SALI PAZARI: 21.11.2017

Salı pazarı geri döndü! Tezgahlarımızı açtık, bu aralar yeni eski ne dinliyorsak ortaya döktük. Bir de hepsini toparlayıp Spotify listesi yaptık.

HANDE’NİN TEZGAHI

Jesca Hoop – Memories Are Now

Çok farklı ama bir o kadar da değil gibi. Ya da öyle. Her ihtimalde çok güzel.

Sallie Ford – Screw Up

Bir diğer underrated 2017 şarkısı. Shameless’ta günün sonunda Lip sigarasını içerken arkada çalabilir.

Paramore – Fake Happy

Son albümlerini günde en az 3 kere döndürdüğüm doğrudur. Ancak yeni müzik videoları ile bu şarkıya ayrı bir bağlandım.

BURÇAK’IN TEZGAHI

Morrissey – When You Open Your Legs

Geçtiğimiz Cuma tamamı yayınlanan yeni Morrissey albümünden bir şarkının bu hafta loop’umda olmaması düşünülemezdi. Kendisinden görmeye pek alışkın olmadığımız bu pop eğilimi kulağa oldukça ilginç ve oldukça hoş geliyor.

Current Joys – Kids

Dik bakışlarıyla yanımdan ayrılmayan sorumluluklarıma karşı bağıra çağıra söylediğim şarkı, şiddetle tavsiye edilir.

Damien Rice – The Greatest Bastard

Bazen iki insanın hikayesini dinleyip tüm hafta o hikayenin kalp kırıklığıyla yaşanabiliyor. Bu haftamın kalp kırıklığı. Hikayeyi baş karakterimizin ağzından dinlemek için.

EGE’NİN TEZGAHI

The War on Drugs – Pain

Sanırım iyi bir müzik takipçisi olmanın kötü taraflarından biri müziğe karşı giderek daha da hissizleşmek. “Şunu da dinleyeyim, bunu da dinleyeyim” derken bir albümün içine girmek, ona vakit harcamak için ilk dinlemede çarpmasını, etkilemesini bekliyor insan. The War on Drugs’ın son albümü beni ilk dinlemede içine çeken o albümlerden oldu. Albümü dinlemek için bu kadar geciktiğim için kendime kızdım. Albüm o kadar ince ince işlenmiş, o kadar kompakt ki şarkılarda “keşke şöyle olsaymış” diyemiyor, Adam Granduciel’ın dehasına hayran kalıyorsunuz. Ayrıca tam da bu havaların albümü.

Baths – Yeoman

Baths’in albümünü hala adamakıllı dinleyemedim ama bu yıl en çok beklediğim albümlerden biriydi. İlk yorumları da gayet olumlu. Üzerine konuşulası, incelenesi bir albüm olduğundan eminim. Şimdilik albümün ilk single’ı Yeoman’i şöyle bırakayım. Kendisiyle yaptığımız röportajı da okuyun bence.

La Roux – Kiss and Not Tell

Gece rüyamda görmüşçesine bu sabah bir La Roux dinleme isteğiyle uyandım. Kendisi şu sıralar ne yapıyor acaba? Umarım yıllar önceki efsanevi Rock’n Coke performansını izleyen şanslı insanlardansınızdır.

Miguel – Told You So

Miguel kendini aşıp Wildheart’tan bile iyi bir albümle dönecek gibi, sabırsızlıkla bekliyorum. Told You So’yu çıktığından beri her gün en az beş kere falan dinledim.

DIIV – Human

DIIV’ın ilk albümüne tekrardan sardım şu sıralar. Son yılların en akıcı, en bütünlüklü, en doyurucu albümlerinden bence. Unutmamak lazım.

Annie – Songs Remind Me Of You

Heartbeat mükemmel bir şarkı tamam, ama Annie’nin diğer şarkılarını biraz fazla gölgeliyor bence. Kendisi en az Robyn kadar iyi ve çok daha fazla tanınmayı, ilgiyi hak ediyor. Richard X’in gümbür gümbür prodüksiyonu ve özellikle de nakaratının melodisiyle Songs Remind Me Of You, benim yıllardır bıkmadığım bir pop şaheseri.