XXF – VERY VERY FRENCH: 2015

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ve gelenekselleşme yolunda hızla ilerleyen XXF – Very Very French Festival için tarihler belli oldu. 20 Kasım’da başlayacak olan festival için bu sene tek bir mekan seçilmiş. Fransız Kültür Merkezi önderliğinde bu sene Fransız müziği Babylon Bomonti‘ye taşınacak. Biz de gelecek isimlere şöyle bir göz attık.

Plaza Francia (20 Kasım)

Tango müziğiyle pop müziği bir araya getiren üçlü Plaza Francia, Catherine Ringer‘in güçlü sesiyle tutkulu bir açılış bizi bekliyor.

Grant Lazlo (20 Kasım)

Yine açılış günü sahne alacak Grant Lazlo ile electro-swing’e kucak açacağız.

Pony Pony Run Run (25 Kasım)

Fransız sahnesinden ilgimizi çeken isimlerden biri Pony Pony Run Run, festivalde de performansını en merak ettiğimiz grup. Gitarlı, danslı bir gece bizi bekliyor.

Brigette (2 Aralık)

Sylvie Hoarau ve Aurélie Saada ikilisinden oluşan Brigitte, grubun ismiyle de bütün Brigitte’lere de göz kırpıyor. Indie-Folk’un Fransızca’sıyla da güzel bir gece vaadediyor.

 Chinese Man (27 Kasım)

Caz’dan Funk’a, Raggea’den Hip-Hop’a türlü müzik türlerinden örnekler bulunduran kompozisyonlarıyla festivalin ilgi çekici isimlerinden.

College (4 Aralık)

Elektronik müzikteki başarısını Fransız olduğuna bağlayabileceğimiz bir isim Collage, “Fransızlar bu işi biliyor.” dedirtmek için geliyor.

Rone (4 Aralık)

Şöyle diyelim. Gerçek isimiyle Erwan Castex sahne adıyla Rone, Paris’te doğmuş müziğinde ilham için Berlin’e taşınmış. Siz ortaya neler çıkarabileceğini hayal edin. Festivale yakışır bir kapanış.