DEV KEDİ: ELLY JACKSON

Munis…Tatlı: Takvimler 2009’u gösterirken taş gibi bir çıkış albümüyle, La Roux‘nun görünen yarısı olarak hayatımıza girdi. Quicksand, In For The Kill, Bulletproof derken arka arkaya patlayan şarkılarıyla anında listelerin başına, bizim de kalbimize yerleşti. Bunlar yetmezmiş gibi tepesine diktiği turuncu saçlarıyla, androjen görünümüyle, İngiliz aksanıyla ayrı ayrı kendisine hasta etti.

 

Kedi Canını Senin: İlk albümü hemen bir ikincisi takip eder diye beklerken araya kocaman bir 5 yıl girdi. Aradaki süreçte La Roux’nun diğer yarısı Ben Langmaid ile yolları ayırdı ve tek başına devam etmeye karar verdi. Tam kendisinin varlığını unutuyorduk ki önce Rock’n Coke 2013‘te ayıbımızı yüzümüze vurdu; sonra bu yıl yayınladığı canavar gibi ikinci albümü Trouble In Paradise‘la tekrar kendine aşık etti.

Seni İkna Edeceğim: 2014’ün Elly Jackson’ı eskisinden daha olgun, daha sakin, daha ferah. Diğer yandan Trouble In Paradise, “Çok başarılı çıkış albümünün ardından ilkinden çok farklı bir albüm yapıp bunu nasıl herkese beğendirebilirsin?” sorusunun bir nevi cevabı.