NFAQ: PARKFEST 2015

Her zaman yeni bir yere giderken akıllarda bazı sorular vardır. Bunların bazıları “İstediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?” kıvamında olurken bazıları da gerçekten yararlı sorular olur. Yararlı soruları Parkfest’in organizatörlerine bırakırken biz pek de sıklıkla sorulmayan sorulara cevaplar aradık.

Baştan söyleyelim söylediklerimizi çok fazla ciddiye alıp bize güvenip iş yapmayın.

Q: Kalben‘i “oturma odası” konseptiyle tanıdım, çok beğendim. Sahneye duvar örüp, kanepemi getirsem olur mu?

– Sahneye duvar örme işi daha önce yapıldı ama kanepe ile farklı bir yöne çektin. Sen alana kanepeyi getir sahneye olmasa da en öne yerleştiririz biz onu.

Q: Kadebostany’e Caddebostan diye arkadaşım var. O da bilet aldı festivale. Onu kapıdan geri çevirme imkanınız var mı?

– Kapıdan insan döndürme hakkımız saklı ama bu sebeple insan çevrilmez kapıdan. Hem ondan kötüsü Kadebostany’i Survivor‘dan duyup gelenler olacak. Onları ne yapacağız?

Q: Princess Chelsea’nin The Cigarrette Duet performansında yakacağım tek dal sigarayı nereden alırım? Küçükçiftlik Park’ın yakınlarında büfe var mı?

– Öncelikle amansız bir otlakçı olmadığın için seni tebrik ediyoruz. Yine de alanda bizi bul, biz sana bir dal ateşleriz.

Q: The Do sahnede Slippery Slope söylerken “Şimdi şimdi şimdi sen yok, sana yakın bana uzak ol.” diye eşlik etmek caiz midir?

Hande Yener eşlik edebilmemiz için böyle bir kolaylık getirmişken kullanmamak olmaz. Parkfest kolaylık festivalidir.

Q: Parkfest’e gideceğimi göstermek için artık son günlerim. Tweet’imi attım, Facebook post’umu yazdım. Daha ne gibi şeyler yapabilirim Parkfest’e gideceğimi göstermek için?

– Bu konuda en etkili yöntem telefonundan son ses festivale gelecek isimlerin şarkılarını çalmak. Özellikle kantin gibi yerlerde yaparsan gücüne güç katarsın. Yurtta duş alırken şarkıları bağıra çağıra söylemek de iyi bir yöntem.

Q: Hoşlandığım kız orada olacak diye ben de orada olacağım. Grupların hiç birini tanımıyorum. Grupları izlemesem bilette indirim olur mu?

– Hoşlanılan kıza yürürken her adımın da her liranın da sevabı var.

Q: Afişte sonuna doğru “Ve Daha Neler Neler” yazıyor. Gerçekten daha neler neler?

– Müzik var yazıyor ya orada biz onun için oradayız. Gerisi için top biz de değil ama alanda acayip dükkanlar da olacak deniliyor. Göreceğiz bakalım.