TOP 10 : FLORENCE + THE MACHINE

Florence + The Machine çıkış albümü Lungs‘ın, kulaklarımız birbirinin benzeri seslerden can çekiştiği 2009 yılında, kimi rivayetlere göre İncil’de yer alan bir iyilik olarak bıraktığı anda farkına varmadan bağımlısı olduk. Şüphesiz ki bu durumun da en büyük pay sahibi grubun dünyalar tatlısı solisti Florence Welch oldu. Göze her zaman hoş gelen kostümleri, sesindeki buğulu içtenlik ve bakmaya doyamadığımız kakülleri ile son dönemlerde öne çıkan kadın sanatçılar arasında kendine çok ayrı bir yer edindiği kesin Florence’in. Bu yıl çıkması kesin gözüyle bakılan yeni albümünden önce biz de grubun en beğendiğimiz şarkılarını sıralamak istedik.

Keyifli dinlemeler.

10. Cosmic Love

Florence Welch’in bir ayağını harikalar diyarının karanlık tarafı olarak nitelendirebileceğimiz bir yerde, diğerini de modern dünyada gördüğümüz klip. Yanıp sönen ışıklar eşliğinde bir görsel-işitsel şölen.

9. Breath of Life

Snow White & the Huntsman filmi için girilen kayıtta biz filmden çok Florence Welch’in göründüğü sahnelerde heyecanlanıyoruz desek yalan olmayabilir.

8. Between Two Lungs

Kendi içinde temposunu giderek artıran, sürekli yükselen bir şarkı/performans.

7. You’ve Got the Love 

Çoğu dinleyenin grupla tanıştığı şarkı olan You’ve Got the Love’un klibinde Florence Welch ayın ortasında yükselen bir yıldız olarak Türki cumhuriyetlere olan sevgisini dile getiriyor.

6. Spectrum

Sahnelerin tapılası kuğu iş başında.

5. What Kind of Man

Son albüm How Big, How Blue, How Beautiful’la birlikte grup daha çok kısa hikayelere yönelmiş gibi, sinematografik işlerin başrolünde tabi ki Florence Welch’i büyük bir keyifle izliyoruz.

4. Shake It Out 

Her maskeli baloda görmek istediğimiz yüz.

3. Dog Days Are Over 

Kendi içindeki kısa zamanlı ruh değişimiyle kendine hayran eden şarkı.

2. Heavy In Your Arms

Grubun en karanlık, en güzel işlerinden.

1. What The Water Gave Me 

Tekrar tekrar, sevdiğiniz takımın marşıymışcasına dinleyebilirsiniz.

Bonus: Ship To Wreck

How Big, How Blue, How Beautiful ve The Odyssey serisinden sonra Florence’in insandan öte bir şey olduğuna inanmaya başlamıştık, bakalım bir sonraki albümde ne olacak, merakla bekliyoruz.