TOP 10: THE DØ

Dan Levy ve Olivia Merilahti’nin isimlerinin baş harflerini yan yana getirerek verdikleri isimle 2005 yılında Paris’te kurulan The Dø, o zamandan beri hüznümüzde de sevincimizde de birlikte olduğumuz bir grup. Geçen sene çıkardıkları üçüncü albümün peşine bu sene Parkfest‘te sahne almasını kutlamak için grubun en sevdiğimiz 10 şarkısını bir listeleyelim istedik. Grubun albümleri hatta şarkıları arasındaki daldan dala atlama durumunu listemizde de görünce şaşırmayın.

10. Lick My Wound

Son albüm Shake Shook Shaken‘ın akılda kalan parçalarından. Şarkı zehrin daha fazla yayılmaması için yalvarırken sizi de çok başka yerlere götürüyor.

9. Travel Light

Grubun bir değişik şarkısı. Daldan dala atlama olayını abartıp tek şarkıda bütün mevsimleri yaşatıyor.

8. Dust It Off

İlk anda kendine çeken şarkılardan Dust It Off, uyumak için güzel bahane.

7. Too Insistent

Zaman zaman The Dø müziklerine eşlik eden üflemeli çalgılar da içeren şarkı, grubun bir başka dalı.

6. Anita No!

Son albümün en iyisi olsa da listemizde en fazla burada yer buluyor. Suçu eski albümlerin güzelliğine atıyoruz.

5. The Bridge is Broken

Köprüleri yıka yıka ilerleyen The Dø, bunu şarkısına da taşıyor.

4. Gonna Be Sick!

Olivia Merilahti’yi hasta eden deniz midir yoksa o güzel adama teşekkür edememesi midir bilinmez (aramızda bilenler var.) ama bu şarkıyla bizi kendine hasta etmişti bile.

3. Slippery Slope

Türkiye’de bir çok farklı kitle tarafından sevilmeyi başaran şarkılardan biri de The Dø’ya ait. Müziği en son Hande Yener tarafından da kullanılınca biz buna ikna olduk. Cooluğumuza zeval getirmeden dinlemeye devam ediyoruz. Listede de altlarda bırakmaya gönlümüz el vermedi.

2. Stay (Just a Little Bit More)

Kendine aşık eden ses ve rahatlık veren müziğiyle A Mouthful‘un öne çıkanlarından. Aslında bütün albümü bağrımıza basmaktan geri kaçmıyoruz ama yerimiz dar.

1. On My Shoulders

Girişiyle, çıkışıyla; sözleriyle, müziğiyle kulaklara ve bilakis gözlere (göz yaşları şeklinde) hitap eden şarkı grubun şaheseri desek abartmış olmayız.