38 SAATLİK ÇOK HIZLI HIP-HOP KURSU VE BAŞKA ŞEYLER

Gündeme girmeyecek güzellikler ve çok popüler olmayan fikirlerde bu hafta:

1. Ariana Grande‘nin dünyayı ele geçirmemesi için hiçbir neden kalmadı. Bu sene çok net onun senesi olacak.

2. Lena Dunham hususunda ne hissettiğinizi bilmemekle birlikte kendisinin ikinci kitabının yayınlandığını bildirmekten mutluluk duyuyorum. Is It Evil Not To Be Sure? isimli kitap esasında kendisinin üniversitedeki günlüklerinden bölümler içeriyor ve muhtemelen duyduğumuza pişman olacağımız detaylarla dolu. Bir bölümüne göz atmak isterseniz şuradan.

3. Yalnızca 38 saatinizi ayırarak Hip-Hop tarihinde dinlemeye değer kim varsa dinleyebilirmişsiniz çünkü birisi üşenmemiş ve bir playlist hazırlamış. Biz ucundan kıyısından başladık.

4. Can Evgin‘i tanıyor muydunuz? Biz bu hafta Timo Maas ve James Teej‘in Paul McCartney and Wings elinden çıkma 1985 cover’ı için çektiği kliple tanıdık.  Ne var ki aslında çok fazla büyük isimle çalışmış, yaptığı işlerle insana ister istemez “Neler oluyor?” diye sordurtan bir beymiş. (Dazed, AnOther, NOWNESSve kocaman kocaman markalardan bahsediyoruz) Aşağıdaki görsele tıkladığınızda kendinizi söz konusu videoya giderken bulacaksınız.

image

5. Haftanın anlam ve önemine uygun olarak şu güzel belgesel serisine bakmadan geçilmesin. Kırılan inancamıza ilaç niyetine.