TOP 10: AZEALIA BANKS

2011 sonu gibi 212 ile patladıktan sonra uzun bir ara veren ve taa o zaman haberini aldığımız çıkış albümü Broke With Expensive Taste‘i plak şirketiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle 2014’e kadar erteleyen Azealia Banks‘i bu süreçte daha çok Twitter kavgalarıyla tanıdık. Fakat Banks tüm engelleri aştı ve bağımsız olarak yayınladığı Broke With Expensive Taste bütün bu olumsuzlukları gölgede bıraktı, hatta 2014’ün en iyi albümlerinden biri oldu. Biz de sizin için yenisiyle eskisiyle çok güzel bir liste hazırladık.

10. No Problems
Angel Haze
‘in Azealia’ya diss attığı On The Edge parçasına cevaben nispet yapar gibi Haze’e hitap etmeden yayınladığı Machinedrum prodüksüyonlu parçamız.

9. Harlem Shake (Remix)
Bir zamanların fenomenlerinden Harlem Shake‘i bizce bir de Azealia Banks’in kanınızı kaynatacak rap verse’leriyle dinleyin.

8. Van Vogue
4 şarkılık 1991 EP‘deki bütün parçalar harikaydı. Van Vogue seksi klibi ve Banks’in vokal yeteneklerini de sergilemesiyle özellikle dikkat çekiciydi.

7. Atlantis
Bir albüm niteliğindeki mixtape’i Fantasea‘de yer alan oldukça eğlenceli Atlantis‘in klibi de bir o kadar çılgın.

6. Wallace
Broke With Expensive Taste‘in en iyilerinden olan Wallace‘ta İstanbul’un bahsinin geçmesi, bizi konser için daha da heyecanlandırıyor.

5. Luxury
Luxury belki de Fantasea‘nin en başarılı parçasıydı. Azealia da öyle düşünmüş olacak ki Luxury’ye Broke With Expensive Taste‘te de yer vermiş.

4. 1991
House ve rap müziğin mükemmel bir uyum içinde harmanlandığı 1991, hala Banks’in en iyi işlerinden.

3. Chasing Time
Azealia’nın vokal yeteneklerinin ve house etkilerinin yine gözler önünde olduğu parça, Broke With Expensive Taste‘in çıkış single’ı.

2. Ice Princess
Albümün bizce en iyi parçası olan Ice Princess albüm çıktığında Pitchfork’tan “En İyi Yeni Parça” etiketini de kapmıştı. Hala Azealia’nın en iyi işlerinden biri olarak hatırlıyoruz kendisini.

1. 212 (feat. Lazy Jay)
Listemizin zirvesinde sizlerin de tahmin edebileceği gibi Azealia Banks’i Azealia Banks yapan ve onun bugünlere gelmesini sağlayan 212 var.

Bonus: 

Bonus 2: