ORADAYIZ: BOĞAZİÇİ TAŞODA FESTİVALİ ’16

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü‘nün iddiasına göre Boğaziçi’ne baharı getiren festival Taşoda Festivali‘nin 2016 versiyonu bugün başlıyor. Son bir kaç senedir olduğu gibi Cuma günü Manzara Sahne’de açılan festival Cumartesi ve Pazar günü Meydan Sahne ve Manzara Sahne’de devam edecek. Biz de bu sene programın üstünden şöyle bir geçerken sahneye çıkacak isimlerden Taşoda performanslarının neye benzeyeceklerini 3 kelimede anlatmalarını istedik. Buyrun hem çıkacak gruplara göz atın hem de onların kelimeleriyle performanslarının neye benzeyeceklerini tahmin edin.

Vera // Cuma @22.00 – Manzara Sahne

Artık İstanbul sahnesinin gediklilerinden olan Vera, bu sene çıkardıkları “Bir Yangın Var” albümünü Boğaziçi’nde kutluyor. O 3 kelimelik çok çok kısa röportajımıza ise “EVE DÖNMEK GÜZEL!” diyerek cevap veriyorlar.

Dem // Cuma @21.00 – Manzara Sahne

Naif sözler ve nağmelerin ardında giden Dem’e performanslarını sorduğumuz zaman onlardan da “OTURAKLI TÜRKÇE POP” cevabını aldık.

Agency // Cumartesi @21.30 – Manzara Sahne

Sorumuza “DİKKAT KAYGAN ZEMİN” cevabı veren Agency, performansları için de büyük renk vermiş oldu. Kendilerini izlemek gerçekten çok zevkli.

Şenceylik // Cumartesi @17.00 – Meydan Sahne

Boğaziçi’nin bir zamanlar CEO olmak istemeyen asi kızı (şimdilerde stajer) Eda Sena Şenceylan grubuyla Meydan Sahne’de. “ŞEKER DE YİYEBİLSİNLER” cevabıyla asiliği ve şirinliği aynı potada eriten performansa hazır olalım.

Ahmet Ali Arslan // Cumartesi @17.30 – Manzara Sahne

“ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİK” dedi ve yine kendi deyimleriyle bir şeyler tıngırdatmaya hazırlar. Ahmet Ali Arslan’a kulak kabartmadan festivali geçirmeyin.

In Hoodies // Cumartesi @18.30 – Manzara Sahne

İstanbul sahnesinin bu seneki fenomen grubu In Hoodies, sade ve insanı etkileyen şarkılarıyla Manzara Sahne’ye konuk olacak. Bize cevabı biraz uzun olsa da bu haliyle koyamadan edemedik.

“Got 3 chords and 6 strings

And I’ll sing till my nose bleeds.”

Locust Star // Cumartesi @16.30 – Manzara Sahne

Bu senenin başında yeni bir EP, Alienated’ı çıkaran Locust Star saykedelik metali güney çimlere taşıyacak. “KARANLIK, ENERJİK, SAYKEDELİK” cevabıyla da performansları betimleyen grup, şöyle cayır cayır bir gitar duyayım diyenleri bekliyor.

Pagos // Cumartesi @19.00 – Meydan Sahne

UZUN ARADAN SONRA” diyerek betimledikleri konseri, bu beklemeye değecek bir şekilde sona erdirmeyi düşünen Pagos, Cumartesi günü Meydan Sahne’de.

Tüm program da şöyle görülebilir.

Cuma;

Taşoda 16 Cuma

Cumartesi;

Taşoda 16 Cumartesi

Pazar;

Taşoda 16 Pazar

Etkinliğin Facebook sayfasını da şöyle bırakalım.