SALON İKSV: 2018

Geçtiğimiz sezon bizi konsere doyuran Salon İKSV, 2018’de de ajandalarımızı tıka basa doldurmaya geliyor. Daha önce açıklanan Wild Beasts ve King Gizzard & The Lizard Wizard gibi isimlerin yanı sıra bugün King Krule, Khruangbin ve Angel Olsen da dahil pek çok yeni ismi duyurdu Salon. Evet, King Krule! Önümüzdeki aylarda bizi hangi isimler bekliyor, en çok ilgimizi çekenleri bir derledik. Biletlerin 12 Aralık’ta satışa çıkacağını da söylemiş olalım.

Wild Beasts (11 Ocak)

Dağılacağını açıklayan grubu izlemek için muhtemelen son şansınız olacak. Daha önce ülkemize birkaç kez uğramışlardı, o konserlerden en az birine gittiyseniz Wild Beasts’in ne denli muazzam bir konser grubu olduğunu da görmüşsünüzdür diye tahmin ediyoruz. Kaçıran üzülür!

José González (18-19 Ocak)

Özellikle cover’larıyla tanıdığımız José González de içimizi ısıtan sesiyle iki gün üst üste Salon İKSV’ye misafir olacak.

Garanti Caz Yeşili: King Krule (7-8 Şubat)

Ve sezonun en heyecan verici ismi! Adeta kendi janrını yaratan ve hiç kimselere benzemeyen King Krule, bu senenin tartışmasız en iyilerinden olan The OOZ’un ardından çıktığı turnede İstanbul’a da uğramayı ihmal etmiyor. Yılın en iyi konserlerinden biri olacağına şimdiden kesin gözüyle bakıyoruz.

Khruangbin (2 Mart)

Geçtiğimiz yıl kasım ayında izlediğimiz Khruangbin, arayı çok açmadan tekrar Salon İKSV’de olacak. Ocak ayında çıkacak yeni albümleri Con Todo El Mundo’yu takiben hem de. Salon’u yine tıka basa dolduracaklarından adımız gibi eminiz.

Garanti Caz Yeşili: Son Lux (3 Mart)

Khruangbin’den hemen sonraki gün de duyurulduğundan beri gün saydığımız Son Lux’ı İstanbul’da ilk defa izleyeceğiz. Salon’un arkasına kamp kursak yeridir.

King Gizzard & The Lizard Wizard (13-14-15 Mart)

Herhalde artık duymayan kalmamıştır. Umarız ki bilet de bulabilmişsinizdir. King Gizzard & The Lizard Wizard, tam üç gece üst üste Salon İKSV’de olacak. Biz de kendilerine bir Top 10 listesi yapmıştık.

Balmorhea (6 Nisan)

Daha önce 2013 ve 2014’te Salon’a gelen Balmorhea’yı, yeni albümleri Clear Language’ın ardından huzurlu mu huzurlu müziğiyle ve insanı mest eden canlı performansıyla Salon’da izleyeceğiz.

Angel Olsen (3 Mayıs)

Angel Olsen’ı tanıtmaya gerek var mı artık? 2015’te yine Salon’da izlediğimiz Olsen, geçtiğimiz ay B-side, demo ve cover’lardan oluşan albümü Phases’ı yayınlamıştı. Bu albümü takiben çıktığı turnede tekrar Salon’a misafir oluyor. Tabii ki de orada olacağız.

Sylvan Esso (29 Mayıs)

Ve son olarak, bu sene Grammy’ye de aday olan ve özellikle Coffee adlı güzellikle tanınan elektropop ikilisi Sylvan Esso’yu ilk defa canlı canlı izleyeceğiz. Yazın açılışını yapmak için de harika bir fırsat olacak bu konser.