DEV KEDİ: GABY HOFFMANN

Munis…Tatlı: Hem annesi hem de babası oyuncu olanlar kervanının bir diğer üyesi olan Gaby Hoffmann’ın oradan oraya taşınmak, karavanlarda ve otellerde yaşamak, 5 yaşındayken Andy Warhol’un cenazesine gitmek, bir şefin yanında staj yapmak ve doğum koçluğu eğitimi almak gibi ilginç olaylarla dolu bir hayat hikayesi var. Edebiyat mezunu oluşuyla da gönlümüzü çalan Hoffmann için “Oyunculuk kanında var” desek hiç yanlış olmaz, çünkü kendisi 4 yaşından beri irili ufaklı pek çok reklam, oyun, film ve dizide rol almış durumda. Field of Dreams, Sleepless in Seattle, The Man Without a Face, Veronica Mars, Homeland ve Louie’yi bu uzun listede öne çıkan yapımlar olarak sayabiliriz. Fakat pek çok insan gibi bizim de Hoffmann ile tanışmamız Girls ve Transparent sayesinde oldu.

Kedi Canını Senin: Kendisi hem Girls hem de Transparent’taki rolü ile Emmy’ye aday gösterilince tabi ki şaşırmadık. Zaten sadece oyuncularıyla bile mükemmelliğin sınırlarını zorlayan iki dizide de öne çıkmayı başaran Hoffmann’ın özellikle Transparent’ta diziyi tek başına sırtlayacak kadar harikulade bir iş çıkardığını düşünmekteyiz. Doğallığın ve coolluğun kitabını baştan yazan Hoffmann, dolgun kaşları, ayrık dişleri, maskülen mi feminen mi olduğuna karar veremediğimiz duruşu ve aynı anda hem 20 hem de 40 yaşında gözükebilmesiyle “arkadaş olmak istediğimiz ünlüler” listesinde en tepelere yerleşmiş vaziyette. Tabi Lena Dunham, Claire Danes, Carrie Brownstein ve Christina Ricci gibi isimler varken bize sıranın geleceğini pek zannetmiyoruz.

Seni Bu Konuda İkna Edeceğim: Geçtiğimiz sene bir de çocuk yapan Hoffmann’ı Transparent’ın ikinci sezonunda da izleyeceğimiz kesin ki bu bile tek başına oldukça heyecan verici. En son Lyle isimli filmde drama/gerilim alanında da başarısını ortayan koyan Hoffmann, bizim için “Artık hangi filmde oynarsa oynasın izlerim” mertebesine ulaştı. Şu noktada Transparent’ı mutlaka izlemeniz gerektiğini bir daha hatırlatmalıyız.