Her yılın, küresel ısınmanın da etkisiyle, daha sıcak olduğu ve sıcaklık rekorlarının kırıldığı bu zamanlarda Papercut(GR) içimizi bir nebze de olsa serinletebilen bir sanatçı. Daha çok elektronik müzik ve remixler yapan sanatçımızın coverları da bulunuyor. Sahne adı Papercut olan Vasilis Nakis bir müzisyen ve söz yazarı. Kendi yoluna devam etmeden önce yine Yunanistan merkezli Winter Watercolors ve Monitor isimli gruplarda yer almış ve solo sahne adını ise 2000 yılında bir kağıt kesiği kazası geçirdikten sonra bulmuş. Bir röportajında da, “Bizi çok inciten tüm bu küçük şeylerin bir hatırlatıcısı olarak bu isme bağlı kaldım” diyor.

2012’de yayımladığı Papercut albümünden Morning Blues ve 2015 yılında yayımladığı Pockets of Silence albümünden Storm benim Vasilis Nakis eserlerinden favori ikilim. Morning Blues’ı ve hemen ardından da Storm’u günün ilk ışıklarıyla beraber dinlerseniz sizi büyüleyeceğinden eminim. Çünkü Papercut beni ilk kez tam olarak bu şekilde büyülemişti.

Pockets of Silence’den sonra birkaç single dışında pek bir şey duyamadık Papercut’tan. Pandemi dönemi sonrasında da bir şey çıkmazsa daha sonrasında EP veya albüm çıkaracağını düşünmüyorum. Ama ileride Papercut’tan yeni teknolojilerin de kullanıldığı güzel bir elektronik müzik duymayı çok isterim. Umarım beni bu konuda yanıltır ve yakın zamanda yeni bir şeyler çıkaracağını öğreniriz. O zamana kadar biz eski albümlerinden devam…