.
Gittik, gördük, beğendik

Yaz festivallerini sevdiğimiz kadar, kış festivallerine karşı da boş değiliz. Sahneleri birbirine bağlayan yollarda arkadaşlarla karşılaşmaya, kışın soğuğunu sahneye odaklanarak yenmeye bayılıyoruz. 7 Aralık Cumartesi günü de Red Bull Music Academy sayesinde güzel bir kış festivaline şahit olduk.
Öncelikle belirtmeliyim ki İstanbul Modern, böyle bir festivale ev sahipliği yapmak için uygun bir alanmış. Bahçesine kurulan iki tane çadır ve restoranına yapılan küçük bir düzenlemeyle bu işin altından güzelce kalkmışlar. Bahçeye kurulan çadırın içindeki ana sahnenin bir resmi;
.
.
Festival günü İstanbul Modern’in yolunu tuttuğumuz zaman Twin Shadow sahnedeydi. Wild Beasts söyleşisini kaçırmanın üzüntüsünü Twin Shadow’a danslarımızla eşlik ederek azaltmaya çalıştık. Etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.
Twin Shadow’dan sonra sahneye çıkma sırası Wild Beasts‘teydi. Şarkıları güzel, canlı performansları daha güzel olan grup gece için biçilmiş kaftandı. Biz seyirciler de bunun kanıtıydık. Grubun en sevdiğim şarkısı Hooting & Howling için önlere ilerlerken eğlenmeyen insan görmüyordum. O gece çaldıkları iki yeni parçayla da geceyi daha da özel kıldılar.
.
.


Ana sahnenin kapanışı Totally Enormous Extinct Dinosaurs‘a emanetti. DJ set olarak performans gösterdiği ilk İstanbul macerasının hakkını kesinlikle veren TEED ile beraber büyük bir dans okuluyduk. Dans etmenin ve ettirmenin bütün incelikleri Modern’deydi. Tabi bütün güzel şeylerin bir sonu vardı ve böylesine güzel bir gecenin sonuna gelmenin üzüntüsü de büyük olacaktı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.