ESAS OĞLAN: JAKE BUGG

Fakir Ama Gururlu: Ya da şöyle söyleyelim, genç ve gururlu. Zira Nottingham’ın bağrından kopup gelen bu asi ve sevimli genç doğalı henüz 20 yıl olmuş. Kendisine Mercury Records ile anlaşma yolunu açan performansı, 2011 yılında Glastonbury‘de BBC Introducing Stage’de gerçekleşti.

Biz Sevişiyoruz: İlk albümünün ardından kendisi hakkında dışı Alex Turner, içi Bob Dylan yorumları yapıldı. Ve albümden çıkan single’lar Lightning Bolt ve Two Fingers ile İngiltere listelerinde iyi bir iş çıkardı sevgili Jake Bugg.  Aralarında Ellen DeGeneres ve Jay Leno’nun da bulunduğu bir sürü TV programına konuk olarak da popülerliğine popülerlik kattı. 2013 Kasım’ında yayınladığı ikinci albümü Shangri La genel olarak pozitif yorumlar aldı. Albümün ilk single’ı What Doesn’t Kill You ile pek çok yeni insana ulaşan Jake Bugg’ın çalmadığı festival ise neredeyse kalmadı. Sahnede gitarıyla olan ilişkisi ve Cara Delevigne‘e yazıldığı konuşulan Broken‘ı icra ederkenki içli halleriyle nice genç kızları (ve erkekleri) kendisine hayran bıraktı.

Bitmesin Bu Rüya: Kendisi genç olduğu kadar çalışkan da. Geçtiğimiz bahar aylarında yeni şarkılar üzerinde çalıştığını söyleyen fakat “Ne zaman hazır olacağından asla emin olamamak da bu işin güzel yanı dostum.” şeklinde kaçamak yanıtlarla olası bir yeni albümün çıkış tarihine değinmekten kaçınan Jake Bugg, tekrar prodüktör Rick Rubin ile çalışıp çalışmayacağı sorusuna ise gülümseyerek cevap verdi (orada değildik ama muhtemelen gülümsemiştir o, utanınca öyle yapıyor). Üçüncü bir albüm çıkaracağını ise temmuz ayında doğruladı. Biz de yeni albümü çıkana kadar anılarla yetiniyoruz ve kendisini dinlerken bolca gülümsüyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=4wxz5FMKDxU