SALI PAZARI: 27.02.2018

Yine Salı Pazarı için tezgahlarımızı açtık, bu aralar yeni eski ne dinliyorsak ortaya döktük! Bir de hepsini toplayıp Spotify listesi yaptık.

HANDE’NİN TEZGAHI

Karen O ft. Michael Kiwanuka – Yo! My Saint

Sadece bu hafta değil, 2018’in ilk haftalarından beri hayranı olduğum şarkı. Bu şarkının hissettirdiklerini uzun zamandır başka hiçbir şarkıya hissetmemiştim. İlk dinleyişte aşk diyebiliriz kısaca.

Franz Ferdinand – Huck and Jim

Her ne kadar rap söyleyen Alex Kapranos’a insanların sitem etmesine sebep olsa da Arctic Monkeys’in Pretty Visitors’ından beri türünün en iyisi olduğunu söyleyebilirim.

Loma – Joy

Ben bu şarkıyı Avaz’ın 2018’e Hızlı Girenler OST’sinden keşfettim sevgili dostlar! Cemre ve Ege’ye burdan özel teşekkürlerimi iletiyorum.

GoGo Penguin – Transient State

GoGo Penguin yeni bir albümle geri döndü, iyi de oldu. Yeni albüm hiç durmadan dönüyor bu aralar. Kendileriyle ilgili Avaz’a ufak bir şeyler karalayabilirim, beklemede kalın. O zamana kadar bu şarkı size eşlik etsin.

 POLIÇA & stargaze – Music for the Long Emergency

Yine dipsiz kuyusuna inerek kaybolduğum başka bir uzunçalar. Bu şarkı ile de haftayı kapatıyorum.

BURÇAK’IN TEZGAHI

Nova Norda – Dinozorlar & Mae Muller – The Hoodie Song

Havanın gittikçe soğuduğu bu haftada yeni keşifler ve heyecanları sayesinde üşümedim desem hiç abartmış olmam. Enerjilerini doğrudan şarkılarına yansıtan Mae Muller ve Nova Norda ısınmak için mükemmel birer kaynak:

Warhaus – Well Well

Bu şarkıyı ve bulunduğu albümü unutup tekrar hatırlamak için henüz çok erken biliyorum, ama gerçekten öyle oldu. Haftalarca playlistlerimi işgal eden Warhaus güzelliklerinden birini saygıyla anıyor ve sizlere sunuyorum:

Ekko et Pierre Desprats – Wild Girl

!f’te izleme fırsatı bulduğum Les Garçons Sauvages bir yanda dursun; filmin rahatsız edici havasını yansıtan ve belki de en güzel kısmı olan Wild Girl:

Angel Olsen – Shut Up Kiss Me

Yaklaşan Angel Olsen konseriyle heyecanımız doruklara yaklaştı. Anasayfama birçok kez düşen Franz Ferdinand – Shut Up Kiss Me cover’ından sonra sadece şunu düşünebiliyorum: Gerçekten inanıyor musunuz bu şarkının birine Angel Olsen’dan çok yakışabileceğine?

EGE’NİN TEZGAHI

Janelle Monae – Make Me Feel

Prince öldüğünden beri Prince esintili şarkıların sayısı çok mu arttı, yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama günümüzde Prince ruhunu Janelle Monae kadar iyi yaşatabilecek başka biri olduğunu sanmıyorum. Kusursuz!

HNNY – Nothing

Dünyanın en iyi “dans ederken ağlamalık” şarkısını buldum.

Against All Logic (Nicolas Jaar) – Cityfade

Nicolas Jaar sessiz sedasız yeni albüm yapmış, ortalığı yine alevlere vermiş. İlk fırsatta loop’a alınacaklardan.

Corona – The Rhythm of the Night

James Franco’ya saygılarımı sunuyorum.

CHVRCHES – Get Out

CHVRCHES’ın yeni şarkısı bir tek beni memnun etti sanırım. Ama albüm kapağı gerçekten buysa beni kaybettiler.

Pet Shop Boys – Dreaming of the Queen

Hayatımın çılgınlar gibi Pet Shop Boys dinlediğim bir dönemindeyim. Özellikle de Very albümünü. Klasik PSB albümlerinde ne değeri bilinmemiş cevherler varmış da haberim yokmuş.

AHMET’İN TEZGAHI

Yüzyüzeyken Konuşuruz – Bodrum

Geçtiğimiz hafta yeni albümleri Akustik Travma’yı yayınlayan grup, Bodrum ile müthiş bir iş ortaya çıkarmış. Çarpıcı altyapısı ve “Ne Farkeder?” şarkısıyla çok benimsediğim Kaan Boşnak vokali ile ikinci bir favori Yüzyüzeyken Konuşuruz şarkım oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=DKhhxOl_cEQ

Sigala, Paloma Faith – Lullaby

Güzel vokaliyle EDM ortamlarına transfer olan Paloma Faith, Sigala ile birlikte yazı şimdiden getirmiş.

Spoon – Us

Hot Thoughts’tan kaos ve huzuru tek çatı altında toplayan enstrümental bir Spoon şarkısı. Dinlemesi pek kolay değil ama yakalayınca da bırakmıyor.