DEV KEDİ: JANET MONTGOMERY

Munis…Tatlı…: İngiliz aksanının vücut bulmuş güzel kadınlarından Janet Montgomery de dizi aleminin henüz parlayan isimlerinden. İngiliz liseli gençlerin hayatını konu alan Skins dizisiyle 2008’de başladığı oyunculuk serüvenine yine dizilerle devam eden Janet Montgomery aslında Stella Mann College’dan dansçı olarak mezun olmuş. Eğitimini bu yönde almamış olmasına rağmen oyunculuk kariyeri yapmayı hedefleyen Janet Montgomery’nin, yolunun Salem ve Black Mirror dizileriyle kesişmesinin ardından hedefine hızlı adımlarla yaklaştığını söyleyebiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=TDFcTmdQqIc

Kedi Canını Senin: Bu dizi sürecinin arasına Black Swan’da Madeline karakteriyle küçük bir rol ve Our Idiot Brother’da Lady Arabella rolünü ekleyen oyuncu, ses getirme evresine bu aralıklarda ulaşmış diyebiliriz. Televizyon filmleri ve kısa filmlerin filmografisinin büyük bir kısmını oluşturduğunu da eklersek neden henüz ismini çok duymadığımızı daha iyi anlayabiliyoruz.

Televizyon demişken de rol aldığı dizileri şöyle bir sıralayalım: Entourage, The League, Human Target, Merlin, Made In Jersy, Downtown Abbey ve son olarak Salem, Black Mirror. Bazı oyuncular gerçekten sadece dizilere yakışıyor.

Seni Bu Konuda İkna Edeceğim:  17. yüzyılda cadıların başına gelenleri anlatan WGN dizisi Salem bu sezon da devam ediyor ve Janet Montgomery yine asillik vs. kırılganlık durumlarını bir karakterde toplayarak başrole devam ediyor. Ayrıca post-prodüksiyonda olan iki film ile (Happily Ever After ve The Rapture) 2015’de sonunda yükselişe geçecek ve yakın zamanda kendisinden daha çok bahsediyor olacağız gibi görünüyor.