SAYGI DURUŞU: WRITE ABOUT LOVE

10 yıl öncesine geri dönelim: Belle & Sebastian indie’den pop’a geçişine tam gaz devam ediyorken 4 yıllık bir ara verilmiş. Stuart Murdoch solo projesi God Help The Girl’ü yeni yayınlamış, film projesi henüz ortada yok. Isobel Campbell gruptan ayrılalı ise çok olmuş ama yokluğunu dolduracak biri henüz bulunamamış, Stuart Murdoch grubun hem Belle’i hem de Sebastian’ı…

Tam o sırada çıkan ve grubun kariyerinin gidişatını netleştiren Write About Love dün onuncu yaş gününü kutladı. Biz de bu vesileyle albüme saygı duruşunda bulunduk:

I Didn’t See That Coming
Bu şarkı bence Sarah Martin’in bağımsızlığının ilanı. Daha önceki albümlerde Stuart Murdoch ile birlikte yazdıkları şarkılar bulunsa da bu şarkıda Murdoch’a uymaya çalışmayı bırakıyor, ilk kez kendisine ait bir hikayeyi anlatıyor ve biz de hiç olmadığı kadar dile dolanan sözlerine kapılıp şarkının dünyasına dans ederek teslim oluyoruz.

I Want The World To Stop
Uyuşuk kış sabahlarına başlamanın en güzel yolu. Sarah Martin’in vokalleriyle renklendirdiği kısımlarda sizin de kalbiniz pır pır ediyor mu?

Write About Love (feat. Carey Mulligan)
Belle & Sebastian müzik dünyasının oturmuş bir ismi haline gelmeye yeni yeni başlarken albümde bir celebrity ismini görmek şaşırtsa da hayal kırıklığına uğratmıyor. Şarkıya 10 yıl ileriden bakınca, Carey Mulligan’ın teatral vokallerini Stuart Murdoch’un yaklaşmakta olan müzikal macerasına göz kırpması olarak yorumlamak mümkün.

Albümün geri kalanını hemen aşağıdan dinleyebilir ve saygı duruşumuzda bize eşlik edebilirsiniz: