ESAS OĞLAN: CAMERON MONAGHAN

Fakir ama Gururlu: 1993 doğumlu genç aktör Cameron Monaghan, oyunculuğa 7 yaşında başladı, ayrıca modellik de yaptı. Bembeyaz teni, mavi gözleri ve kızıl saçlarıyla pek çoğunun “yakışıklılık” algısını değiştiren Monaghan, Malcolm In The Middle, The Mentalist, Monk, Fringe gibi pek çok dizide irili ufaklı rollerde oynadı. Kendisini Adam Sandler’ın meşhur filmi Click‘te de gördük. Fakat herkesin bildiği gibi asıl çıkışını Shameless ile yaptı.

Biz Sevişiyoruz: 2011’de başlayan ve şu an 5. sezonu süren Shameless, dizinin pek çok genç oyuncusu gibi Cameron Monaghan‘ın kariyerinde de dönüm noktası oldu. Ailenin eşcinsel çocuğu ve (muhtemelen) en normal üyesi Ian‘ı canlandıran Monaghan’ın oyunculuğu hak ettiği şekilde bir hayli övüldü. Kendisi özellikle bu sezonda bipolar rolünde basbayağı döktürmekte. Gitar, piyano, armonika, klavye ve ukulele de çalan Monaghan’ın sanırsak başarısız olduğu bir konu = yok.

Bitmesin Bu Rüya: Gotham dizisindeki genç Joker rolüyle de inanılmaz bir iş çıkaran Monaghan’ın birkaç sene içinde dev bir filmde başrol oynayıp dünya çapında patlamasına neredeyse kesin gözüyle bakmaktayız. Halihazırda altıncı sezon onayını alan Shameless’ın yanında Wake isimli bir gerilim filminde de izleyeceğiz kendisini. Yeteneğinden uzun yıllar boyu mahrum kalmayacağız gibi gözüküyor.