ESAS OĞLAN: MATTHEW LEWIS

Fakir ama Gururlu: Rol arkadaşlarından farklı olarak, 5 yaşından beri oyunculuk yapan Matthew Lewis’in kariyeri Harry Potter serisinde oynamak üzere seçilmesiyle değişti. 8 filmlik seri boyunca, yıllarca gözümüzün önünde sakar ve yeteneksiz Neville karakteriye bütünleşerek büyüdü.

Biz Sevişiyoruz: Son filmde karşımıza ilk fimdekine kıyasla bambaşka bir Neville Longbottom olarak çıkmasıyla hepimizi “büyümek bir insana ancak bu kadar yakışır” şeklinde düşüncelerle baş başa bıraktı.

Bu değişimi ve kendisine karşı artan ilgiyi yapımcılar da fark etmiş olacak ki, seride daha ön planda olan birçok rol arkadaşına göre çok daha kısa sürede çoğunluğu televizyon dizisi olmak üzere farklı projelerde yer almaya başladı.

Bitmesin Bu Rüya: Hala gördükçe şoklara uğramamıza sebep olacak kadar inanılmaz bir şekilde seksileşen Matthew Lewis şu sıralar İngiliz Attitude dergisine verdiği pozlarla ve bunun üzerine J.K. Rowling‘le twitter üzerinden anne-oğul sohbeti kıvamında gerçekleşen mention’laşmasıyla gündemimizi ve ekranlarımızı meşgul etmekte.

Matthew Lewis’in Harry Potter’dan sonra rol aldığı en bilindik yapım olan sevilen komedi dizisi Bluestone 42 şu sıralar dördüncü sezon için onay bekliyor. Aynı zamanda Game of Thrones‘un Khaleesi’si Emilia Clarke ve Sam Claflin‘le birlikte rol aldığı Me Before You da yapım aşamasında ve 2016 yazında vizyona girmesi planlanıyor. Kendisini acilen çok daha fazla yerde görmek istiyoruz.