştim, eski bir arkadaşım ile karşılaşmış gibi hissediyorum.

AHMET’İN TEZGAHI

Coldplay – Paradise

Her şeyden kaçış şarkısı. Ben bugünlerde metrobüsten kaçmaya çalışıyorum ama kaçamıyorum.

Vega – Serzenişte

Canınız Türkçe sözlü saf rock çekiyorsa buyrun doya doya için. Ben doydum da geldim.

Kaiser Chiefs – I Predict A Riot

20’li yaşlarının başında 3 kez Kaiser Chiefs konseri izlemişler bu videoyla ağlıyor. Kendileri yeni bir albüm haberi ile İngiltere turnesine çıkacaklarmış.

Club Kuru – 49 Years

Londra’dan farklı bir sesle de sizi tezgahımdan uğurluyorum. Saykodelik işler sevenler mutlaka başlat tuşuna bassın.

Tüm şarkıların olduğu playlist’i de şöyle bırakalım: