Charli-XCX

Bu aralar en çok konuştuğumuz genç isimlerden biri Charli XCX. Kendisi Boom Clap sayesinde özellikle ABD’de hızlı bir yükselişte. Hem mainstream’e bu kadar yakın olup hem de indie ve punk duruşunu bozmaması Charli‘yi günümüzün en cazip ve orijinal söz yazarlarından biri yapıyor. Her ne kadar True Romance gibi harika bir albümü olsa da ününün büyük bir kısmını konuk olduğu şarkılara borçlu olduğu bir gerçek. Şimdi bu şarkılara bir göz atma zamanı:

2012 yazının en bomba şarkısı I Love It‘i Charli yazmıştı. Dikkatli dinlerseniz arka planda sesini de duymanız mümkün. Şarkı kendisine hatırı sayılır bir tanınırlık kazandırmıştı.

Tabi Charli‘nin asıl alıp yürüdüğü şarkı Fancy oldu. ABD’de 7 hafta boyunca liste başı olan Fancy, birkaç yıl sonra çoğu insan için “2014 denince akla ilk gelen şarkı” olacak muhtemelen.

Charli her janra ayak uydurmayı başarabiliyor. Prodüktör J£zus Million‘ın iç gıdıklayan beat’lerine sesi ve garip sözleriyle konuk oluyor.

Danny Brown‘ın şaheseri Old‘un kapanış şarkısı Charli‘ye emanet. Albümün genel gürültülü havasından uzak olan Float On‘da Charli‘nin sesi kulağa terapi gibi geliyor.

Bu sefer Charli‘nin adından bile bihaber olduğumuz 2010’a gidiyoruz. Charli bu sefer baygın sesiyle EDM sularında yüzüyor ve çok da güzel yapıyor.