TANIŞIN: CLAIRO

Yazı: Mert Tatar

“DJ BABY BENZ”

Lo-Fi, Bedroom Pop tarzlarını seviyorsanız, tam da şu sıralar tanışmanız gereken isim Clairo. 19 yaşında Boston’lı bu kızcağız, müzik yapmaya kelimenin tam anlamıyla kendi bedroom’unda başlamış. 14 yaşından itibaren coverlarını SoundCloud’a, sonraları da pijamayla gitar çalıp şarkı söylediği videolarını YouTube’a sessiz sedasız yüklerken işler bir anda beklenmedik bir hal alıyor. Siz bu yazıyı okurken Pretty Girl YouTube’da 10 milyon görüntülenmeyi geçmiş durumda.

Bir röportajında şarkı sözlerini yazarken Frankie Cosmos’dan ilham aldığını söylemiş. Şarkılarında kendi hayatından bahsetmekten çekinmiyor, iyi ki de böyle yapıyor. Geçmiş bir ilişkisi hakkında yazdığı Flaming Hot Cheetos en sevilen şarkılarından biri.

Hal böyle olunca Amerika’da konserlere başlaması da pek zaman almadı tabii. Şimdiden Tyler, The Creator ile bir etkinlikte çaldı, önümüzdeki mayıs ayında da Blurry Vision festivalinde SZA ve Migos ile aynı sahneyi paylaşacak. Yakın zamanda gelecek EP’sini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Clairo’nun çeşitli sosyal medya hesaplarına ilgili linklerden ulaşabilirsiniz:

YouTube
SoundCloud
Spotify
Instagram
Twitter