SOSYAL MESAFEYİ ORTADAN KALDIRAN GİYSİ: MICRASHELL

Eğlence sektörünün uzun süreli bir darbe aldığı yetmemiş gibi pandemi sonrası dönemde de bu durumun sürmesi çok olası. Sosyal mesafenin korunacağı tasarımlar ve iş modelleri arayışı da bu sebeple hiç durmadan devam ediyor. Production Club isimli stüdyo ise derdimize derman olacak bir giysi olarak Micrashell‘i geliştirdiğini duyurdu. Henüz daha tasarım aşamasında olan giysi satışa sunulmadı ve deneme aşamasında. Son tüketiciden ziyade eğlence merkezlerine satışa sunulması planlanan bu giysi ile “güvenli bir şekilde” sosyalleşebileceğiz.

Peki, Micrashell bize neler sunuyor? Kıyafetimizin üzerine “hop” diye geçirebileceğimiz bu astronotumsu giysi ile virüsten uzak dururken istediğimiz kadar diğer insanlara sokulabiliyoruz. İçkimizi yudumlayıp dilediğimizce konuşabiliyoruz. Müziğin sesini ayarlayabiliyor ve giysimiz ile elektronik sigaramızı içebiliyoruz. Üstelik telefonumuz ile giysimizin rengini modumuza göre ayarlayabiliyoruz. Daha ne olsun?

Bir gün gerçekten buraların modası olur mu bilemiyoruz ama pandemi dönemini atlatsak bile Micrashell fikir olarak hiç fena durmuyor. Düşünsenize: Festivallerdeki tuvalet sıralarında kıyafetinizi çıkarmadan işinizi hallediyorsunuz. Biletleri tükenen bir Salon IKSV konserinde kendi oksijeninizi üretmeye çalışmaktansa filtrelenmiş bir hava ile konserinizi dinleyip arkada habire konuşanlardan fenalık geçirmiyorsunuz. Zorlu PSM’de elektronik sigara içtiğiniz için mekandan atılmıyorsunuz. Muhteşem!