SALI PAZARI: 20.10.2020

Uzun bir aradan sonra yeni yazarlarımızın da katılımıyla tezgahlarımızı tekrar açıyor ve bu hafta en çok dinlediğimiz şarkıları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz, iyi dinlemeler:

AHMET’İN TEZGAHI

Ekin Beril – Uzayın Dibi

Gündem yoğunluğundan bu senenin en güzel Türkçe albümlerinden biri güme gitti. Dualite albümü uzayın dibinde bir yerden parıldıyor.

VÉRITÉ – save up

Size VÉRITÉ överdim ama dinleyin de kendiniz övün.

Lady Gaga – Paper Gangsta

Bu şarkının piyanosu benim niye bu kadar hoşuma gidiyor?

Hande Yener – Bela

Gerçekten çok kötü şarkı ama iyi şarkı.

CEMRE’NİN TEZGAHI

Taylor Swift – seven

Bu hafta Taylor Swift’ın insanları böylesine kutuplaştırması hakkında çok fazla düşünüyorum. Kariyerinin başından beri seven çok seviyor, sevmeyeni de nefret etme seviyesinde. Ama bu sefer “Folklore” ile sevenlerini de kendi içinde kutuplaştırdı. Ben hep güncel hikayelerini anlatan Taylor’dan bu kez geçmişine dair peri masalı tadında şarkılar dinliyor olmaktan gayet memnun olan taraftayım, siz de hangi tarafta olduğunuzu paylaşmak isterseniz buyurun yorumlara.

Missy Elliot – Work It

Gençliğiniz dönmek ister misiniz? Buyurun çocukluğunuz bir tık uzaklıkta:

The Shins – 40 Mark Strasse

Bu albüm hakkında söylemek istediğim çok şey var, yakında blogda yeni bir konseptin ilk örneği olarak karşınıza çıkabilir…

EGE’NİN TEZGAHI

Annie – The Streets Where I Belong

Annie’nin tam 11 yıl aradan sonra yayınladığı albümünün sinematikliğini ve anlattığı hikayeleri sevdim ama bir yanım Annie’nın eski enerjik, canlı synthlerle örülü şarkılarını aradı. Sanırım sevdiğim popçuların da insan olduğunu ve olgunlaşıp yaş alabildiklerini artık kabullenmem gerek.

Jonsi – Salt Licorice (feat. Robyn)

Jonsi de tıpkı Annie gibi çok uzun bir aradan sonra solo albüm yayınladı. Albümü halen dinleme fırsatı bulamadım ama önden single olarak yayınlanan Salt Licorice’i Robyn’in de etkisiyle çıktığından beri dinliyorum. Şarkıda Hem Jonsi’nin hem Robyn’in hem de prodüktör A.G. Cook’un dokunuşlarının ayrı ayrı net bir şekilde hissediliyor olması çok hoşuma gitti.

IDLES – Kill Them With Kindness

IDLES’ın albümünü de yeni yeni keşfediyorum ve doğrusu şu dönemde böyle sert ve politik bir albüme kulaklarımın ihtiyacım vardı.

 

ABDULLAH’IN TEZGAHI

Riff Cohen – J’aime

Garip bir şekilde Türk’lerin daha fazla dinlediği Riff Cohen’i dinlerken onun diline hakim olmanız gerekmiyor.

Katy Perry – Hot N Cold

Son 2 haftadır sürekli eskilere dönüyorum. Eskilere dönünce de tekrar şimdiye dönmek çok da kolay olmuyor. Gömülü kaldığım, Katy’i ilk dinlediğim o şarkı:

Wolf Larsen – If I Be Wrong

Sakin, huzur verici, sinir giderici, ağrı kesici hatta motive edici bile olabilir bu şarkı. Hangi modda olursam olayım, o modun yanında iyi gidiyor.

 

Toplu olarak tinlemek için listemize buyurun: