Top 10: Justin Timberlake

.
Justin Timberlake için 2013‘ün en çok konuşulan müzik adamı desek yanlış olmaz. Yılın başlarında Jay-Z destekli Suit & Tie ile ortalığı salladıktan sonra müthiş bir tanıtım sürecine giren JT, Mart ayında The 20/20 Experience isimli albümünü çıkardı. Tam 7 (7, yazıyla yedi) yıl aradan sonra çıkardığı bu albümle kendisini neden bu kadar özlediğimizi bir kez daha anlamış olduk. İçinde bir tane bile boş şarkı bulunmayan bu pop-R&B; başyapıtı, 2013’ün en sağlam albümlerinden biriydi kesinlikle. Şimdi ise hem Filmekimi‘nde de gösterilen Inside Llewyn Davis filmi, hem de bu yıl çıkardığı 2. albüm olan The 20/20 Experience 2 of 2 ile adından söz ettiriyor kendisi. Hal böyle olunca, JT için bir top 10 listesi hazırlamanın tam sırası olduğunu düşündük.
.
Ufak Not: ‘N SYNC şarkılarına yer vermedik, yoksa liste içinden çıkılamaz bir hal alacaktı.
.
10- True Blood:
The 20/20 Experience 2 of 2 biraz hayal kırıklığı yarattı, kabul ediyoruz; ama True Blood gibi bağrımıza bastığımız şarkılar da olmadı değil. Tam tamına 9 buçuk dakikalık bu güzide eser, bir nevi Michael Jackson tribute’u.
.
.
9- Let the Groove Get In:
Yerinde durabilene aşk olsun.
.

.
8- LoveStoned/I Think She Knows Interlude:
Başıyla kopturan, sonuyla ağlatan.
.
.
7- Rock Your Body:
Justin’e ‘N SYNC döneminden kalma nefretlerini sürdürenlerin bile kayıtsız kalamadığı şarkı.
.
.
6- Don’t Hold the Wall:
Justin’in bu yılki 25 şarkılık maratonunun en bir harika, en bir kusursuz parçası. Hele 4:20’den sonrası…
.
.
5- What Goes Around…Comes Around:
Özellikle Scarlett Johansson’li klibiyle hatırladığımız şarkı, 2000’ler dendiğinde ilk akla gelenlerden.
.
.
4- SexyBack:
“Nakaratını ezbere bilmeyenleri dövüyorlarmış” diye duymuştuk en son.
.
.
3- Like I Love You:
Klibiyle pek çok genç kızımızı “Bizde niye yok?” diye depresyona sokan şarkı, 2003’te Grammy’ye aday olmuştu. Biz en çok sonunu seviyoruz.
.
.
2- My Love:
Bizce Timberlake’i “popun yeni kralı” yapan şarkı budur. Timbaland’in de adeta kendini aştığı My Love’ı Pitchfork, 2006’nın en iyi şarkısı seçmişti. Belki de haklılardı.
.
.
1- Cry Me A River:
Başka ne olabilirdi ki? Timberlake’in solo kariyerini başlatan bu şarkı hala eskimedi, 25 yıl sonra da, 50 yıl sonra da eskimeyecek. Evet iddialıyız, ama siz de hak veriyorsunuz, biliyoruz.
.
.
.

One thought on “Top 10: Justin Timberlake

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *