10626821_623029231151418_4806635803240481686_n

Yeniyi keşfetmeye hevesli olduğumuz günlerin birinde Leke Community ile tanıştık. Sanatı, hemen hepimizin ”arkadaşlarla takılmak” için uğradığı alternatif alanlara taşıyan Leke Community bunu yaparken sanatın zıt kutuplarından besleniyor (örneğin; elektronik müzik ile klasik baleyi bir arada sunuyor.). Sanatın belli alanda belli kalıplarda ve zaman zaman ulaşılması güç olduğunu bilen Leke Community bu noktada bizleri düşünüyor ve bu yüzden Leke’nin geleceğini tüm sanatseverlere teslim ediyor. Asimetrik, genç, dinamik ve spontane kelimelerini kendini tanımlamada kullanan topluluk, her gün yaratıcı gençlere ulaşırken, takip edenleri için de bu yaratıcılığı birlikte keşfetmeye davet ediyor.

Leke Community ile daha önce tanışanlarınız bilecektir: 18 Eylül‘de Curcuna‘da açılışını yaptı (Batan Güneş Sanat Doğurdu). Ve sıra ”sanatı sosyalleştiren” Leke’nin ikinci etkinliği Grotesk‘de!

16 Ekim Perşembe günü Beyoğlu Cosmique Room‘da  gerçekleşecek Grotesk, bol sanatlı bol müzikli, danslı olacak. Olgun Kaşıkçı‘nın overpainting sergisi, Engin Özen‘in launchpad performansı, Kzu ve Murat Şenol‘un DJ performansı Grotesk’de buz dağının görünen yüzü olacak.

Alternatif.

Sanatın zıt alanları bir arada.

Sanatın sosyalleşmesi.

Tüm bunlar yeterli değilse, buyrun: Leke Community