2018’DE YOLUNU GÖZLEDİKLERİMİZ NE ALEMDEYDİ?

Bu senenin başında “2018’de Yolunu Gözlediklerimiz” başlıklı bir yazı yayınlamış ve bu yıl güzel haberlerini beklediğimiz isimleri yazmıştık. O listedeki isimlerden kimler bizi sevindirmiş, kimler bu seneyi de pas geçmiş, bir bakalım.

Sky Ferreira: İkinci albüm Masochism bu sene de gelmedi. Kendisi kasım ayında Instagram’da bu gönderiyi paylaştı ama yeni single gelse bile albümün varlığına gözlerimizle görmeden, Spotify’da dinlemeden inanmayacağız. Yılın en çok güldüğümüz tweet’lerinden birine de malzeme oldu albümün bir türlü çıkmak bilmeyişi.

Chromatics: Sky Ferreira ile birlikte bu sene ismine ne zaman bir yerde rastlasak “arapsaçına döndüm, çöz beni arapsaçı” diye mırıldanmaya başladık. Aslında yıl boyunca bir sürü yeni şarkı yayınlasalar da Dear Tommy albümü bir türlü çıkmadı, çıkamadı. Bizim hala umudumuz var.

La Roux: “Kendisi şu sıralar ne yapıyor, ne ediyor hiçbir fikrimiz yok ve bu seneyi de boş geçirirse şaşırmayacağız” yazmışız yılın başında. Gerçekten de şaşırmadık.

Mutya Keisha Siobhan: Sugababes’in orijinal üçlüsünün albümü bu sene de çıkmadı ve yakın zamanda çıkacak gibi de görünmüyor. Bizse bu şarkıdan hala bıkmadık.

Jai Paul: Kendisinden bu sene de haber alamayışımız pek de şaşırtıcı olmadı doğrusu.

Missy Elliott: Umutluyuz, o albüm er ya da geç çıkacak!

Boards of Canada: 2018’in berbatlığı bu yazıya da yansıyor gibi; evet, tahmin edebileceğiniz üzere bu sene onlardan da ses seda yoktu.

Fka Twigs: Kötü bir sürpriz olmazsa yeni albümü 2019’da bekliyoruz.

Ladytron: Yeni albümlerinden 3 single yayınlayan Ladytron’un 2019’ün ilk aylarında kesin dönüş yapmasını bekliyoruz.

Cassie: “Klibi daha dün çıkan Kaytranada destekli Don’t Play It Safe, güzel şeylerin habercisi olmalı” diye yazmışız ama maalesef ki olmadı.

Jungle: İkinci albümleri “For Ever” Eylül ayında yayınlandı ancak beklentilerimizi pek de karşılayamadı.

Trust (TR/ST): “Geçen sene yayınlanan iki single, bu yıl gelecek bir albümün habercisidir umuyoruz ki” demişiz ama olmadı : (

Robyn: Geri dönüşü 2018’in başlı başına belki de en güzel gelişmesiydi. İyi ki varsın Robyn! #şükür

Annie: İskandinav popunun en underrated ismi Annie de bu seneyi ıska geçti, bizi üzdü.

John Talabot: 2018 bizi hayal kırıklıklarına çok alıştırdı.

Lily Allen: Bu sene hiç beklemediğimiz kadar iyi bir albümle döndü, iyi ki de döndü.

Gesaffelstein: Çok uzun bir aradan sonra geçtiğimiz günlerde geri dönen Gesaffelstein’ın ikinci albümü 2019’da çıkar gibi geliyor bize. Bu şarkı bizi pek de heyecanlandırmadı ama…

Janelle Monaé: Onun da bu sene geri dönüşü muhteşem oldu. Yeni albümü Dirty Computer’ı hatmettiğinizi varsayıyoruz.

MNDR: Yeni şarkı yazın sessiz sedasız geldi, albüm için hala beklemedeyiz.

Azealia Banks: Bu şarkı da yetti bize. Bir de Grimes ile tutuştuğu abuk kavga var tabii.

Dum Dum Girls: Onlar da bu seneyi boş geçti. Gözlerimizi 2019’a çevirdik.

Nas: “Kimilerine göre yaşayan en efsanevi rapçi olan Nas’tan yeni bir şeyler duymaya kimse hayır demez” demişiz fakat tamamını Kanye West ile birlikte yaptığı yeni albümü, yılın en büyük hayal kırıklıklarından biriydi. Şu şarkı hariç.

Kelis: Maalesef.