ORADAYDIK: ADIDAS ALL ORIGINALS ISTANBUL 2014

Dün akşamı, tanıdığınız hemen herkes gibi, KüçükÇiftlik Park‘ta geçirdik. Hipster’lığın kutsal toprakları Adidas All Originals Istanbul‘un 5. yılında yine çok fazla dövme, sonsuz sakal, “Şimdi burada bir şey olsa ülkede hipster kalmaz” şakaları ve iyi müzik vardı. Bu sene partiden çok konser havasında geçen akşamın ardından aklımızda kalanlar madde madde şöyle:

  • Akşama Fakepakt‘ı kaçırarak başladık. Cumartesi trafiğini istediğiniz kadar inkar edin, kendisi gerçek. Bir dahakine artık.
  • Develerle Yaşıyorum‘u tekrar tekrar dinlemiş olsak da düne kadar Gaye Su Akyol’u canlı dinlememiştik. Performansı gayet güzeldi ama açık havada büyük sahneler kendisinin müziğinden maksimum keyif alabileceğiniz yerler değil. Kendi adıma Gaye Su Akyol‘u kapalı bir salonda, sadece kendisini dinlemeye gelmiş bir dinleyici grubuyla birlikte dinlemek için can atıyorum.

chlöehowl

  • Chlöe Howl bildiğimiz parçalarının yanı sıra henüz hazırlamakla meşgul olduğu çıkış albümünden şarkılarla sahnedeydi. Sahnede gayet hareketli ve eğlenceli (ve gerçekten harika gönürüyor). Sahnedeyken fena bir kalabalık toplamadı ama hayallerimizdeki performans için ilk albümünü yayınlamasını ve bütün şarkılarının kitleler tarafından ezberlenmesini beklememiz gerekecek gibi.
  • woodkidGecenin ve hatta muhtemelen önümüzdeki konser sezonunun tamamındaki bütün gecelerin en iyi performansı Woodkid‘indi. Zaten hemen herkes Woodkid’i bekliyordu ama en azılı hayranlarının bile dünkü performans karşısında birazcık afallamış olduğunu tahmin ediyorum. Keza, sonrasında herkesin gözlerinden “Şaka mı bu?” sorusu okunuyordu. Işığıyla görseliyle, performansıyla ve iletişimiyle Woodkid sahneyi ve kalabalığı avucunun içine aldı. Tam yeni bir dinin doğuşuna şahitlik ediyorduk ki konser bitti, hatta bu konserle birlikte turne de bitti ama tekrar geleceğim diyerek konseri sonlandırdı.
  • Kendi adıma konuşayım, Felix Da Housecat olmadan da yaşayabilirdim. Ne var ki, insanların hayatındaki büyük bir eksikliği doldurmuş olacak ki geceyi dans çemberleriyle kapattık. Anlamıyor ama takdir ediyorum.
  • Organizasyona gelince, ortam da kitle de çok güzeldi ama içeride hırsızlık problemleri olmuş diye duyduk. Çok sayıda insan gece sonunda evine telefonları olmadan dönmek zorunda kalmış. Onun dışında çadırlar merak uyandırıcı, aktiviteler keyifliydi. Photobooth’a girmeyenler partiye gelmemiş sayıldı; önündeki sırayı göze alamayanlar (ben) güne Instagram’a bakıp ağlayarak başladı.

Seneye de görüşür müyüz? E görüşürüz o zaman.

*Görseller: Merve Aktaş