KANDIRDIN BİZİ JAMES MURPHY

Konu bize yalan söyleyen müzisyenler olunca, olur öyle şeyler diyorduk ve pek takılmıyorduk bu yalanlara. Ta ki bu güne, LCD Soundsystem‘ı bu seneki Coachella‘da liste başı görene kadar. Geçen sene çıkan  LCD Soundsystem tekrar birleşecek söylentilerine kulak asmazken bu listeyle beraber ağzımızdan istemsizce bir “Sen de mi James Murphy?” çıktı.

2011 yılına geri döndük o zaman. Geçen sene çıkardığı This is Happening albümü ile ortalıkta fırtına estiren bir LCD Soundsystem var. Biz de belki buralara da uğrarlar diyoruz. Böyle düşüne duralım, James Murphy grubu kafasında dağıtıyor bile. Hatta bu dağılımı da büyük bir partiye dönüştürüyor. “Son konser” söylemi de büyük büyük harflerle her yerde. Bu vedaya yakışır güzellikte de bir konser filmi çekiliyor; Shut Up and Play The Hits. Gözyaşları, mendiller. Bitti diyoruz, elveda LCD Soundsystem.

Şimdi soruyoruz sana James Murphy. 2011’deki o son konser gerçekse bu birleşme nereden çıktı? Bu birleşme gerçekse 2011’deki o son konseri izlerken senin için döktüğümüz gözyaşlarını nerelere koyalım? Biraz kandırıldık mı ne?