TANIŞIN: SHEFITA

Sahnede adını Shefita diye de bildiğimiz Rotem Shefy, İsrailli bir şarkıcı ve ses oyuncusudur. Radiohead‘in Karma Polisi ve Nirvana Lityum gibi ünlü rock şarkılarını kendine özgün bir şekilde coverladı. Ayrıca bu coverlarını Arapça müzikalini kullanarak yapıyor. İlk dinlediğinizde kulağınıza çok kötü gelebilir çünkü biz genellikle cover’larda aynı tonda farklı sesleri duymayı bekleriz. Ama Shefita işte bu konuda kendini diğerlerinden ayırıyor.

2016’da Türkiye’de Nilüfer Fest’te sahne alan Shefita Türkiye’deki dinleyicileri tarafından da çok beğenildi. Ama insanlar Shefita’yı ilk dinlediğinde genellikle ikiye ayrılıyor ya körü körüne sevenler ya da hayatında duyduğu en kötü şeymiş gibi nefret edenler. Ama bu birkaç kere üste üste dinlemenin ardından geçebilecek bir nefret. Doğruyu söylemek gerekirse ben ilk dinlediğimden şarkıları katletmiş diye düşünmüştüm. Fakat sonraki dinleyişlerde ufak bir bağımlılık hissi yarattı.

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan Crazy performansındaki sempatikliğiyle gönülleri tekrardan kazandı. Tam bir eğlenilecek kişi olan Shefita’nın beni kazandığı şarkı ise Depeche Mode coverı oldu.

Umarım bir günümü Shefita’ya geçirebilme şansı bulurum. Böylelikle dünyayı bir de onun gözünden izleyebilirim.

Shefita‘nın Youtube kanalı için buraya tıklayabilirsiniz. Şarkılarına birden fazla şans vermeyi unutmayın.