FEATURING: THE WEEKND

Karanlıklar prensimiz The Weeknd, mixtape üçlemesiyle yeni favori müzisyenlerimiz arasına bodoslama dalmışken şimdi Earned It, Can’t Feel My Face, The Hills derken kendisini bir anda popülerlikte zirveye tırmanırken bulduk. Bizi karışık duygulara sürükleyen basbayağı “pop” albümü Beauty Behind The Madness ile Billboard albüm listesinin tepesinde ikinci haftasını geçirirken, albümün neredeyse tamamını da Hot 100 listesine sokmayı başardı. Sanırız ki The Weeknd konuşmak için daha uygun bir zaman olamazdı. O zaman buyurun Abel Tesfaye‘nin konuk olduğu şarkılara bir bakalım:

Bir nesil bu şarkıdan sonra Drake fanı oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=HFIZIcQw2VQ

İşin içine The Weeknd girince en hip-hop sevmeyenimiz bile Juicy J dinlerken bulabiliyor kendini. Şarkının videosunun da bir hayli başarılı olduğunu eklemek gerek.

Drive filminde kullanılan Nightcall şarkısı ile hak ettiği değeri gören Kavinsky‘nin Odd Look isimli şarkısının bir de The Weeknd’li versiyonu bulunuyor. Bu tuhaf işbirliği ile 80’lere ışınlanıyoruz.

Şarkı daha çok Sia‘nın solo yorumu ile bilinse de The Weeknd’in de dahil olduğu asıl versiyonu Hunger Games’in ikinci filminin soundtrack’inde yer almıştı. Sia ile Abel Tesfaye’nin sesini bir arada duymak varken tabi ki bu versiyonu tercihimiz.

Albümü bir türlü çıkamayan Ty Dolla $ign‘ın şimdilik en başarılı single’ında da tabi ki The Weeknd’in de parmağı var. Şarkının sözlerine değinmeyi pek istemiyoruz…

The Weeknd ile bize yine karanlık, bize yine hüzün.

Ariana Grande‘yi seviyorum sanki.” temalı itirafların başlangıcı bu şarkı. Geçen sene çokça dinlediğimizi gizlemeyeceğiz.