ESAS OĞLAN: ADAM DRIVER

Fakir ama Gururlu: Çocukluk yıllarından beri müzikle ve oyunculukla ilgilenen Adam Driver’ın oyunculuk kariyeri öncesi hayatı oldukça ilginçmiş. 11 Eylül saldırısının ardından Deniz Kuvvetlerine katılan Driver, 3 yıl buraya hizmet ettikten sonra ve Irak’a gönderilmeden hemen önce, geçirdiği sakatlıktan dolayı görevinden ayrılmış. Ardından oyunculuk okumaya başlamış ve mezuniyetinden hemen sonra Broadway gösterilerinde rol almış.

Biz Sevişiyoruz: Bizim Adam Driver’la ilk tanışmamız ise Dev Kedilerimizden Lena Dunham‘ın Girls dizisi vesilesiyle oldu. Yetenekli oyuncunun canlandırdığı karakter Adam’ın absürdlüğü/sempatikliği de kendisine olan ilgimizi arttırdı. Girls dizisiyle keşfedilmesinin ardından beyazperdeye de açılan oyuncu Lincoln, Frances Ha, Inside Llewyn Davis, What If, This Is Where I Leave You, While We Are Young gibi beğendiğimiz filmlerde, büyük isimlerle birlikte rol aldı.

Bitmesin Bu Rüya: Girls’ün bir sonraki sezonunun onay almasının ve rol alacağı diğer filmlerin yanı sıra, Adam Driver fazlasıyla heyecanlandıran ve merakla yollarını gözlediğimiz Star Wars: Episode VII – The Force Awakens‘ın kadrosunda yer alıyor. Henüz rolünün ayrıntıları tam olarak belli olmasa da biz kendisine Sith’liği pek yakıştırdık, ayrıntılar için Aralık 2015’e gün sayıyoruz. Bu süreçte kendisini bolca göreceğimizden eminiz.