TANIŞIN: KAT FRANKIE
2 hafta önceki Salı Pazarı’nda Kat Frankie ile ilgili bir yazı yazmayı planladığımı söylemiştim. Zamanında röportajını da yaptığımız Kat Frankie profesyonel müzik hayatına 2004’te Sydney’den Berlin’e taşınarak başlamış. Avusturalyalı şarkıcı-söz yazarı, söz yazarlığına 6 yaşında başlamış. Gitar çalmayı kendi kendine öğrenmesinin yanında kontrbas ve piyano da çalabiliyor. Bu yetenekli ve tecrübeli arkadaşımızın bir de KEØMA diye bir grubu var. Hem grupla hem de tek başına sürekli yeni şarkılar ve albümler çıkarmaya devam ediyor. Ben ise solo olarak söylediği şarkıları daha çok beğeniyorum.

Solo olarak çıkardığı 3 albümden benim favorim Bad Behaviour. Sesinin tokluğunu ve güzelliğini çıkardığı son albümünden daha iyi anlayabiliyoruz. Ayrıca grubunda da aktifliğini sürdürerek geçtiğimiz haftalarda yeni teklileri olan Haven in the Abyss‘i çıkardılar.

Kat Frankie grupla yaptığı şarkılarda biraz daha farklı bir tarzda söylüyor. Spotify’da tanıştığım Kat Frankie’yi umarım ileride daha fazla EP’ler ve albümlerle görebiliriz.

Kat Frankie ile yaptığımız röportajı buraya tıklayarak bulabilirsiniz.